Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Робота у сфері сонячної енергетики

Кількість робочих місць у сонячній енергетиці рекордно зросла протягом 2020-2021 років. Галузі потрібно все більше кваліфікованих кадрів, які супроводжують всі аспекти проєктування, встановлення та обслуговування СЕС. До 2050 року у сонячній енергетиці працюватиме 20 мільйонів людей, - повідомляє Міжнародне агентство відновлюваної енергетики (IRENA). Розглянемо, які кар’єрні можливості відкриває українцям перспективний ринок сонячної енергетики

Зображення сонячна електростанція

Для зростання сегменту сонячної енергетики в найближчі роки є ціла низка підстав, і головна з них - економічна. Енергія сонячних електростанцій - найдешевша енергія, яку знало людство за всю історію свого існування. Домогосподарства та підприємства купують сонячні електростанції (СЕС), щоб заощаджувати й не залежати від перебоїв у роботі мережі. Уряди ж та організації підтримують проєкти у сфері відновлюваної енергетики, щоб запобігти зміні клімату та зменшити шкідливі викиди у повітря.

У 2021 році у відновлювані джерела енергії було інвестовано рекордні 755 мільярдів доларів згідно з даними щорічного звіту Bloomberg NEF.

На яких спеціалістів є попит?

Сонячна енергетика - багатогранна сфера, в якій є вакансії для фахівців з різною освітою та досвідом. Компаніям, які працюють із сонячними електростанціями, потрібні проєктувальники, інженери, менеджери, фінансисти, маркетологи, піарники та розробники програмного забезпечення. Сфера відновлюваних джерел енергії приваблива для людей, які розділяють екологічні цінності та прагнуть зробити свій внесок у протидію зміні клімату.

Зображення робочі місця у сонячній енергетиці

Робочі місця у сфері сонячної енергетики можна умовно поділити на дві великі категорії: офісних працівників і тих, хто проєктує станції чи працюють безпосередньо на об’єктах. Вимоги до фахівців з піару, фінансів, юриспруденції, маркетингу та інших працівників, що працюють з офісу, стандартні для сфери їх діяльності. Релевантна освіта, досвід роботи та бажання вчитися новому будуть перевагою на співбесіді до компанії у сфері сонячної енергетики.

Розробка та виробництво елементів СЕС зосереджені здебільшого в Китаї, Німеччині, Кореї та Сполучених Штатах Америки. В Україні також є компанії, що виробляють обладнання для СЕС. Однак найбільш поширені вакансії пов’язані саме з встановленням та обслуговуванням станцій.

Є попит на фахових монтажників та інженерів сонячних станцій. Монтажники інсталюють та налагоджують роботу станції, враховуючи особливості ділянки, розташування та кут нахилу даху, а також безліч інших нюансів, від яких залежить ефективність СЕС. Вони ж здійснюють сервісне обслуговування станцій. Цей фах буде просто опанувати електрикам, будівельникам та спеціалістам, які мають досвід роботи з системами кондиціонування й охорони.

Ще одна затребувана професія - інженер з проєктування сонячних станцій. Вимоги до кваліфікації проєктувальників значно вищі. Крім профільної вищої освіти такі фахівці мають знатися на будівельних нормах та правилах роботи енергетичного ринку України, мати досвід роботи з обладнанням СЕС.

Діджитал - ще один перспективний напрямок у сфері сонячної енергетики. Нині у тренді автоматизація процесів управління станцією та використання технологій штучного інтелекту у системах діагностики й контролю роботи станцій.

Яка потрібна освіта?

Аналізуючи освітні потреби сектору відновлюваної енергетики, IRENA відзначає необхідність кращої координації між сектором та навчальними закладами. Також для досягнення успіху у професії радять розвивати так звані наскрізні навички (transversal skills), – ті, що не пов’язані з певною вузькою кваліфікацією, а можуть бути застосовані до широкого спектра робіт. Зазначається, що брак кваліфікації, освіти та базових навичок - найпоширеніша перешкода на шляху до працевлаштування у сонячній енергетиці.

Наскрізні навички можна здобути тільки з власним досвідом роботи. Водночас прикладні вузькоспеціалізовані знання, які допоможуть почати заробляти й робити перші кроки в кар’єрі, легко отримати на освітніх платформах, де найкращі фахівці ринку діляться своїм досвідом.

Зображення монтажники сонячних електростанцій

Щоб допомогти охочим розпочати кар’єру, компанія «Атмосфера», частка якої на українському ринку домашніх СЕС складає 33%, запустила освітній проєкт Atmosfera Academy. На платформі онлайн академії практики з багаторічним стажем роботи з сонячними електростанціями діляться досвідом та готують спеціалістів у сфері сонячної енергетики.

В ідеалі для входу в професію потрібно мати освіту електрика чи інженера, або навчатись на кафедрі відновлюваних джерел енергії. Фахівцям, які працюють безпосередньо зі станціями, проєктують, встановлюють та надають сервісну підтримку, потрібно розумітись на електриці. Це питання безпеки, адже невміле поводження з електроприладами може стати причиною пожежі. Іншим особливостям роботи СЕС можна навчитися на практиці.

На якій би посаді ви не хотіли працювати, розуміння ринку, його технічних особливостей і трендів серед клієнтів - головна запорука успішної кар’єри. Студенти Atmosfera Academy отримують відповіді на ці ключові питання”, - зазначає Олексій Веретельник, менеджер освітньої платформи для підготовки спеціалістів у сфері сонячної енергетики Atmosfera Academy.

Потреба у сонячній енергетиці у різних сферах росте. Сонячні станції встановлюють домогосподарства, фермери, великі заводи, водоканали, лікарні та школи. В таких умовах попиту, що постійно зростає, нескладно зробити перші кроки до успішної кар’єри в сонячній енергетиці. Ринок пропонує початківцям та фахівцям суміжних професій багато можливостей отримати досвід та знання про роботу сонячних станцій.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 735

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram