Протікання або замерзання труб, наповнених водою в системах водопостачання та опалення, інженерному обладнанні або при втраті герметичності побутових приладів, які використовують воду, можуть призвести до серйозних пошкоджень та високовартісного ремонту. Постраждати можуть не лише оздоблення, покриття, меблі та будівельні конструкції, але протікання води також може призвести до пошкоджень інженерного обладнання та побутової техніки. Для захисту від таких випадків торгова марка Honeywell Home пропонує детектори W1 із сигналізатором аварії та можливістю передачі інформації про загрозу протікання води на смартфон користувача чи персоналу організації,що обслуговує
Детектори протікання та захисту від замерзання води W1 з'явилися на ринку порівняно недавно – у 2017 році, та як сучасні та високотехнологічні прилади вже довели ряд переваг. Вони попередять про проблему, щойно вона виникне. Їх можна розміщувати поблизу водонагрівачів, біля пральних машин, опалювальних приладів, під раковинами, в приміщеннях підвалів та горищ й т.п.
Пристрій може контролювати такі характеристики як температура та вологість повітря, а також виявляти протікання води. Перші два параметри вимірюються за допомогою вбудованих датчиків. Останній – виявляється завдяки кабелю, який укладається в місцях ймовірного протікання рідини. Кабель чутливий по всій довжині. Його протяжність 1, 2 м, проте можливе подовження до 150 м. Варто зазначити, що кабель розрахований на тривалу експлуатацію. Після занурення у воду його достатньо насухо витерти та розкласти знову.
Для оповіщення про аварію пристрій оснащений динаміком з гучністю звуку до 90 дБ. Паралельно інформація передається через канал стандартного домашнього Wi-Fi зв'язку в інтернет-аккаунт додатку Honeywell Home, встановленого на телефоні (є варіанти для операційних систем Apple і Android). Таким чином, перебуваючи на будь-якій відстані від будинку, користувач (або його довірена особа) буде моментально сповіщений про можливість протікання або замерзання води, спричинена низькою температурою в приміщенні. Також власник детектора W1 може оперативно вжити відповідних заходів, зокрема, повернутися додому і перекрити воду чи відключити прилад, керувати ситуацією через смартфон за допомогою дистанційно керованого запірного пристрою, або сповістити відповідну службу.
Монтаж детектора не вимагає прокладання кабелів зв'язку та приєднання до електромережі. Він працює автономно від трьох стандартних елементів живлення типу АА з терміном служби до 3 років. Налаштувати пристрій досить легко всього за кілька хвилин. Можна зробити це самостійно, слідуючи інструкції у додатку.
Детектор від Honeywell Home характеризується універсальністю: він розрахований не тільки на внутрішні кімнати, але й на топкові та підвальні приміщення, в тому числі та з холодною температурою повітря. Контроль температури та вологості дозволяє уникнути в них конденсації. Для цього можна зі смартфона виставити коридор значень тих параметрів, при досягненні нижнього порогу яких (наприклад, + 5°С) буде надходити сигнал про проблему. Це також може бути та непрямим підтвердженням того, що в будинку відключене опалення або відкриті двері чи вікна. Таким чином, система буде сповіщати про небезпеку розморожування труб.
Вимірювання температури та вологості може бути налаштоване на періодичність 2-3 рази на день, наприклад, кожні 8 годин. При цьому зберігатиметься історія – графік зміни вологості та температури за певний період часу.
Подібна багатофункціональність детекторів W1 обумовлює можливість їх застосування не тільки в побуті, але й в промислових цілях, для автомобільних паркінгів або об'єктів житлово-комунального господарства. В даний час в Україні розробляється проект із використання їх для однієї з провідних компаній, у якої знаходяться понад 3 тис. багатоквартирних будинків. Ідея застосування – встановлювати детектори в точках можливої появи води або утворення конденсату, замерзання труб. В основному – це підвальні приміщення і горища (технічні поверхи).
Йдеться мова не тільки про теплопункти, хоча вони розглядаються в першу чергу (через наявність високовартісного обладнання, зокрема, приладів обліку тепла та автоматики керування), але і для систем водопостачання та каналізації. Зі встановлених на будівлях детекторів планується знімати інформацію за допомогою Wi-Fi зв'язку, з подальшою передачею її на смартфони сервісантів і на центральну диспетчерську. У звичайному порядку дані надаватимуться тричі на день. У разі ж протікання води, перевищення температурного коридору чи граничної вологості, відразу ж буде активовано відповідний сигнал про аварійну ситуацію, який отримає на смартфон відповідальна за це особа.
Таким чином, можна буде швидко зреагувати на подію, не допустивши значних матеріальних втрат. Кошти, вкладені в смарт-прилад, здатні окупитися вже при першому прориві. Вчасно помітивши та вживши заходів по ліквідації аварії, можна врятувати дороге устаткування та уникнути масштабного ремонту внаслідок затоплення.
Хочеться також додати, що детектори W1 можна інтегрувати в систему «Розумний будинок». Вони сумісні з іншим обладнанням Honeywell Home.
Засоби керування та автоматизації для систем ОВВК
Бізнес-центр «Форум Вест Сайд»
м. Київ, вул. О. Теліги, 6, корп. 8,
Тел.: + 38 044 391 82 72
Факс: + 38 044 391 82 01
homecomfort.resideo.com
getconnected.honeywellhome.com/ua/
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 788
Працює з сервоприводами 12v всіх виробників?
Він взагалі з електроприводами не працює. Цей прилад ні до чого не підключається, працює на батарейках, подає гучний звуковий сигнал при аварії і надсилає повідомлення на телефон. Але його можна пов'язати з інтернет реле інших виробників, наприклад sonoff, через сервіс IFTTT, і тоді на це реле буде приходити сигнал на закриття клапана через інтернет. Клапан може бути Honeywell HAV20 або будь-який інший аналогічний.