Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

ВДЕ: тренди 2021 року

С. Міхненко

Лондонська компанія з маркетингових досліджень IHS Markit (NYSE: INFO) склала звіт про очікувані тенденції в галузі ВДЕ в 2021 році – значне зростання сонячної енергетики, буде подолано знаковий рубіж 10 ГВт щорічної побудови в сегменті морської вітрової генерації та відбудеться експоненціальне зростання видобутку водню

Зростання нових потужностей ВДЕ-генерації відновиться з двозначними цифрами

Тренди ВДЕ 2021 За прогнозами експертів, після нестабільної інвестиційної ситуації у 2020 році, викликаної пандемією covid-19, облаштування сонячних установок зросте у 2021 році більш, ніж на 30%. Світова кількість нових PV-установок зростатиме всюди, але Китай все одно встановить їх за цей рік близько 35% від загальної кількості нових побудованих сонячних потужностей у світі. Зараз вже є 18 національних та регіональних ринків, які мають загальний щорічний попит на нову сонячну встановлену потужність понад 1 ГВт кожен.

Цей потужний запит ринку виникає всупереч поточному збільшенню виробничих витрат (на 10-15%), що спричинив історичний сплеск цін на PV-модулі, і він буде особливо відчутним у першому кварталі. Однак виробничі витрати скоротяться у другій половині року, коли ціни на модулі дещо зменшаться шляхом додаткового розгортання їх виробництва під впливом попиту, це закладе основу для рекордних показників побудови нових сонячних установок наприкінці 2021 року.

«Ми вперше побачимо ситуацію, коли світовий попит зросте на понад 30%, попри високі ціни на модулі в першій половині року, що є безпрецедентним випадком у сонячній фотоелектричній галузі», – прокоментував прогнози Едурн Зоко, виконавчий директор департаменту «Clean Energy Technology» у компанії IHS Markit.

2020 рік став рекордним для вітрової енергетики – за даними IHS Markit нові установки в даному секторі в минулому році склали на загал майже 120 ГВт. З них майже 60% були встановлені на материковому Китаї, включаючи проєкти, що мали право на субсидію. Проте щорічне зростання потужностей наземних вітрових установок у 2021 р. буде відбуватися на ринках, для яких неминуче скорочення або повне скасування субсидій, включаючи США та материковий Китай.

Такі відновлювані джерела енергії, як геотермальні, будуть продовжувати привертати увагу з боку традиційних енергетичних компаній та інвесторів – протягом 2021 року очікується введення в експлуатацію майже 0,5 ГВт нових потужностей, на світовому ринку у даному секторі будуть лідерами Індонезія та Кенія.

Швидкі інновації в галузі сонячних технологій продовжуються

Іспанія, Індія та регіон Близького Сходу й надалі залишатимуться ринками з найнижчим рівнем собівартості електроенергії, добутої на сонячних станціях. IHS Markit прогнозує, що капітальні витрати у 2021 році на фотоелектричні (фотовольтаїчні) системи продовжуватимуть зменшуватися у річному обчисленні щонайменше на 5%, головним чином завдяки зниженню цін на комплектуючі. Тим часом середні показники ефективності модулів будуть й надалі зростати, перевищивши 22,5% у виробництві комерційних монокристалічних елементів (PERC), які за прогнозами досягнуть до 2022 року середнього рівня ККД 24%.

Технології покриттів з перовскітів – перспективна розробка технології сонячних елементів, що мають значний потенціал для підвищення ефективності використання комірок та зменшення витрат – продовжуватимуть бити нові рекорди ефективності, але ця технологія стане «зрілою» для комерційної генерації лише через п’ять-шість років.

Морські вітрові установки подолають рубіж 10 ГВт

У 2021 році офшорна вітроенергетика рекордно розгорне понад 10 ГВт нових потужностей, що майже вдвічі більше, ніж у минулому році. Це зумовлено бурхливим розвитком цього напрямку у Китаї. Кількість тендерів на енергію з офшорних потужностей також зростатимуть цього року. Потужності понад 20 ГВт будуть виставлені цього року на аукціони з продажу енергії у Великобританії, Франції, Данії, Нідерландах, Німеччині, США, Японії та Тайвані.

Ситуація в нафтогазовій галузі буде ще більше пришвидшувати зростання ринку офшорного вітру – провідні нафтогазові компанії прагнуть стати лідерами у вітровій енергетиці, направляють сюди інвестиції, припиняючи інвестувати власне в нафтогазову промисловість, намагаються використовувати свої технічні ноу-хау та навички управління масштабними проєктами, щоб збільшити свою частку на ринку відновлюваних джерел енергії та не втратити свій вплив на енергетичну галузь в майбутньому.

«Плавучі фундаменти, розвиток «офшорного вітру» в глибоких водах, нарешті переходять у фазу комерції. Промисловість довела надійність цих технологій у десятках пілотних проектів, та у 2021 році вперше потужність плавучих вітрових станцій буде розподілена на комерційних аукціонах у Великобританії та Франції», – наполягають експерти IHS Markit.

Проекти з низьким рівнем викидів вуглецю матимуть експоненціальне зростання

Експоненціальне зростання в 2020 році трубопровідних проектів з електролізу води та безпрецедентний інтерес до водню як інструменту декарбонізації зумовлені поєднанням падіння витрат та зростання підтримки «водневої» політики урядами країн ЄС. Очікується, що зниження вартості видобутку низьковуглецевого водню (або т. з. «зеленого» водню) до 2025 року складе не менше 40% через падіння вартості електроенергії з ВДЕ та зниження його ціни, що очікується від ефекту «масштабування» технологій промислового електролізу в міру його розповсюдження.

«Рекордне зростання минулого року сектору «зеленого водню», тобто водню, отриманого електролізом води з використанням відновлюваних джерел енергії, триватиме протягом всього 2021 року, оскільки політичні плани починають дедалі більше перетворюватися на конкретні дії», – впевнений Суф'єн Таамалла, директор департаменту «Clean Energy Technology» в компанії IHS Markit.

Вторинна переробка

У 2021 році очікується зростання комерційної уваги до вторинної переробки компонентів енергетики з ВДЕ – акумуляторів, сонячних батарей, вітрогенераторів тощо. Бізнес відчуває, що запит на утилізацію техніки, яка вже відпрацювала свій термін експлуатації, лише зростатиме, а масовий перехід на електромобілі утворить умови сталого розгортання ринку вторинної переробки електричних компонентів.

Оскільки у 2021 році понад 20 ГВт раніше встановленого наземного вітрового парку перевищить їх 20-річний проєктний термін використання, на зрілих ринках рішення про реновацію, виведення з експлуатації або продовження терміну використання діючих потужностей будуть відігравати дедалі більшу роль та щодалі актуалізуватися. Наприклад, у Німеччині цього року понад 6 ГВт вітрових потужностей припинять субсидіюватися та мають бути виведені із експлуатації та стати вторинно переробленими, а на їх базі мають бути побудовані нові установки, за більш сучасними технологіями і більш ефективні.

«Зростання частки переробки, особливо для лопатей вітрогенераторів, буде мати вирішальне значення для досягнення заявлених цілей щодо вуглецевої нейтральності та прокладання шляху до безвідходної економіки», – висловилася з цього приводу Індра Мукерджі, старший аналітик департаменту «Clean Energy Technology» в компанії IHS Markit.

В цілому ситуація з очікуваним сплеском розвитку ВДЕ у 2021 році склалася під впливом двох головних глобальних чинників:

  • Збіг в часі з початком чергового трирічного інвестиційного циклу в галузь ВДЕ, що відстежується в світі протягом двох десятиліть.
  • Вплив пандемії на зменшення попиту на енергію у 2020 році, що призвело до зупинки великої кількості генеруючих потужностей на викопному паливі, особливо на вугіллі та паливному мазуті, а відтак – до зменшення видобутку і закриттю потужностей у видобувній галузі, багато з яких вже ніколи не відновляться.

Отже, учасники ринку ВДЕ можуть наразі вповні скористатися позитивним для них станом речей, посилити свої позиції та прискорити процеси світової енергетичної транзиції.

Джерело: ihsmarkit.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 541

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram