Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

FireBee Power Tower: автономне виробництво електроенергії

Термоелектричний генератор перетворює тепло від димоходу каміну або печі в електрику

Зображення FireBee Power Tower Автономне виробництво електроенергії навіть в малих масштабах може повністю змінити ситуацію для населення, яке знаходиться поза доступом до електричної мережі та в разі настання надзвичайних ситуацій. І існує низка досить відомих варіантів отримання в разі чого невеликої кількості електрики від сонця, вітру та води, достатньої, щоб підтримувати важливу портативну електроніку, як-от зарядка гаджетів чи світлодіодного освітлення.

Пристрій FireBee Power Tower може використовувати частину тепла, що виробляється для приготування їжі або обігріву будинку, щоб додатково отримати дещицю електроенергії для підтримання заряду дрібної електроніки чи для роботи важливого домашнього приладдя – наприклад, контролююча автоматика чи підтримка циркуляції в газових котлах.

Компанія з Сієтлу HydroBee у Сіетлі розробила пристрій, призначений для генерації електроенергії з тепла, яке вже виробляється піччю для кемпінгу, пропановою піччю або є в димоході дров’яної печі чи каміна, але також може працювати з невеликим спиртовим пальником або з чимось подібним. Компанія стверджує, що її Power Tower може виробляти до 7 Вт електроенергії, яка спрямовується на два варіанти виходу – порт USB 5 В 2 А для портативної електроніки та термінал 12 В 125 мА, який можна використовувати для заряджання батарей 12 В.

Тепло з димоходу печі або від відкритого вогню поглинається ребрами радіатора всередині пристрою, яке потім проходить через пару термоелектричних модулів і в кінцевому підсумку в охолоджуючий бак, який заповнений водою. Термоелектричні модулі виробляють електрику за рахунок різниці температур між нагрітими ребрами і резервуаром з більш холодною водою, і ця електроенергія потім перетворюється в звичайний формат USB 5 В 2 А, який використовують більшість портативних пристроїв.

Додатково виробляється певна кількість гарячої води для домашніх потреб. Оскільки для роботи Power Tower потрібен охолоджуючий бак, наповнений водою, яка в кінцевому підсумку закипить, кран на пристрої дозволяє легко виливати цю гарячу воду для прання або приготування їжі. По суті, користувачі можуть одночасно отримувати гарячу їжу, заряджати свій пристрій і нагрівати воду для приготування обіду чи для гарячих напоїв. Оскільки електроенергія здобувається за рахунок різниці температур, оптимальним є, коли є різниця в температурі між більш гарячим джерелом тепла і найхолоднішою водою, а злив киплячої води та заміна її більш холодною водою швидко підвищить ефективність дії пристрою. Пристрій доволі легко сумістити із димоходом, або прилаштувати до печі чи каміну. Він придатний до використання в похідних умовах, або бути прилаштований для використання у хижах, що не мають або втратили доступ до електричної мережі. Зараз компанія HydroBee бере участь у конкурсі на здобуття премії National Geographic Chasing Genius.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 739 / 2022-06-13 10:38:26


Залишити коментар

Telegram