Енергоефективність твердопаливних котлів багато в чому залежить від рівня автоматизації процесів подачі та згоряння палива. При цьому робота котла повинна відбуватись із дотриманням вимог безпеки. Ці якості поєднуються в котлах австрійського виробника ETA, які на українському ринку представляє інжинірингова компанія «Унітех Бау»
Автоматизація процесів – характерна риса, якою наділені практично всі сучасні види обладнання, і твердопаливні котли ETA не є винятком. Їх контролери обладнані сенсорними панелями для зручності вибору параметрів роботи та візуалізації даних. А родзинкою функціональності є можливість здійснення керування через Інтернет, використовуючи ПЗ meinETA для мобільних операційних систем iOS та Android.
За допомогою гнучкої системи керування можна налаштовувати «спокійний час», тобто коли не відбуватиметься очищення теплообмінника від золи (наприклад, вночі). Функціональність контролерів можливо розширити, за допомогою підключення додаткових модулів, наприклад, для роботи з геліоустановкою. Також доступні кімнатні термостати для автоматичного регулювання температури в окремих приміщеннях. Крім того, за допомогою каскадного контролера можна об’єднувати роботу до 32 котлів.
Твердопаливні котли ETA з проміжним бункером, що представлені компанією «Унітех Бау», обладнані ультразвуковим датчиком верхнього рівня палива. Він забезпечує автоматичне заповнення бункера паливними гранулами (пелетами) до максимального значення. Після цього, контролер починає розрахунок витрати палива, виходячи із здійсненої кількості обертів подавального шнека.
Необхідно відзначити високий рівень безпеки при виконанні цих процесів. Під час заповнення проміжного бункера котел не зупиняє свою роботу. При цьому унеможливити займання палива в шнеку дозволяє спеціальна конструкція дозатора, що ізолює його від камери згоряння. Також шнек подачі палива до камери згоряння має нахил вгору, що не допускає потрапляння в нього продуктів згоряння.
Надійну роботу шнека в моделях твердопаливних котлів PU і PC забезпечує функція реверсного обертання, яка активується при потраплянні в нього предметів, які унеможливлюють нормальну роботу. У ряді моделей застосовується інший підхід – використання шнека з прогресивним кроком лопастей.
Важливою характеристикою котлів серії PU і PC, потужністю до 50 кВт, є наявність вбудованої групи безпеки, а також системи для підвищення температури теплоносія у зворотній магістралі. Подібні вбудовані системи не використовуються в жодній з існуючих у цій категорії теплової потужності.
Надійність твердопаливних котлів ETA забезпечується використанням якісних матеріалів. Наприклад, футерувальні пластини в котлах серії SH здатні витримувати температуру до 1400°С. Крім того, спеціальна форма запобігає їх розтріскуванню завдяки тепловому подовженню частин різної товщини.
Отже, твердопаливні котли австрійського виробника ETA, що представлені українською інжиніринговою компанією «Унітех Бау», відрізняються інноваційним поєднанням автоматизації та безпеки в користуванні. Це дозволяє суттєво підвищити ККД установок, сприяє підвищенню надійності їх функціонування, а також полегшує обслуговування.
«Унітех Бау»
м. Київ, вул. Пироговського, 19, корп. 4,
тел. (044) 270-38-25.
office@bau.kiev.ua
http//unitechbau.kiev.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 2 988