Електрифікація та енергоефективність у світі є сучасними трендами у сфері теплотехнології. Вже декілька років поспіль ми спостерігаємо глобальний приріст ринку відновлювальної енергетики, зокрема ринку теплових насосів. Дослідження та світові тенденції вказують на довгострокову перспективу розвитку цього ринку
Вибір обладнання для системи опалення відіграє вирішальну роль у досягненні енергозбереження та захисту клімату. Теплові насоси «повітря-вода» використовуються як для нового будівництва, так і для модернізації наявних опалювальних систем.
Які основні переваги при використанні теплових насосів?
По-перше, це незалежність від блакитного палива або дизпалива та, як наслідок, відсутність обмеженого споживання при зростанні цін на дані енергоносії.
По-друге, системи з тепловим насосом є економічними. Так, наприклад, експлуатаційні витрати, в порівнянні з системами з газовим котлом значно менші: обладнання має закриті контури та не вимагає складного технічного обслуговування. У порівнянні з розсільно-водяними тепловими насосами немає потреби великих капіталовкладень для георозвідки та буріння свердловин.
Відео. Тепловий насос: як працює
По-третє, такі системи не вимагають отримання спеціальних дозволів, немає ніяких вимог до розміру земельної ділянки та для монтажу необхідно підготувати лише фундамент для зовнішнього блоку і траншею для трубопроводів, що з’єднують зовнішній і внутрішній блоки. Крім того, системи з тепловими насосами мають високий рівень екологічності. При роботі теплового насосу 75% енергії є відновлювальною, а при використані «зеленої» електроенергії (енергії вітру, води, сонця) цей показник може сягати 100%. Теплові насоси під час роботи не мають жодних викидів шкідливих речовин у повітря.
Як правило, теплові насоси проєктуються для таких режимів експлуатації:
- моновалентний режим: сумарне опалювальне навантаження будівлі й опалювальне навантаження для приготування гарячої витратної води покриваються тепловим насосом (для повітряно-водяних теплових насосів це нетипово);
- моноенергетичний режим: опалювальне навантаження будівлі й опалювальне навантаження для приготування гарячої витратної води переважно покриваються тепловим насосом. У випадках пікових навантажень підключається додатковий електронагрівач (електротен);
- бівалентний режим: опалювальне навантаження будівлі й опалювальне навантаження для приготування гарячої витратної води переважно покриваються тепловим насосом. У випадках пікових навантажень підключається другий теплогенератор (газовий або дизельний котел, додатковий електронагрівач).
Додатковий електронагрівач відповідно до актуальної потреби може підтримувати як опалення, так і приготування гарячої витратної води. Для цього покроково підключається необхідна потужність (у моделі Bosch Compress 7000i AW E – до 9 кВт). Важливо спроєктувати основні параметри так, щоб відводилася якомога менша частина часу, коли підключається додатковий електронагрівач. Суттєве заниження параметрів при проєктуванні теплового насосу призводить до небажано тривалої участі електронагрівального елементу в роботі установки й, отже, до підвищених витрат на електроенергію.
Теплові насоси «повітря-вода» Bosch Compress 7000i представлені у двох варіантах для роботи у моноенергетичному та бівалентному режимі. Так, модель з електричним догрівачем при пікових навантаженнях має ступінчате підключення електричного догрівача 2 / 4 / 6 / 9 кВт з максимальною потужністю 9 кВт, що забезпечує гарантовану подачу тепла, наприклад, під час збільшення потреби в опаленні чи подачі гарячої води.
Для роботи у бівалентному режимі використовується версія настінного блоку зі змішувачем, що ідеально підходить для роботи у системі з опалювальним котлом (газовим чи електричним). Котел у даному випадку може бути розрахований на покриття пікових навантажень або для роботи паралельно з тепловим насосом.
Крім того, завдяки технології Opti energy Bosch Compress 7000i AW B залежно від зовнішніх умов та потреби у теплі вираховує, відповідно до витрат на енергоносії, яке саме джерело тепла (тепловий насос чи газовий котел) буде оптимальним для забезпечення системи теплопостачання та активує відповідне джерело тепла. Дана функція дозволяє максимально ефективно використовувати систему опалення з мінімальними витратами на енергоносії.
Переваги використання теплового насосу «повітря-вода» Bosch Compress 7000i AW:
- коефіцієнт ефективності СОР досягає 5.1, що дозволяє отримати максимальну кількість теплової енергії та зберегти кошти;
- комфортне тепло взимку при зовнішній температурі до -20°С та прохолода влітку при зовнішній температурі до +45°С завдяки двороторному інверторному компресору та роботі у реверсивному режимі;
- максимальна температура нагрівання води до +62°С дає більший комфорт при використанні;
- завдяки низькому рівню шуму до 53 дБ практично не чути як працює насос;
- дві версії внутрішнього блоку дозволяють інтегрувати тепловий насос в будь-яку систему опалення;
- внутрішній блок постачається у повній комплектації, що мінімізує витрати на додаткові компоненти та монтаж;
- можливість підключення установки до мережі інтернет забезпечує комфорт та мобільність у керуванні системою опалення у будь-якому місці та в будь-який час, маючи при собі лише планшет або смартфон.
Більше інформації на сайті www.bosch-climate.com.ua.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 5 289
Чи обмерзає компресор за низьких температур, коли тепловий насос працює на обігрів і що з цим робити?
Романе, компресор не обмерзає. Тепловий насос розрахований на роботу при зовнішній температурі до -20С. Намерзання відбувається на випарнику. Тепловим насосом передбачений автоматизований процес періодичного відтавання випарника.
Які існтрументи використовують для установки насоса повітря-вода?
Богдан, тепловые насосы - это оборудование, которое требует определенных навыков для монтажа. В двух предложениях невозможно описать необходимые инструменты и особенности установки тепловых насосов. Базовая информация содержится в инструкции по монтажу теплового насоса. Инструкцию можно скачать на нашем сайте (www.bosch-climate,com.ua / Інформація / Онлайн-база інструкцій).
Также об особенностях монтажа и необходимых в каждой конкретной ситуации инструментах мы рассказываем на наших обучениях.