Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Вакуумна система зливового водостоку WAVIN QuickStream

І. Ядловський

Компанія WAVIN давно відома на українському ринку своєю масовою продукцією, такою як система поліпропіленових трубопроводів WAVIN Ekoplastik. Але у всьому світі WAVIN також займає провідну позицію серед виробників, що спеціалізуються на інфраструктурних інженерних рішеннях для сталого розвитку міст, і сьогодні хотілося б вам розповісти про одне з таких цікавих рішень. Мова сьогодні піде про сифонно-вакуумну систему зливового водостоку WAVIN QuickStream

Зображення WAVIN QuickStream

Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки важить звичайний дощ? А злива? Метеорологи вимірюють кількість опадів у міліметрах, де 1 мм опадів – це 1 літр води що випав на 1 м2 поверхні, або ж приблизно 1 кг ваги. Середньостатистичний дощ – це 28 мм опадів на годину і більше, тобто від 28 додаткових кілограмів ваги на 1 м2 площі даху. Під час сильної зливи за годину може випадати до 100 мм опадів, або й більше. Неважко порахувати, що для споруди з площею плаского даху у 1000 м2 (це площа середнього за розмірами супермаркету) сукупне навантаження на опорні конструкції будівлі співрозмірне з вагою пасажирського літака Boeing 737. Щоб будівельні конструкції витримали таке навантаження дощову та талу воду відводять з даху за допомогою зливових систем водостоку, традиційних самопливних, та напірних сифонно-вакуумних, таких як система WAVIN QuickStream.

Як працює система WAVIN QuickStream?

Система WAVIN QuickStream – це напірна система зливового водостоку, призначена для видалення дощової води з пласких горизонтальних поверхонь. Робота системи ґрунтується на сифонно-вакуумному принципі, тобто на створенні розрідження у трубопроводі під дією власної ваги води. За помірних опадів система WAVIN QuickStream працює як традиційна самопливна, але у міру збільшення інтенсивності дощу, стояки заповнюються водою повністю, і система переходить у напірний режим. При цьому в стояку виникає розрідження - вакуум, що захоплює за собою воду з трубопроводу. Це створює додаткове підсмоктування дощової води через впускні водоприймачі, або так звані воронки, котрі в свою чергу оснащені системою відокремлення повітря.

Чим краща WAVIN QuickStream за традиційну зливову систему?

Менші діаметри – вища ефективність. Завдяки високій швидкості потоку рідини і вакууму, що виникає всередині системи WAVIN QuickStream, відбувається істотне збільшення продуктивності водостоку та одночасно це дозволяє зменшити діаметри трубопроводів у порівнянні зі звичайною безнапірною системою, а це також означає скорочення кількості впускних водоприймачів, оскільки вони справляються зі своєю задачею ефективніше. Простими словами, завдяки сифонно-вакуумному ефекту діаметри трубопроводів в системі WAVIN QuickStream застосовуються менші ніж у звичайній, а дощової води у разі потреби, така система здатна пропускати значно більше, ніж традиційна безнапірна.

Зображення Порівняння роботи звичайного водостоку (зліва) та вакуумної системи WAVIN QuickStream (справа)

Порівняння роботи звичайного водостоку (зліва) та вакуумної системи WAVIN QuickStream (справа). Збільшення швидкості течії досягається за рахунок відсутності у потоці повітря та вихрового розтягу турбулентного потоку, спричиненого розрідженням

Компактність системи WAVIN QuickStream є ще однією перевагою сифонно-вакуумної системи зливових водостоків на відміну від звичайної зливової системи, що досягається завдяки відсутності будь-яких ухилів горизонтально розміщених водозбірних колекторів. Це в свою чергу дозволяє більш ефективно використовувати внутрішній простір приміщень, адже трубопроводи системи WAVIN QuickStream прокладаються і закріплюються під стелею, а кількість вихідних стояків для відводу води зменшується до мінімуму. У традиційній безнапірній системі, побудованій за гравітаційним принципом, щоб така система працювала, разом зі збільшеними діаметрами трубопроводів доводиться дотримуватися ухилу на горизонтальних ділянках.

Дешевший монтаж за рахунок зменшення об’ємів земляних робіт. Оскільки не доводиться прокладати підземні колектори, як у випадку звичайних безнапірних систем зливових стоків, відповідно скорочується необхідність у дорогих та складних, чи й інколи зовсім неможливих земляних роботах. Це в свою чергу суттєво позначається на зниженні загальної вартості будівництва.

Порівняння систем традиційної, безнапірної зливової каналізації (зліва), та напірної вакуумної системи WAVIN QuickStream (справа)

Порівняння систем традиційної, безнапірної системи зливу (зліва), та напірної вакуумної системи WAVIN QuickStream (справа)

Комплектація системи WAVIN QuickStream та інтеграція з інфраструктурою WAVIN

До комплектації системи водостоку WAVIN QuickStream входить:

  • Водоприймачі впускні, або воронки, що розміщуються безпосередньо на даху. Модель водоприймача підбирається під час проектування системи, в залежності від конструкції даху, покрівельного матеріалу та запланованої пропускної здатності системи. В асортименті WAVIN випускаються водоприймачі фольгового, жолобового, бітумного типів, є також водоприймачі спеціальної конструкції, що призначені для будівництва популярних зараз «зелених дахів». Діаметр випускного патрубка водоприймача варіюється у діапазоні від 40 до 75 мм. Опціонально водоприймачі також можуть бути оснащені системою проти зледеніння, що актуально в умовах української зими.
  • Труби і фасонні частини з поліетилену (PEHD). Діапазон діаметрів від 40 до 315 мм.
  • Система кріплення - сталева монтажна шина, фіксатори, хомути тощо.

Завдяки широкому асортиментові системних рішень від WAVIN можлива реалізація будь-якого за складністю сучасного об’єкта інфраструктури та забезпечення максимально ефективного транспортування, утилізації, чи повторного використання дощової і талої води, що стає все більш актуальним в умовах зміни клімату та інших особливостей, притаманних Україні. Система WAVIN QuickStream сумісна і чудово інтегрується у загальну інфраструктуру рішень WAVIN, призначених для покращення комфорту життя в містах. І ми поступово познайомимо Вас з цими корисними та унікальними рішеннями.

І наостанок хочеться зауважити, що для досягнення максимальної ефективності системи сифонно-вакуумного зливового водостоку WAVIN QuickStream слід проводити дещо більш ретельні розрахунки, ніж у разі звичайної системи зливову, але компанія WAVIN завжди готова допомогти з проектуванням системи WAVIN QuickStream нашим замовникам.

Для надійного і довготривалого функціонування інженерних систем обирайте якісні та надійні рішення WAVIN, з урахуванням їх призначення.

Якщо у Вас є питання, будь-ласка звертайтеся до представників Wavin Czechia s.r.o в Україні:

Сергій Дяченко
Тел.: +38 (067) 224-08-82, +38 (099) 706-9000.

Ігор Ядловський
Тел.:+38 (050) 231-50-20, +38 (096) 66-33-596.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 666

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram