Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

В ЄС готуються до жорсткої сертифікації «альтернативних» холодоагентів

Асоціація європейських підрядників з кондиціонування, охолодження та теплових насосів AREA, висунула конкретні пропозиції щодо поширення схеми сертифікації, яка існує для фторовмісних газів (F-газів), на альтернативні холодоагенти

Проблема, яку намагаються вирішити за поданням від AREA, полягає в тому, що наразі діють обмеження щодо застосування F-газів, які шкідливі для довкілля, на інші гази, що застосовуються в якості холодоагентів, які також мають шкідливий вплив на довкілля та насправді є т. з. парниковими газами.
Пропозиції ґрунтуються на концепції «альтернативних холодоагентів із парниковими газами», що дало б змогу враховувати більшість холодоагентів, дотримуючись при цьому юридичної сфери дії Регламентів про фторовмісні гази.

Зображення альтернативні хладогенти в ЄС Рис. Має сенс працювати на основі чинного Регламенту ЄС про F-гази, яке вже має встановлену та апробовану схему навчання та сертифікації

AREA вимагає обов'язкової сертифікації альтернативних холодоагентів як необхідного доповнення до існуючих обмежень щодо газоподібніх речовин для забезпечення безпечної та ефективної роботи з цими холодоагентами, які поступово замінюють фторовмісні парникові гази.

Кілька місяців тому AREA виступила із заявою про дуже низький рівень підготовки персоналу, який навчався застосуванню F-газів, щодо альтернативних холодоагентів. Це є проблемою, тому що альтернативні холодоагенти також шкодять довкіллю.

Наразі AREA висунула повний набір своїх пропозицій. Вони засновані на концепції «альтернативних холодоагентів із парниковими газами», на які треба розповсюдити вимоги чинних Регламентів ЄС, які вже має встановлену схему підготовки персоналу та сертифікації самих речовин. Впровадження такої концепції дає змогу включити більшість альтернативних холодоагентів із низьким GWP (global warming potential – «потенціал глобального потеплення») в рамках чинного законодавства про F-гази. Грем Фокс, голова Робочої групи в AREA з питань холодоагентів, так прокоментував наміри асоціації: «Це важливо для уникнення нового винаходу колеса та затягування процесу із створенням окремої законодавчої бази».

Пропозиції AREA складаються з 3 блоків:

  • Запропоновані поправки до Регламент про газоподібні гази 517/2014: запровадження концепції «альтернативних холодоагентів із парниковими газами» та внесення змін до статті 10 щодо підготовки та сертифікації.
  • Запропоновані зміни до основного тексту Регламенту про імплементацію 2067/2015: включення альтернативних холодоагентів із парниковими газами, модифікація схеми сертифікації компаній.
  • Оновлений набір мінімальних вимог до компетентності (Регламент імплементації 2067/2015, Додаток I), заснований на найсучасніших стандартах EN 13313 (ISO/DIS 22712): поруч із існуючою категоризацією сертифікації F-газів для осіб, внесення нових категорій для альтернативних парникових газів-рефрижерантів, легкозаймистих газів (для малих та великих систем), визначення перерахованої кількості емітованого CO2 тощо.

Президент AREA Марко Буоні зазначив, що дані пропозиції є результатом співпраці багатьох експертів та провідних фахівців серед 25 членів AREA з 22 європейських країн. Обов’язкова сертифікація альтернативних холодоагентів є важливою проблемою для галузі HVAC, тому важливо, що наразі висуваються конкретні та вагомі пропозиції, які вже практично узгоджені в рамках всього ЄС. Тому можна очікувати, що попри відому повільну бюрократичну процедуру щодо прийняття спільних документів в ЄС, в даному разі перегляд Регламентів про фторовмісні гази та врахування в них альтернативних холодоагентів не потребуватиме аж надто багато часу. Наразі процес консультацій триває.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 699


Залишити коментар

Telegram