Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Термостатичні клапани радіаторні – підтримка сталої температури

Щоб забезпечити сталість температури в приміщенні існує цілий клас регулюючих пристроїв, т. зв. термостатичні клапани. В залежності від їх конструкції забезпечуються не тільки основні, але й допоміжні функції, які розширюють можливості цих пристроїв

Новий етап у розвитку радіаторної арматури виробництва заводу Giacomini – це термостатичні клапани серії DB з попереднім налаштуванням та динамічним регулюванням потоку. Вони забезпечують ефективне балансування гідравлічного контура кожного радіатору та забезпечують сталість необхідної температури у приміщенні.

Відео.Термостатичні клапани радіаторні: огляд

Клапани термостатичні радіаторні серії DB призначені для регулювання й підтримання необхідної температури у приміщенні. Витрата є повністю незалежною від перепаду тиску в межах технічних характеристик приладу відповідного типорозміру.

Зображення Клапани термостатичні радіаторні серії DB Рис. 1. Клапани термостатичні радіаторні серії DB

Клапани представлені у трьох варіантах виконання: кутовий, осьовий та прямий (див. рис. 1) та мають додаткову функцію попереднього налаштування потрібного значення витрати (потоку). Для цього в конструкції передбачено вбудований картридж з можливістю ручного регулювання (налаштування).

Зображення Конструкція термостатичного радіаторного клапана Рис. 2. Конструкція термостатичного радіаторного клапана серії DB

Конструкція клапана (див. рис. 2) складається з таких складових:

  • корпус та штуцер з накидною гайкою (хромована латунь згідно UNI EN 12165 CW617N);
  • захисний ковпачок з пластику (PP-H);
  • індикаторне кільце зі шкалою;
  • шток з нержавіючої сталі;
  • поршень-обмежувач;
  • сепаратор;
  • балансувальна мембрана;
  • затвор та ущільнювачі з EPDM.

Конструкція клапана дозволяє виконати технічне обслуговування або заміну запірно-регулюючого картриджу клапана у системі, яка працює без скидання тиску та зливу теплоносія (води).

Діаграма (рис. 3) показує типове падіння тиску радіаторного клапана DB. Крива переміщується вниз при зменшенні заданої витрати й переміщується вгору при її збільшенні.

Зображення проточна характеристика термостатичних клапанів Рис. 3. Проточна характеристика термостатичних клапанів

Згідно з технічними характеристиками клапанів:

  • теплоносієм є вода, також це може бути гліколевий розчин, який містить до 30% гліколю;
  • діапазон робочих температур від +5°C до +95°C;
  • максимальний робочий тиск – 16 бар із захисним ковпачком; 10 бар з термостатичною головкою;
  • максимальний перепад тиску для клапанів серії DB становить 150 кПа, це істотно розширює їх область застосування.

Призначення та особливості роботи радіаторних клапанів DB

Радіаторні клапани DB призначені для двотрубних опалювальних систем. Клапани контролюють витрату теплоносія через радіатори незалежно від змін перепаду тиску.

Якщо, наприклад, витрата має тенденцію до збільшення, то коли інші термостатичні клапани закриваються, мембрана картриджа буде зменшувати площу перетину отвору, тобто витрата теплоносія через клапан автоматично обмежується попередньо налаштованим та зафіксованим значенням. І навпаки, якщо витрата має тенденцію до зменшення, мембрана картриджу буде збільшувати перетин прохідного отвору, і витрата буде повертатися до попередньо встановленого зна-
чення.

На рисунку представлена звична схема двотрубної системи опалення, на якій встановлені звичайні клапани, а також схема з встановленими клапанами з динамічним регулюванням витрати (див. рис. 4). Якщо на стояку не встановлена балансувальна арматура, перекриття одного клапана на радіаторі опалення викликає перегрів або недогрів на інших приладах (схема зліва).

Зображення застосування термостатичних радіаторних клапанів Рис. 4. Особливості застосування термостатичних радіаторних клапанів серії TG та DB

Як показано на схемах застосування (рис. 4, справа), клапани DB підтримують постійний баланс витрати в кожному радіаторі системи. При використанні клапанів з динамічним регулюванням у системі на кожному радіаторі опалення буде завжди підтримуватися розрахункова встановлена витрата незалежно від того, чи змінюється навантаження в інших гілках гідросистеми в результаті перекриття інших клапанів.

Клапани DB підтримують постійний баланс витрати через кожний радіатор системи незалежно від змін перепаду тиску, якщо це значення знаходиться в межах між мінімальним та максимальним значенням. Мінімальний перепад тиску повинен контролюватися за допомогою клапана, що знаходиться в найбільш несприятливому становищі у той час, коли найкращий клапан контролює максимальне значення витрати.

В обох прикладах клапани серій -TG й -DB можуть бути оснащені термостатичними головками, які працюють з різними значеннями витрат, заданих клапаном з термостатичною опцією.

Витрату теплоносія через клапан можна попередньо налаштувати, встановивши положення на шкалі від 1 до 6 за допомогою спеціального ключа регулювання R73PY010, (див. рис. 5).

Зображення налаштування значень витрати на радіаторних клапанах Рис. 5. Попереднє налаштування значень витрати на радіаторних клапанах серії DB з попереднім налаштуванням та динамічним регулюванням

Для попередньої установки значення витрати треба:

  • визначити позицію головки картриджу, відповідну необхідній витраті, використовуючи діаграму налаштувань;
  • зняти захисний ковпачок або термостатичну головку;
  • встановити регулювальний ключ на картридж та повертати його до тих пір, поки на індикаторі ключа не з'явиться бажане значення;
  • вийняти регулювальний ключ й встановити захисний ковпачок або термостатичну головку.

Для термостатичного регулювання необхідно застосовувати термоголовки з приєднанням CLIPCLAP серій K470, K470W, R460, R468, R470.

Латунні колектори Giacomini для динамічного балансування потоку

Розвитком технології динамічного балансування потоку стали колектори Giacomini для регулювання потоку одразу в декількох контурах променевої системи опалювання.

Наприклад, звернемо увагу на колектор R553FKDB для динамічного регулювання витрати через контури «теплої підлоги» (рис. 6). Це латунний колектор для систем HVAC з динамічним балансуванням потоку та незалежним налаштуванням для кожного окремого контуру, що складається з:

  • колектору подачі з витратомірами та відсічними кранами для перекриття потоку рідини;
  • зворотного колектору з динамічними регулювальними клапанами потоку типу DB та ручним маховиком, підготований також для термоелектричного управління за допомогою термоелектричних приводів R473/R473M;
  • пара багатофункціональних клапанів R269T (подача та зворотна лінія);
  • металеві кронштейни R588Z;
  • ключ R558Y001 для вимикання замків;
  • ключ R73PY010 для попереднього налаштування.

Колектори з динамічним балансуванням потоку серії DB випускаються для обох варіантів характеристик потоку та перепаду тиску: для низької (Δp 20 ÷ 60 кПа, налаштування витратоміра: ΔQ = 0,4 ÷ 2,6 л / хв) та великої (Δp 30 / 40 ÷ 150 кПа; ΔQ = 0,5 ÷ 5 л / хв) витрати. Колектори R553FKDB придатні для використання в системах опалення та гарячого / холодного водопостачання із замкнутим контуром та з неагресивними рідинами (вода або водяно-гліколева суміш відповідно до вимог VDI 2035 / ONORM 5195). Попередньо зібраний колектор показано на рис. 6.

Зображення зібраний колекторний вузол R553FKDB Рис. 6. Попередньо зібраний колекторний вузол R553FKDB:
1 – колектор подачі з виводами, оснащеними витратомірами; 2 – зворотний колектор із випускними отворами з динамічними балансувальними клапанами серії DB; 3 – багатофункціональні клапани із краном зливу та автоматичним повітрявідвідником, термометром та відсічним кульовим краном; 4 – кінцева заглушка; 5 – металеві кронштейни; 6 – ключ для налаштування R73PY010 (входить до комплекту)

Коли в одному чи декількох контурах (наприклад, для «теплої підлоги»), які поєднані колектором R553FKDB, перекрити потік чи змінити налаштування тиску, попередньо налаштовані показники потоку в інших (відкритих) контурах системи не зміняться завдяки роботі клапанних вставок серії DB (див. розріз на рис. 7). Також клапанні вставки будуть підтримувати сталість характеристик потоку в динамічному режимі. Конструкція вставок є такою, що ці елементи малочутливі до забруднень та осаду, крім того, в них немає пружин чи інших деталей, що коливаються та можуть викликати додатковий шум при роботі.

Зображення клапанна вставка DB для динамічного балансування в колекторі Рис. 7. Клапанна вставка DB в колектор для динамічного балансування потоку R553FKDB (розріз):
1 – індикаторне кільце; 2 – керуючий шток; 3 – обмежувач; 4 – втулок регулятора; 5 – балансувальна мембрана з контрольованою деформацією

Термостатичні радіаторні клапани серії DB – зручно та надійно

Комбінація рішень, реалізованих у термостатичних клапанах Giacomini серії DB та в колекторах з регулюючими клапанними вставками серії DB, дозволяє відмовитися від застосування іншої балансувальної арматури для гідравлічної ув'язки системи опалення. Зменшується час введення в експлуатацію – складні обчислення для втрат тиску та балансування більше не потрібні. Здатність заміни картриджу без зливу теплоносія – дуже важлива опція, що забезпечить сталість роботи системи в опалювальний період. Спрощується процес налаштування, скорочується час монтажу, а також можна суттєво зменшити загальну вартість обладнання системи опалення.

Відео. Колектор з регулюючими клапанними вставками: огляд

За додатковою інформацією звертайтеся до офіційного представника заводу Giacomini в Україні – компанії «А-Кваттро».

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 468

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram