Природній газ – найпоширеніше паливо для систем опалення. Але, враховуючи поточний рівень цін на цей ресурс, використовувати його для опалення приватного будинку стає розкішшю. А якщо можливості використовувати природний газ і поготів немає, то найкращим рішенням стає твердопаливний котел
При виборі твердопаливного котла, потрібно проаналізувати, який саме вид палива використовувати. Це може бути вугілля, деревна стружка, пелети, дрова та багато іншого. З екологічної точки зору дрова – один з «найбільш дружніх» до навколишнього середовища видів палива. Крім того, їх легко та безпечно зберігати: достатньо тримати їх у сухому та вентильованому місці. У цій статті ми розглянемо твердопаливний котел на дровах відомого австрійського виробника ETA™, зокрема моделі SH 20-60.
Ці твердопаливні котли мають клас енергоефективності «А+» і можуть одночасно працювати для обігріву будинку та приготування гарячої води. Максимальний тиск у трубопроводі з теплоносієм становить 3 бара, а максимальна температура – 95°С.
Завантаження дров у моделі ETA SH відбувається в ручному режимі через термоізольовані дверцята розміром 340 х 365 мм. Залежно від теплової потужності котла об’єм камери з дровами становить 150 або 223 л. Одного завантаження зазвичай вистачає на цілий день роботи.
Розпал дров здійснюється через окремі термоізольовані дверцята. Дрова можна підкладати і під час горіння. При цьому ризик отримати опіки – відсутній, оскільки, усі розпечені гази направляються у термостійку камеру згоряння. А дим не потраплятиме у приміщення завдяки спеціальній конструкції завантажувальної камери.
Очищення камери згоряння, а також теплообмінника відбувається в ручному режимі. Але їх можна додатково автоматизувати, звівши зусилля з обслуговування до мінімуму.
Керування роботою котла відбувається через сенсорну панель, на якій відображаються всі дані про його роботу. Котел можна підключати через LAN-зв’язок до мережі Інтернет, що дає змогу керувати роботою котла смартфоном або комп’ютером. До того ж, можна зареєструватись у програмі meinETA, яка дає можливість працівникам сервісних служб діагностувати роботу котла на відстані.
Найважливішою особливістю цієї моделі є можливість перетворити її на комбінований твердопаливний котел із системою подачі пелет – ETA SH-P (TWIN). Ця універсальна система починає використовувати пелети, коли спалюються всі дрова. Місткість бака для пелет розрахована на 60 кг палива. Поєднання двох систем дозволить суттєво продовжити автономність установки та завантажувати паливо лише один раз на день, а то й рідше.
Щоб забезпечити оселю комфортними умовами перебування, застосування одного енергоефективного обладнання недостатньо. Набагато важливіше правильно скласти проект і розрахувати необхідні параметри майбутньої системи опалення та ГВП. Для цього слід звертатись до професіоналів.
Компанія «УНІТЕХ БАУ»™ має великий досвід у сфері інжинірингу подібних систем і допоможе скласти найбільш оптимальний проект для конкретного будинку. Крім того, вона є офіційним представником австрійського виробника ETA Heztechnick GmbH в Україні.
«Унітех Бау»
м. Київ, вул. Пироговського, 19, корп. 4,
тел. (044) 270-38-25.
е-mail: office@bau.kiev.ua
http://unitechbau.kiev.ua
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 3 199