Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Вентиль та перемичка Oventrop – пом'якшення та обмеження температури води

При проектуванні і монтажі систем водопостачання при виборі основного обладнання забувають приділити увагу дрібницям, технічна необхідність в яких диктується сучасними реаліями будівництва

Жорсткість води залежить від вмісту розчинених солей (Ca і Mg). Якщо солей мало – вода м'яка, багато – жорстка.

Підвищена жорсткість води призводить до:

  • утворення накипу;
  • значного підвищення витрат електроенергії (за рахунок погіршення теплообміну);
  • утворення плівки, яка сушить шкіру і волосся.

Тому пом'якшення доцільно і з економічної, і з гігієнічної точок зору. Блокування солей жорсткості дасть лише частковий ефект (відкладення накипу зменшиться, але негативний вплив на шкіру і волосся залишиться).

Одним з найбільш ефективних способів пом'якшення жорсткості води є застосування ємності з іонообмінною смолою, насиченою іонами натрію. Натрій заміщує Ca і Mg, і вода стає м'якшою. Однак, занадто м'яка вода є корозійно-активною. Крім того, бажано уникнути надмірної витрати «таблеток» з натрієм, які інакше доведеться досить часто поповнювати.

Пом'якшити воду до оптимального значення дозволяє, наприклад, організація байпасної перемички (рис. 1). У цьому випадку через ємність зі смолою, насиченою іонами натрію, пройде лише частина рідини. Частина, що залишилася пройде по байпасу. Після змішування буде отримана вода оптимальної м'якості (зазвичай в діапазоні від 7 до 7,7 мг-екв/л).

Зображення застосування перемички Oventrop DN25 з байпасом Рис. 1 Приклад використання перемички Oventrop DN25

Компанія Oventrop пропонує байпасні перемички 25, 32 і 50 діаметру (рис. 2). До речі, в перемичці 25 діаметра вже реалізований байпас, окрему обвідну лінію робити не потрібно.

Зображення перемичка овентроп Рис. 2. Перемичка Oventrop DN25 з байпасом

У приміщеннях дитячих садків температура гарячої води, яка подається до водорозбірної арматури душів і умивальників не повинна перевищувати 37°С (п. 6.3 ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід і каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво), щоб уникнути опіків. Це обмеження можливо реалізувати або безпосередньо на спеціальних змішувачах (що вигідно, якщо розбірних точок небагато), або зміною температури гарячої води на всій лінії за допомогою підмішування води з циркуляційної лінії та/або лінії холодної ходи (рис. 3).

Зображення схема застосування термостатичного вентиля oventrop

Рис. 3. Схема застосування термозмішувального вентиля Oventrop Brawa-Mix в системі водопостачання

У цьому випадку використовується змішу вальний вентиль (рис. 4). Компанія Oventrop пропонує змішувальні вентилі Brawa-Mix (рис. 5), які дозволяють встановити температуру води на виході з вентиля в діапазоні 35-50 градусів.

Зображення будова термозмішувального вентиля овентроп Рис. 4. Будова вентиля Brawa-Mix

Регулювання температури змішання плавне, і її можна контро лювати за допомогою термометра (наприклад, встановленого на монтажному шасі арт. 1300952). Встановлену на стройку можна за бло кувати від не санк ціо но ва них змін. У вентилях Brawa-Mix реалізована функція захисту від опіків. При припиненні подачі холодної води вентиль одночасно припиняє і подачу гарячої.

Зображення Oventrop Brawa-Mix Рис. 5. Змішувальний вентиль Brawa-Mix

Максимальні витрати рівні 1500 л/год дозволяють встановити один вентиль на лінію змішувачів, що буде економічно вигідніше встановлення спеціальних моделей змішувачів з підтриманням заданої температури води.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 772

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram