Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Як визначення довжини Британського берега допомогло ПАТ «Одескабель» створити новий нагрівальний кабель для теплої підлоги

Незабаром після Другої світової війни, у ході дослідження впливу довжини державних кордонів на ймовірність початку військових конфліктів, відомий англійський вчений Льюис Фрай Ричардсон помітив наступне: Португалія заявила, що її сухопутний кордон з Іспанією дорівнює 987 км, а Іспанія визначила іншу довжину ‒ 1214 км. Оскільки вимір кордонів здійснювали люди, добре знайомі з картографією, саме ця обставина першою виявила проблему берегової лінії

Для оцінки довжини кордону або берегової лінії використовується накладення рівних відрізків на карту або аэрофотознимок за допомогою циркуля. Кожний кінець відрізка повинен належати вимірюваній границі. Досліджуючи розбіжності в оцінці кордонів, він виявив те, що зараз називаєтьсяефектом Ричардсона: масштаб вимірювань обернено пропорційний загальній довжині всіх відрізків.

Тобто чим коротше використовувана лінійка, тим довше вимірювана довжина. Виявилось, що іспанські й португальські географи використовували карти різного масштабу.

Odes_1

Парадокс ‒ довжина берегової лінії залежить від засобу її вимірювання. Оскільки для ділянки побережжя можна виділити закруглення будь-якого розміру, від сотень кілометрів до часток міліметра й менше, не можна підібрати розмір найменшого елемента, який повинен бути взятий для виміру. Отже, не можна однозначно визначити й периметр конкретної ділянки.

Найбільш приголомшливим є те, що, коли величина відрізка виміру прагне до нуля, довжина узбережжя прямує до нескінченності. Пройшло більше десяти років, та інший вчений ‒ француз Мандельброт, що народився у Варшаві, розробив нову галузь математики ‒ фрактальну геометрію, для опису речей що існують у природі, таких, наприклад, як нескінченна берегова лінія.

Подальші дослідження дозволили вченим знайти криві, що заповнюють простір (Серпинського, Гилберта та ін.), а намрозробити нагрівальний кабель, що має збільшену на 25% поверхню теплопередачі порівняно зі звичайним нагрівальним кабелем:

Odes_2

Ця особливість досягнута за рахунок того, що зовнішня поверхня оболонки має повздовжні канавки вздовж осьової лінії кабелю. Їх наявність збільшує площу контакту між кабелем та зовнішнім середовищем. Таким чином ми зробили оболонку «рельєфною».

Впроваджене технічне рішення є дуже простим, але забезпечує істотно більшу кількість годин напрацювання нагрівального кабелю, у порівнянні з покладеним в однакових умовах звичайним нагрівальним кабелем.

Ознайомитись із повною номенклатурою нагрівальних кабелів, що сьогодні виробляє ПАТ «Одескабель», можна на нашому спеціалізованому сайті http://woks.ua, присвяченому цьому напрямку. Також на цьому сайті можна зробити замовлення кабелю, який вам потрібен.

З повагою,
Карен Амбарцумянц

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 685


Залишити коментар

Telegram