Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Woks – тепло без радіаторів!

«Тепла підлога», влаштована на базі нагрівательних кабелів Woks виробництва українського виробника ПАТ «Одескабель», – комфортна, надійна та ефективна система обігріву приміщення. Окреслемо її особливості

Woks_Ris_1 Чи можна раз і назавжди закрити питання опалення вашого будинку або квартири? Багато хто заявляє про здатність вирішити таку проблему, але для відповіді слід звернути увагу на два фактори:

1. Стабільність джерела енергії.
2. Ефективність опалення в будь-яку пору року – від перших холодів до січневих морозів.

Радіатор опалення виходить на заявлену потужність, коли температура повітря в приміщенні становить 20 °С, а 360 л води з температурою 90 °С проходять через нього за одну годину. Газовий котел добре гріє воду, якщо хімічний склад газу відповідає розрахунковому. Теплотворна здатність пелет і вугілля залежить від постачальника, а зольність змінюється в широкому діапазоні.

І тільки 1 кВт електричної енергії перетворюється в 1 кВт теплової енергії без втрат.

Але не всі електричні прилади опалення однаково працюють. Є такі, що частину тепла витрачають неефективно. Наприклад, при різниці температур 20 °С більш тепле повітря піднімається вгору і нагріває простір під стелею. Або нагрівальний елемент має занадто високу температуру - тоді він пересушує повітря і викликає сухість слизової оболонки носа і горла.

Енергоефективність

Максимальну ефективність мають системи низькотемпературного обігріву, так звані системи «теплої підлоги». Тепло випромінюється з великої поверхні, температура якої не викликає конвективного перемішування повітря. Ця особливість «теплої підлоги» значно покращує самопочуття людей, схильних до алергії. Тривале знаходження в приміщенні з «теплою підлогою» безпечно і приємно.

Енергоефективність таких систем опалення вище інших за рахунок зниження різниці між температурою поверхні «теплої підлоги» і температурою зовні приміщення. Цей спосіб опалення зазвичай реалізується за допомогою нагрівального кабелю, розміщеного в підлозі. Крок укладання кабелю обирається з урахуванням питомої потужності, рекомендованої для конкретного підлогового покриття (плитка, камінь, дерево/ламінат, килимове покриття і т.д.).

На перше місце тепер виходять такі важливі питання:

1. Надійність роботи нагрівального кабелю.
2. Надійність з'єднання нагрівального кабелю з силовим (холодним кінцем), який підводить електроенергію від терморегулятора до нагрівального кабелю.
3. Надійність захисту від ураження електричним струмом.
4. Надійність захисту від електромагнітного випромінювання.
5. Невиділення будь-яких хімічних речовин при роботі нагрівального кабелю.
6. Пожежна безпека.

Нагрівальні кабелі «теплої підлоги», які використовуються у виробах Woks, відповідають усім зазначеним критеріям, а за деякими набагато перевершують вимоги стандартів України та ЄС. Так, наприклад, стандарт передбачає вибіркову перевірку на герметичність з'єднання силового і нагрівального кабелю в кількості 3% від партії продукції. «Одескабель» проводить 100%-ий контроль «теплих підлог», систем обігріву труб, антиобледеніння та сніготанення, зануривши їх у воду і подавши випробувальну напругу.

Надійність

Конструкції нагрівальних кабелів Woks для «теплої підлоги» надійно захищають людей від електромагнітного випромінювання, оскільки дві нагрівальні жили цих кабелів поміщені в суцільний екран з алюмінієвої фольги.

Нагрівальний кабель, що встановлюється на даху, має гнучкий екран з мідної оплітки. Він не трісне при перекладанні кабелю, коли виникне потреба прибирати листя з-під нього. Його оболонка чорного кольору, бо в ній присутні спеціальні добавки, що роблять кабель стійким до ультрафіолетового випромінювання.

Температура влітку на даху сягає майже 90°С, проте при експлуатації «теплої підлоги» таких температур не буває. Під впливом агресивного середовища та високих температур здатні працювати матеріали, що застосовуються в автомобільній промисловості, робоча температура яких вища за 100°С. Застосування цих матеріалів доцільне при виготовленні нагрівальних кабелів та гарантує збереження властивостей ізоляції кабелю на весь період експлуатації.

Міжнародні та вітчизняні стандарти не вимагають перевірки на пожежну безпеку нагрівального кабелю «теплої підлоги». Незважаючи на це, лабораторія «Одескабель» перевіряє усі вироби Woks на безпечність при виникненні пожежі. Нагрівальні кабелі «Одескабель» вже досить багато років працюють в побутовому секторі як «тепла підлога» так і на громадських об'єктах. З 2000 року встановлено тисячі кілометрів систем антиобледеніння, сніготанення й обігріву ґрунту, в яких працює нагрівальний кабель, зроблений нами.

Історія

«Одескабель» - перше українське підприємство, де випускається нагрівальний кабель, який відрізняється від зазвичай застосовуємого для розігрівання бетонної суміші. Такі кабелі відомі давно й використовуються при будівництві в осінньо-зимовий період. Їх відміна від сучасних нагрівальних кабелів - примітивна конструкція й короткий термін служби: усього 30…45 діб. Нагрівальний кабель системи «тепла підлога» повинен мати термін служби, порівняний зі строком експлуатації будинку, у якому він встановлений, - 25 років і більше.

Завод-виробник, так само як і продавець-імпортер, відповідає за якість продукції перед покупцем, але є одна суттєва відмінність. У випадку виходу кабелю з ладу продавець збереже репутацію, якщо забезпечить безкоштовну заміну або ремонт. Завод-виробник в аналогічному випадку її втратить.

Для того щоб покупець одержав нагрівальний кабель з гарними споживчими властивостями, необхідно виконання декількох умов:

  • виробник має власну відому торговельну марку кабелю;
  • продавець гарантує достовірність адреси виробничих потужностей;
  • підприємство, що виробляє кабель, має систему вхідного контролю сировини й вихідного контролю готової продукції.

Зазвичай ця інформація є в сертифікаті відповідності на серійне виробництво. Орган, що видає сертифікат, гарантує достовірність зазначеної інформації.

Революційні інновації

Присутність європейських виробників «теплих підлог» змушує «Одескабель» шукати кращі рішення й впроваджувати нові матеріали. Для виробництва всіх виробів під торговельної маркою Woks застосовують саме нові, екологічно безпечні полімерні матеріали з терміном служби більш 25 років від відомих європейських виробників, що мають довгу історію та високу репутацію серед постачальників матеріалів, які використовуються у виробництві кабелів.

З 2016 року «тепла підлога» Woks 17 має новий нагрівальний кабель з площею поверхні на 25% більшу, ніж раніше, при тому ж діаметрі. Таке можливо? Так! Ми залучили кращих інженерів-теплотехніків, що мають багатий досвід проектування опалювальних приладів і теплообмінників, і вони розв'язали завдання, сама постановка якого раніше видавалася абсурдною й нерозв'язною: суттєво збільшити поверхню теплопередачі нагрівального кабелю без збільшення його зовнішнього діаметра.

Створивши новий нагрівальний кабель для «теплої підлоги» Woks, «Одескабель» вийшов за рамки звичного, підтвердивши тим самим свій особливий статус серед усіх виробників кабельно-провідникової продукції у світі.

Де придбати?

Ознайомитись з повним асортиментом нагрівальних кабелів, що випускаються на «Одескабель» під торговою маркою Woks, можна на сайті http://woks.ua, присвяченому цьому напрямку. Ви легко знайдете всю інформацію, яка допоможе підібрати необхідний комплект для «теплої підлоги» або нагрівальний кабель для вирішення іншої задачі – наприклад, для обігріву трубопроводу.

Якщо після ознайомлення з матеріалом ви маєте питання відносно кабелю, зателефонуйте (048) 716-17-81 і отримайте професійну консультацію інженерів «Одескабель». Якщо складність викликає вибір «теплої підлоги» для великого приміщення або приміщення складної форми, висилайте схему на факс (048) 716-17-81 або на електронну поштову скриньку info@woks.ua.

Ми безкоштовно відправимо українським підприємцям печатний каталог продукції зі зразками нагрівального кабелю. Інформацію про себе (поштову адресу та інше) надсилайте на електронну скриньку partner@woks.ua.

ПАТ «Одескабель»

partner@woks.ua
http://woks.ua
http://odeskabel.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 752


Залишити коментар

Telegram