Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Вугілля програє сонцю та вітру

77% вугільних електростанцій США закриються через нерентабельність – ВДЕ виявилися дешевшими

Зображення сонячні та вітрові електростанції У новій доповіді аналітичного центру Energy Innovation стверджується, що експлуатація 182 вугільних електростанцій США з 235 (або 77% від загального числа) вже економічно невигідна в порівнянні з електростанціями, що працюють на енергії вітру та сонця, що призведе до їх закриття протягом п'яти років. Вугілля, що завжди вважалося гранично дешевою сировиною програє вітряним та сонячним ЕС за вартістю енергії істотно швидше, ніж очікували раніше практично всі ключові експерти ринку.

За останні два роки ціна на відновлювану енергію падала набагато швидше, ніж передбачала Національна лабораторія поновлюваної енергії (NREL) у своєму прогнозі 2018 року. А також швидше, аніж прогнозували аналітики Energy Innovation два роки тому. Іншими словами, тенденція «падіння вугілля» продовжує посилюватися: вже до 2020 року в США з'явилося стільки економічно невигідних вугільних ТЕС, скільки повинно було з'явитися лише до 2025 р.
У 2019 році на території США діяли вугільні ТЕС потужністю 239 ГВт. У 2020 році 166 ГВт (72% від потужностей минулого року) стали або економічно невигідними у порівнянні з місцевими вітровими та сонячними фермами, або опинилися на межі закриття. З 235 вугільних ТЕС в Америці 182 станції (80%) наразі є нерентабельними або достатньо виснаженими й мають ліквідовуватися.

Також у доповіді йдеться, що приблизно третина всіх потужностей вугільних електростанцій можуть закритися без необхідності заміни, ще третина має бути замінена вітровими та сонячними станціями, а остання третина вимагає заміни з додатковим приростом потужностей.

Згідно зі звітом незалежного агентства по енергетиці Energy Information Administration (EIA) США, у 2019 році річне споживання енергії в країні, отриманої із «зелених» джерел, вперше за 134 роки спостережень (з 1885 р.) перевершило споживання вугілля. Причиною цьому стало те, що кількість енергії, отриманої в результаті спалювання вугілля, за 2019 рік впало в США на 15%, а кількість видобутої сонячної й вітрової енергії зросла за вказаний період на 1%. Споживачі в умовах цінової конкуренції надавали перевагу купівлі значно дешевшої енергії з ВДЕ.

Головні висновки травневого звіту Energy Innovation 2021 року:

  • Сьогодні місцеві вітрові та сонячні станції здатні замінити 80% американського парку вугільної енергогенерації.
  • Цей аналіз показує, що можна повністю відмовитись від вугілля, зупинити будівництво інших станцій на викопному паливі (а саме – на газі), та при цьому надійно задовільнити попит на електроенергію, забезпечуючи при цьому безліч екологічних та суспільних переваг.
  • Використання вугілля більше не може бути виправдане в США не лише з екологічних та соціальних причин, але наразі також з економічних причин.
  • Має бути здійснена політика, яка може допомогти директивним органам уважно вивчити вартісне навантаження на ресурси генерації, що використовуються сьогодні, забезпечити дешевші та чистіші генераційні потужності на майбутнє, а також звернути увагу на поточний стан балансових активів.
  • Громадський загал все ще «купує» брехню промисловості, що використовує викопні види палива, а також брехню своїх політичних прихильників. Але як тільки вищі витрати на викопне паливо потраплять у кишені споживачів, їх брехня не зможе більше поширюватися.

Загальний підсумок – вугілля зараз у США є найгіршим можливим вибором для розвитку енергетики на всіх фронтах.

Проте в Азії ще й досі переважає протилежна тенденція, як й прогнозували аналітики з енергетичних та екологічних груп, – використання викопного палива в Азії збільшиться перед тим, як суттєво та остаточно скоротитись.

Джерело: Electrek

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 969

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram