Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Нова технологія для підвищення енергоефективності систем централізованого охолодження

Новий винахід, що покращує енергоефективність систем централізованого охолодження (DCS), продемонстрував, що за його впровадження можна підвищити питому енергетичну потужність до трьох разів у порівнянні зі звичайною системою зберігання охолодженої води і дати щорічну економію коштів понад 10%

Зображення новий винахід для охолодження Випробування, яке завершилося наприкінці літа 2021 р., проводилося на одній з потужних установок центрального охолодження Keppel Infrastructure (KI) у Сінгапурі, розташованому в бізнес-парку Changi. У цьому технічному рішенні для зберігання теплової енергії (TES) використовується новий матеріал із зміною фазового стану (PCM), який може зберігати та вивільняти енергію охолодження, коли він переходить з рідкого у твердий стан. Збережена енергія холоду поступово вивільняється в установці централізованого охолодження, щоб пом’якшити пікове навантаження на охолодження в комерційних будівлях.

Така TES була спільно розроблена фахівцями Національного університету Сінгапуру (NUS) і дочірньою компанією KI – Keppel DHCS Pte Ltd (KDHCS). Проєкт було профінансовано державним Управлінням енергетичного ринку (Energy Market Authority, EMA) в рамках його грантів на розробку енергетично сталих систем, наданого у 2018 році.

Дослідницька група NUS також розробила лабораторну систему відновлення енергії холоду, яка використовує енергію, яка виділяється як побічний продукт при перетворенні зрідженого природного газу назад у газоподібний стан для виробництва електроенергії. Отриману енергію холоду можна зберігати та вивільняти, подібно до системи накопичення енергії, щоб збалансувати попит і пропозицію на енергію, коли це необхідно. Це використовується для балансування змінюваної генерації від відновлюваних джерел енергії в енергетичній мережі Сінгапуру, таких як сонячна генерація.

Заступник керівника відділу енергетичного планування та розвитку в EMA Ральф Фунг так прокоментував даний приклад відповідального партнерства: «Тісне співробітництво між промисловістю, спільнотою дослідників та урядом дозволило розробити це рішення для підвищення ефективності та стійкості нашого енергетичного сектору для забезпечення значного споживання енергії для охолодження в теплому тропічному кліматі Сінгапуру».

«Технологію TES можна порівняти з батареєю, яка може накопичувати теплову енергію та вивільняти її в потрібний час. Нова система TES спеціально розроблена та сконструйована для подолання розриву між локальними можливостями продукувати холод з попитом на нього. Це дозволяє перерозподіляти енергію холоду таким чином, щоб вимоги пікового навантаження могли бути задоволені у найенергоефективніший спосіб. Впровадження нової технології TES на установках централізованого охолодження KDHCS має величезний потенціал для успіху проєктів з малим споживанням енергії для задоволення потреб Сінгапуру в охолодженні», – додав головний дослідник проєкту, доцент Ернест Чуа з факультету машинобудування NUS.

Виконавчий директор з нової енергетики в KI Чуа Йонг Хві додав, що: «Співпраця з NUS та EMA узгоджується з баченням Keppel до 2030 р., яке ставить сталість в основу стратегії компанії. Нове рішення TES розширить здатність KDHCS задовольняти потреби в охолодженні в великих будовах та торгівельних центрах Сінгапуру найбільш енергоефективним чином за допомогою нового та кращого матеріалу для зберігання теплової енергії, а також завдяки відновленню та використанню енергії холоду, яка раніше просто втрачалася. Ця інновація також потенційно може допомогти зменшити вплив від змінюваної генерації на електричну мережу, коли нами буде інтегровано більше ВДЕ в загальну місцеву енергосистему».

В рамках грантів за програмою Energy Resilience Call (Виклик щодо посилення стійкості енергетики) від EMA в цілому у 2018 році було надано 15 млн сінгапурських доларів на розробку і впровадження семи енергетичних інновацій, що посилюють сталість енергетичної системи Сінгапуру.

Джерело: Singapore National University

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 490 / 2021-11-02 09:29:20


Залишити коментар

Telegram