Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Якими будинками потрібно замінювати зруйноване житло в Україні?

У Фінляндії навчилися будувати будинки, які повністю забезпечують себе енергією. Будинок-електростанція - це будинок без рахунків за електрику і засіб заробітку грошей для своїх жителів

В умовах війни і масових руйнувань завжди виникає дилема: «Яке житло будувати краще – чим найшвидше і чим найдешевше, або якісне і надовго перспективне?». Фіни пропонують свою відповідь – активні будинки, побудовані за масовою блочною технологією.
Уявіть майбутнє без рахунків за електрику. Будинок повністю забезпечує себе енергією за допомогою сонця, вітру і тепла з надр землі. І таке можливо реалізувати навіть у сурових умовах на півночі Фінляндії.

Зокрема, у Фінляндії наразі реалізується проекти, в рамках яких житлові будинки будуються «енергонезалежними», вони самі отримують енергію від вітру, сонця і землі. Річне споживання відновлюваної електроенергії становить менше 6600 кВт∙ч на квартиру, а надлишки електроенергії надходять у міську мережу, чим забезпечує своїм власникам чималого заробітку.

Зображення Будинок-електростанція Будинок «нульової енергії», або, так званий, активний будинок, виробляє більше енергії, ніж споживає. Вироблені влітку надлишки енергії продаються суспільним електромережам, завдяки чому при необхідності взимку купується потрібна кількість електроенергії ззовні.

Холодні зими вимагають наявності добре спланованої системи рекуперації енергії, теплоізоляційного обладнання та якісних гідроізоляційних матеріалів. Але тепер вони розроблені та застосовуються.

Дім-електростанція

Активний будинок самотужки виробляє необхідну йому енергію за допомогою геотермального тепла, а також сонячної та вітрової енергії. Активний будинок може зовнішньо навіть зовсім не відрізнятися від будинків-сусідів на вулиці: всю необхідну техніку можна непомітно інтегрувати в конструкції. Технологія будівництва – також добре відома. Це блочно-панельні будинки по стандартизованим проектам. Термін експлуатації до капітального ремонту – не менше 50 років.

Витрати енергії зведені до мінімуму

З точки зору ефективності і ціни будівництва важливо потурбуватися про мінімізацію обсягів енергоспоживання. Це не означає того, що пожильцям доведеться відмовитися від зручностей – спеціальні заходи з підвищення енергоефективності дозволяють досягти комфорту за меншого споживання енергії та знизити вартість інженерного обладнання. Витрати енергії зменшуються за рахунок технічних рішень. Будинок побудований щільним з точки зору вітрозахисту, з надійною теплоізоляцією та багатошаровими склопакетами на віконних конструкціях. В ньому встановлена потужна вентиляційна система, до якої доєднана система вторинного використання тепла (рекуперація).

Будинок з абсолютно простою архітектурною формою легше зробити енергоефективним, тому що максимальний будівельний об’єм за мінімальної площі поверхні та відсутність зайвих виступів дозволяє мінімізувати втрати тепла.

Техніка вже застосовується

У Фінляндії вже є активні будинки – один з таких був побудований в місті Куопіо, що в центральній частині країни. Другий будинок знаходиться в Ярвенпяя, недалеко від Хельсінки. Вони експлуатуються вже понад 10 років.

Зображення Активний дім Фото: Активний дім у м. Ярвенпяя, неподалік від Хельсінки, Фінляндія

Будинок в Куопіо – це студентський гуртожиток з 47 квартирами. Там є тренажерний зал, а також парова та інфрачервона сауна. Будинок сам виробляє потрібну енергію за допомогою сонячних батарей і системи геотермального опалення із тепловими насосами.

Активний багатоповерховий будинок в Ярвенпяя було побудовано в 2011 році. В ньому – 44 квартири. В домі функціонує система геотермального опалення із тепловими насосами. Сонячні батареї, в свою чергу, нагрівають воду і живлять будинок електрикою. Навіть енергія гальмування ліфтів використовується для виробництва електроенергії. Вентиляційна система збирає майже 80% теплової енергії для вторинного використання для опалення на нагрівання гарячої води. Будинок в Ярвенпяя виробляє навіть більше енергії, ніж витрачає.

У Фінляндії вже цілком можливо замовити будівництво приватного особистого або колективного активного будинку, їх виробництво поставлене на серійні рейки, завдяки чому процес побудови займає мінімум часу, а саме житло за вартістю можна віднести до соціального.

Джерело: «Це Фінляндія»

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 519


Залишити коментар

Telegram