Н. Копилов
Участь Конфедерації будівельників України у виставці «Акватерм Київ 2017», що відбулась у період з 30 травня по 2 червня, зробило захід більш різноманітним та насиченим. Будівельники запропонували натеплотехнічному форумі нові форми спілкування і підходи до проведення конференцій, що зацікавило як фахівців, так ікінцевих споживачів
Загалом Конфедерація будівельників України (КБУ) стала організатором та співорганізатором шести заходів, проведених у рамках ділової програми «АкваТерм Київ». У форматі відкритого «круглого столу» всі чотири дні виставки відбувалось спілкування з представниками компаній-лідерів вітчизняної будівельної галузі. Всі бажаючі могли послухати, подискутувати, задати питання.
Чаювання з лідерами
Учасниками діалогу, що отримав назву «Тайм-лідер» стали 15 підприємств: «Ковальська», «Ліко-Холдинг», «Геос», «Нест», «Аркада», «Астарта-Київ», «Інтергал-Буд», «Омокс», «Петровський Квартал», «Ягуар», «Перфект-Груп», «Білла-Україна», «Роял-Хауз», «Інвестор», «Віват-Інвест».
Відкритий діалог між представниками цих провідних інвестиційних, девелоперських і генпідрядних компаній з виробниками та постачальниками матеріалів, підрядниками, проектантами було вперше запропоновано врамках виставки. Відбувався цей захід на комунікаційному майданчику 5O’clock-Сommunity.
Тут йшлося про найближчі проекти, особливості проведення тендерів, канали комунікації під час здійснення закупок, загальні кваліфікаційні вимоги, якісні потреби та вподобання. Крім того, можна було дізнатися про основні тренди, інновації тощо.
Перший день: Нормативна документація
Без сумніву корисною для фахівців стала конференція, присвячена очікуваним змінам у технічному регулюванні організації систем водопостачання і теплових мереж. Вона відбулась у перший день виставки − 30 травня. Під час заходу можна було дізнатись про перспективи розвитку нормативного забезпечення сфери житлово-комунального господарства.
Спікерами були фахівці профільного Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, керівники підрозділів таких провідних спеціалізованих установ, як ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», «УкрНДІводоканалпроект», амодератором заходу став директор державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім.Ю.М.Білоконя Іван Шпилевський.
Другий день:Альтернативна енергетика
На другий день виставки − 31 травня − відбулися ще два заходи, співорганізатором яких стала Конфедерація будівельників України. Це, зокрема, конференція на тему «Реалії енергоефективного розвитку України». Її відвідувачі з перших вуст дізналися про державну політику у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, обговорили зекспертами останні ініціативи.
Зокрема із доповіддю щодо змін у законодавстві виступив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. Про плани та перспективи розвитку біоенергетики в Україні доповів голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.
Розглядалися шляхи використання біогазу як альтернативи природному газу, а також досвід іноземних розвинутих країн щодо використання біомаси для виробництва теплової та електричної енергії.
Звісно, що подібні проекти вимагають чималих інвестицій. На сьогодні в Україні вже є чимало втілених успішних проектів напідставі енергосервісних контрактів (ЕСКО). Про їх запровадження, зокрема вбюджетній сфері, також можна було дізнатися під час заходу.
Дотичну тематику розглядали учасники ще однієї конференції, що відбулась за сприяння КБУ. Вона була присвячена аспектам державної таміжнародної підтримки проектів санації систем теплопостачання, водозбереження, а також програм енергоменеджменту. Учасники детально розглянули особливості як бюджетних програм, так і проектів Світового банку, Міжнародного банку реконструкції тарозвитку.
Третій день:Поради практиків
Третій день виставки − 1 червня − відзначився проведенням заходів, під час яких обговорювались інженерні рішення у будівництві, спрямовані напідвищення енергоефективності.
На конференції про використання відновлювальних джерел енергії були розглянуті особливості підключення до електричних мереж таотримання «зеленого» тарифу, а також створення мікроклімату на основі комбінованих інженерних систем.
Крім того, на конференції «Сучасні інженерні рішення — запорука успішності будівництва» представники провідних європейських таукраїнських компаній розповіли про нові власні розробки у сфері опалення та охолодження приміщень, утеплення конструкцій будівель. Необійшли увагою питання перспектив утворення в Україні конкурентного ринку виробництва тепла.
Отже, внесок Конфедерації будівельників України в організацію ділових заходів форуму «АкваТерм Київ 2017» став досить вагомим. Як зазначає керівництво організації, діяльність її буде й надалі спрямована набільш тісну співпрацю з представниками теплотехнічного ринку, компаніями, що пропонують рішення у сфері HVAC. Адже енергоефективність – один зголовних трендів галузі житлового будівництва. І лише разом можна змінити ситуацію на краще.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 333