Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Автономне зберігання енергії + розумне сполучення з мережею

Швейцарська компанія Studer Innotec виводить на ринок акумуляторний інвертор, який поєднує переваги автономних установок з підключенням до мережі

Зображення акумуляторний інверторП'єр-Олів'є Муа, головний технологічний директор та член правління Studer Innotec, пояснює відмінності стандартної домашньої енергетичної системи та системи з гібридним інвертором, розробленим його компанією.

Зазвичай резервна система розглядається як установка, що працює поза мережею, і на обмежений період має задовольняти споживачеві необхідний попит в енергії на цей час.

В сучасних умовах, коли завдяки цифровій диспетчеризації та появі швидких систем білінгу та формування ціни залежно від попиту/пропозиції, вартість на електроенергію може змінюватись кожну годину. Мережева енергетика, в тому числі в секторі для побутових споживачів, переходить від централізованого та сильно субсидованого ринку до динамічного сценарію, де діє багато операторів. В Північній і Центральній Європі наразі з'явилася можливість забезпечити справжню енергетичну незалежність навіть для одноквартирних будинків завдяки просунутим системам енергозберігання.

Така система зберігання надасть споживачеві свободу вирішувати, яку електричну модель живлення обрати на основі власних обставин з урахуванням зовнішніх факторів. Вона поєднує якісне резервне живлення з функціями розумного керування потоків енергії без будь-якого додаткового контролера.

Уявіть собі домашню систему з акумулятором резервного живлення, який в основному використовує добовий надлишок енергії, що виробляється домашньою установкою, наприклад сонячною.

Архітектура інвертора next3 була розроблена для задоволення попиту споживача з високою гнучкістю. Пікова потужність - до 24-30 кВт для 3-фазної мережі та до 10 кВт для однофазної лінії.

Гнучкість також забезпечується завдяки можливості співпрацювати з різними типами акумуляторних накопичувачів - інвертор може працювати з літієвими, свинцево-кислотними та багатьма іншими типами батарей.

Що стосується ємності накопичувача, гнучкий профіль зарядки та розрядки дає змогу налаштувати профіль для кожної системи акумуляторного зберігання за індивідуальною потребою. Власне сам клієнт, а не система, налаштовує необхідний йому профіль автономності.

Інвертор застосовує модель автономності з частковою прив'язаністю до мережі. Наявність акумулятору є обов'язковою умовою, а доступ до мережі - аксесуаром, який можна використовувати як додатковий до ВДЕ-установки актив, що є у споживача. Система аналізує поточну вартість із мережевого джерела та спроможність генерації з домашньої ВДЕ-системи і порівнює із профілем споживання. Така стратегія дозволить збільшити рівень самодостатнього енергозабезпечення на 20-50%. Врешті система налаштована таким чином, аби мати найбільший рівень зарядки батарей, та обирає оптимальний розподіл між придбаною із мережі електрикою, собівартістю власної генерації та вартістю продажу електрики у мережу. Проте пріоритет такий, щоби в разі розриву з мережею (відключення, аварія тощо) завжди можна було би покладатися на накопичену в акумуляторах енергію якнайдовше.

Архітектура системи повинна відповідати вимогам енергетики, які діятимуть, як передбачено на найближчі 10-20 років. Ємність акумуляторної підсистеми, однак, є модульним активом, який може в подальшому розвиватися і нарощуватися разом із потребами.

Досвід експлуатації систем з накопиченням енергії свідчить, що остаточна ефективність є важливою, але не найкритичнішою складовою у порівнянні з керуванням попитом на енергію. Нова архітектура інвертора здатна досягати максимальної ефективності від локальної ВДЕ-генерації (сонячної чи вітрової) та максимуму подачі відновлюваної енергії до мережі при максимумі накопиченого запасу для власної автономності. Продуктивність системи завдячує інтелектуальному керуванню не тільки наявними сонячними чи вітровими ресурсами, а й ресурсами зберігання. Ефективне використання сховища може призвести до значного збільшення загальної ефективності системи та рівня власної енергонезалежності (автономності).

Фактично, мережа є ще одним джерелом енергії, просто зі змінним струмом, яке інтегрується в автономну систему. Тому пристрій може працювати як для використання поза мережею, так і з підключенням до мережі, а головні переваги інтеграції, гнучкості та розумного керування енергією дуже корисні в обох випадках з урахуванням складних майбутніх тенденцій.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 386 / 2021-10-20 16:32:05

Вас може зацікавити:



Залишити коментар