Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Електроенергія з мокрих дров - ТАК!

Одного разу вода та дрова можуть стати лише тим єдиним, що знадобиться для забезпечення домогосподарства електроенергією

Науковцям шведського Королівського технологічного інституту KTH вдалося виробляти електроенергію за допомогою цих двох відновлюваних джерел – деревини і води.

Метод, опублікований у науковому журналі Advanced Functional Materials дослідниками Королівського технологічного інституту KTH, базується на тому, що природно відбувається після того, як деревину поміщають у воду, і вода рухається по капілярах та зрештою випаровується. У природі постійно відбувається транспірація – процес руху води по рослині. І він виробляє невелику кількість електроенергії, відомої як біоелектрика.

Завдяки певній наноінженерній обробці структури деревини та регулюванню лужності (рН) тепер можна отримувати невеликі, але багатообіцяючі обсяги електроенергії.

«На даний момент ми можемо запускати невеликі пристрої, такі як світлодіодні лампи або калькулятори, – кажуть дослідники з KTH . – Якби ми хотіли заживити ноутбук, нам знадобився би приблизно один квадратний метр деревини товщиною приблизно один сантиметр і ще приблизно 2 літри води». ... «Для нормального домогосподарства нам знадобиться набагато більше матеріалу та води, тому потрібні додаткові дослідження».

Змінюючи нанорозміри пор у деревині, дослідники покращили її властивості з точки зору збільшення площі поверхні, загальної пористості (або щільності), поверхневого заряду та того, наскільки легко вода може просочуватись крізь матеріал, і модифікували сам водний розчин – усе це фактори, впливають на виробництво електроенергії із деревини.

Зображення електрика з деревини

«Ми порівняли пористу структуру звичайної деревини з матеріалом, який ми покращили щодо поверхні, пористості, поверхневого заряду та транспортування води. Наші вимірювання показали, що виробництво електроенергії зараз у 10 разів вище, ніж у натуральної вологої деревини».

Подальше налаштування різниці pH між деревиною та водою завдяки градієнту концентрації іонів дозволяє досягти потенціалу до 1 вольта та доволі значної вихідної потужності 1,35 мікроват на квадратний сантиметр.

Деревині вдається забезпечити високу напругу протягом приблизно 2-3 годин, перш ніж вона починає слабшати. На даний момент деревина витримала 10 циклів з водою без зниження продуктивності матеріалу.

Великою перевагою цієї технології є те, що після вичерпання її електричної віддачі деревину можна легко використовувати для інших цілей як джерело енергії або як природню відновлювану сировину, наприклад, виготовляти папір, пінопласт на деревній основі та різні біокомпозити або використовувати як звичайні дрова.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 973 / 2023-01-08 14:05:50

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram