Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Install Fest Ukraine 2024

Заборгованість за «зелену» електроенергію в Україні становить 70%, - UDP Renewables

Заборгованість за відновлювальну енергетику Про це заявив Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables, звертаючись до керівника держпідприємства «Гарантований покупець» Андрія Пилипенко. Банки, які надавали інвесторам кредити на будівництво зелених електростанцій в Україні, вимагають вчасну виплату відсотків та тіла кредитів, не зважаючи на те, що рівень недоплат підприємствам зеленої енергетики становить 70%. «Ми, як компанія оператор, бачимо, що у нас середній рівень збору виручки по року становить 30%. Нас ця ситуація, звичайно, турбує», - заявив Євтушенко. Гарантований покупець («Гарпок») звітує про 100% оплату в низький сезон генерації електроенергії, а от заборгованість, накопичена у високий період генерації, залишається значною.

Євтушенко підкреслює, що «Гарпок» має забезпечувати максимальний рівень розрахунків, адже банки вимагають від підприємств галузі виплачувати кредити та не погоджуються на реструктуризацію. «У нас з банками «дорослі» відносини. Нам ніхто пільг ніяких не дає. На реструктуризації банки також часто не йдуть. Тільки ти прострочиш виплату відсотків по кредиту - маєш ускладнення умов. Наша ситуація не проста загалом», - сказав керуючий партнер UDP Renewables.

Зауважимо, нещодавно прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що підприємства «зеленої» енергетики можуть забезпечувати певні потреби в електроенергії навколо себе в різних куточках держави навіть за ситуації блекауту в Україні, чим допомагати відновлювати енергосистему після уражень та аварійних пошкоджень.

Також була заява від В. Зеленського, що Україна може стати «зеленим енергохабом» для Європи та нарощувати експорт електроенергії до ЄС, щоб замінити «брудні» російські енергоресурси.

Але практика відносин Гарпок та операторів «зеленої» генерації наразі свідчить про геть інше.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 803 / 2022-12-26 08:51:07

Вас може зацікавити:


Instal Fest Ukraine 2024


2 коментаря

  • дійсно цікаво. Якщо матимемо таку інформацію, поділимося з вами.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram