Після винаходу у 1874 році, спрінклер є найбільш надійним рішенням автоматичного пожежогасіння. Він визначає місцезнаходження вогню, запускає систему сигналізації та контролює або пригнічує вогнище займання. Гасіння пожежі відбувається саме у місці виникнення вогню, тому решта будівлі захищена від вогню та води. Завдяки простоті та надійності спрінклерні системи пожежогасіння є найпопулярнішими у світі. До таких систем відноситься і комплексна насосна станція для пожехогасіння Wilo-SiFire EN (комплексная насосная станция для пожаротушения Wilo-SiFire EN - рус.) виробництва німецького концерну WILO
Принцип роботи спринклерних систем базується на зниженні тиску. Під час пожежі температура у приміщенні поступово підвищується, що веде до руйнування термочутливого елемента у спрінклері. Вода починає розбризкуватися, тиск падає, спрацьовує вузол управління рідиною та запускається насос.
Комплексна насосна станція Wilo-SiFire EN для системи пожежогасіння (рис. 1) відповідає як європейським нормам EN 12845, так і українським нормативам, а саме ДСТУ Б EN 12845. EN 12845 – головний документ для проектування та монтажу спрінклерних систем пожежогасіння у Європейському Союзі. Викладені в ньому правила також є базою вимог міжнародних страхових компаній.
Рис. 1. Комплексна насосна станція Wilo-SiFire EN для системи пожежогасіння
При розробці Wilo-SiFire EN для спрінклерного пожежогасіння головними орієнтирами інженерів-конструкторів були надійність, відповідність нормам, тривалий термін служби та максимально висока якість. Новаторська система пожежогасіння компанії WILO є дуже компактною й гарантує надійну роботу у всіх типах будівель – від житлових будинків, комерційних і адміністративних будівель до готелів, торгових центрів, офісів та виробничих цехів.
Орієнтири вибору станції
Варто знати, що при підборі станцій пожежогасіння, крім витрат та тиску, згідно ДСТУ, слід також розрахувати кількість основних насосів та обрати тип двигуна – електричний або дизельний. Тип двигуна, в свою чергу, залежить від площі будівлі, її призначення, кількості поверхів, джерела води і т. д.
Що ж до робочої точки пожежогасіння системи, визначити її можна двома шляхами (витрата Q/напір H):
- оціночним, що базується на таблицях стандарту ДСТУ Б EN 12845;
- розрахунковим, коли система повністю спроектована і є можливість точного визначення.
Незважаючи на швидкість і простоту оціночного розрахунку, отримані дані зазвичай нижчі, ніж після закінчення проектування. А це може вплинути на розмір та вартість попередньо обраної установки. Фактори, що впливають на вибір станції пожежогасіння, наведені на рис. 2.
Рис. 2. Фактори, що впливають на вибір станції пожежогасіння (за стандартом ДСТУ Б EN 12845)
Насосна частина станції Wilo-SiFire EN відповідає не тільки EN 12845, а ще й європейському стандарту prEN12259-12 (гідравліка), а саме: робоче колесо виконане з нержавіючої сталі, кільця ущільнення з бронзи і т. д.
Також ДСТУ регламентує вибір потужності двигуна і характеристику Q/H насоса. Так, наприклад, якщо потужність насоса постійно зростає з ростом продуктивності, то запас потужності двигуна повинен забезпечувати роботу насоса при NPSH аж до 16 м. Цей приклад показано на рис. 3. Як видно, номінальна потужність насоса системи пожежогасіння є вищою, що, в цілому, впливає на вартість установки.
В насосних станціях Wilo-SiFire EN в якості основних використовуються консольні насоси з модульним корпусом, які відповідають стандарту EN733. В якості насосів-жокеїв використовуються вертикальні багатоступінчасті насоси.
Рис. 3. Порівняння стандартного насоса та насоса для системи пожежогасіння
Комплектація
У базовій комплектації доступні 6 моделей. Насосну станцію можна індивідуально адаптувати до будь-якої задачі: її можна оснастити одинарними або здвоєними насосами, з дизельними чи електричними моторами потужністю до 250 кВт.
Станція Wilo-SiFire EN оптимізована для абсолютної експлуатаційної надійності, усі основні компоненти дублюються, що дозволяє забезпечити 100% безвідмовність основних функцій, таких як датчик тиску або системи аварійного запуску з приводом від акумуляторної батареї. Усі деталі високоякісні. Наприклад, щоб захистити мотор насоса, в тому числі, за умов низької витрати води, калібрована мембрана за допомогою байпасної ділянки на виході з насоса гарантує мінімальну об’ємну витрату, яка складає 2% від номінальної витрати. Фундаментна рама насосної установки Wilo-SiFire EN гарантує максимальне зниження вібраційних навантажень. Спеціальні віброгасники дизельного мотора знижують вібрації на 90%, що на 40% краще за показники звичайних фундаментних рам з гасниками коливань.У результаті збільшується термін експлуатації з’єднувальних трубопроводів та мінімізується зношення усіх інших елементів. Для передачі інформації Wilo-SiFire EN оснащена символьним ЖК-дисплеєм, а добре відома технологія WILO «червона кнопка» робить управління системою інтуїтивно простим.
Для інтеграції в інженерну систему будівлі Wilo-SiFire EN вже має шини передачі даних з протоколами BACnet і MODbus.
ТОВ "ВІЛО УКРАЇНА"
08130, Україна, Київської області,
Києво-Святошинського р-н, с Чайки, вул.Антонова, 4
Рецепція: +38 (044) 393-73-80
Відділ продажу: +38 (044) 393-73-83
www.wilo.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 5 637