Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Акумулятор з поплавців

Сила Архімеда допоможе запасати енергію в підводних сховищах

Системи електропостачання, що працюють за рахунок відновлюваних джерел, потребують пристроїв для періодичного накопичення енергії. Зараз для цього зазвичай застосовують літій-іонні акумулятори. При використанні електробатарей промислового масштабу для збереження і повернення кожної генерованої кіловат-години доводиться витрачати близько 150 доларів США. Ця цифра поступово знижується, але вчені з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (International Institute for Applied Systems Analysis - IIASA, Австрія) запропонували рішення «BEST», яке дозволить знизити вартість накопичення електроенергії до 50-100 доларів за 1 кВт • год і вартуватиме 4000- 8000 доларів США за 1 кВт встановленої потужності накопичувачів за даною технологією.

Нова розробка – Buoyancy Energy Storage Technology, скорочено BEST – технологія накопичення енергії за рахунок плавучості. Основа системи – жорстко закріплена на морському дні платформа. До неї тросами приєднуються 100 резервуарів, об'єднані в куб з довжиною грані 100 м. Кожен з них являє собою розташовану горизонтально трубу діаметром 10 м з поліетилену високої щільності. Ємності заповнюються газом, наприклад, повітрям або воднем. В нижніх стінках труб зроблені отвори, через які заходить морська вода, стискаючи газ, тим самим регулюється плавучість трубчастого балона.

Зображення  BEST – технологія накопичення енергії за рахунок плавучості На платформі встановлено потужні електродвигуни. При подачі на них напруги, вони змотують троси, притягуючи плавучі труби до дна і перетворюючи тим самим електричну енергію в потенційну. Коли потрібно її вивільнити, конструкція спливає під дією сили Архімеда. Труби тягнуть за собою троси, розкручуючи електромотори, які починають працювати як генератори.

Очікується, що BEST може стати дешевою і ефективною альтернативою електричним акумуляторам, особливо для морських вітряних електростанцій. Таке підводне сховище дозволяє забезпечити більшу ємність, проте воно не замінить акумулятори повністю, тому що не здатне миттєво виділяти запасену енергію – підйом поплавців займає час.

Зображення система Бест Система BEST може бути використана не тільки для накопичення електроенергії, але й для стискання водню. Це відбувається за рахунок підвищення тиску води при зануренні труб на глибину. Передбачається, що коли плавуча конструкція досягне дна, стиснений водень буде направлений на поверхню по трубопроводу або потрапить в окремий резервуар, який самостійно спливе після заповнення газом. Як заявляють дослідники, BEST стискає водень лише на 10% менш ефективніше від промислових компресорів, зате це коштує в 30 разів дешевше.

Джерело: sciencedirect.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 140 / 2021-06-30 18:57:52


Залишити коментар

Telegram