Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Труби Valtec PEX-a EVOH

Переважна більшість змонтованих систем опалення чи водопостачання в останні роки виконуються на основі полімерних систем, такі як металополімерні трубопроводи, поліпропіленові системи, труби із зшитого поліетилену і т.д. Останній тип труб поділяється на декілька видів, однак тип РЕХ-а є найбільш якісним, до прикладу, труби Valtec PEX-a EVOH

Матеріали труби

Зображення Valtec PEX-a EVOH Труба складається із кількох шарів. Основний шар – зшитий поліетилен по методу «А». Цей матеріал більш стабільний та міцніший на відміну від первинного поліетилену. Це досягається наявністю поперечних зв’язків між макромолекулами поліетилену.

Ступінь зшивки поліетилену становить більш ніж 65%. Що вище, ніж у інших методів – РЕХ-b та PEX-c.

Зовнішнім шаром є EVOH (етиленвінілгліколь – формальний сополімер етилену та вінілу). Цей шар запобігає проникненню газоподібних речовин (найчастіше кисню) в систему через стінку труби. Його ще називають кисневим бар’єром. Наявність такого шару є обов’язковим фактом для опалювальних систем, так як кисень погіршує експлуатаційні та робочі характеристики обладнання та системи в цілому.

Товщина шару EVOH залежить від розміру труби. Наприклад, для труб зовнішнього діаметру 16 мм, товщина шару складає – 50 мкм, для труб 25мм – вже 90 мкм.

Для міцного та надійного з’єднання внутрішнього та зовнішнього шарів використовується третій – адгезивний прошарок (еластичний клей товщиною 50 мкм).

Область використання

Труба Valtec PEX-a EVOH є універсальним виробом, тому її зона застосування дуже широка:

  • питне водопостачання;
  • господарсько-питного призначення;
  • постачання гарячої води;
  • водяне опалення;
  • водяні «теплі стіни» та «тепла підлога»;
  • підігрів ґрунту;
  • технологічні трубопроводи, котрі транспортують рідини, не агресивні до матеріалів труби.

Такі труби можуть застосовуватися для систем згідно класів експлуатації – 1, 2, 4, 5 та ХВ.

Асортимент

Труби Valtec PEX-a EVOH випускаються чотирьох діаметрів – 16×2.2, 20×2.8, 25×3.5, 32×4.4 мм.

Постачання відбувається в бухтах довжиною 50 м для труб Ø 25 та 32 мм, 100 м для труб Ø 20 мм, 500 та 240 метрів для труб Ø 16 мм.

Технічні параметри

Колір зовнішнього шару – сірий або білий. Величина робочого тиску становить 10 бар. Номінальний тиск PN – 16 бар. Робоча температура – 95°С. Максимальна допустима короткочасна температура – 110°С. Коефіцієнт лінійного розширення – 1,9×10-4 1/°С. Стандартне розмірне співвідношення SDR – 7,4.

Рекомендації до монтажу

Однією із головних переваг матеріалу РЕХ є ефект пам'яті форми. Іншими словами – це здатність до відновлення під час згину. Для цього необхідно нагріти деформований відрізок будівельним феном, і через деякий час труба повернеться до початкової форми.

Для запобігання зломів, необхідно дотримуватися рекомендацій мінімального радіуса згину (при згині вручну). Для труби 16 мм він становить 80 мм, для 20 мм – 100 мм, для 25 мм – 125 мм.

Монтаж повинен відбуватися при температурі оточуючого середовища вище за 10°С. В якості з’єднань для труб рекомендується використовувати насувні фітинги з латунною гільзою серії VTm.400.

Завдяки своїм характеристикам та перевагам, труба РЕХ-а EVOH має строк експлуатації 50 років. Більше детальної інформації міститься на сайті www.valtec.ua.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 273


Залишити коментар

Telegram