Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Термоакустичний перетворювач для стабільного опалення та охолодження будівель

Для опалення та охолодження будівель потрібні величезні обсяги енергії, на які наразі припадає майже половина світового споживання енергії та 40% глобальних викидів вуглекислого газу (CO2), пов’язаних з енергетикою. Крім того, експерти прогнозують, що потреби в опаленні та охолодженні житлових і комерційних будівель продовжуватимуть зростати на 80% до 2050 року. Значна частина цього зростання пов’язана зі стрімкою урбанізацією та зростанням населення та впливом від нестабільної погоди через глобальне потепління

Зображення Термоакустичний перетворювач Термоакустична технологія для опалення та охолодження будівель використовує тепло від сонячної енергії або відпрацьоване тепло для перетворення його в електроенергію від взаємодії коливань і тиску акустичних хвиль. Тепер з’явилися пристрої для генерації електроенергії, що працюють навіть за низьких рівнів тепла, що робить систему придатною для рекуперації тепла та малопотужних застосувань.

Компанія SoundEnergy з Нідерландів успішно розробила термоакустичний перетворювач енергії (THEAC-25) для перетворення відпрацьованого тепла в холодне повітря. Пристрій вловлює відпрацьоване тепло та продукує холод з потужністю від 25 до 40 кВт для охолодження повітря або води до температури до -25 °C.

В THEAC-25 використовується як робоче тіло третій за поширеністю газ у нашій атмосфері – аргон, що робить пристрій екологічно чистим, враховуючи, що потенціал глобального потепління аргону дорівнює нулю (GWP=0).

Крім того, THEAC-25 не має дорогоцінних металів або рідкісних матеріалів, що також зменшує непрямі загальні викиди вуглецю. Система має приблизно 30-річний термін служби, і її потрібно перевіряти лише раз на рік. Виробництво THEAC‑25 відповідає Директиві ЄС щодо обладнання під тиском (PED) і сертифіковано Lloyd’s.

Технологія вже впроваджена в численні системи опалення та охолодження. Наприклад, установку нещодавно встановили на даху нової шкільної будівлі в Делдені, Нідерланди, відомої як IKC Magenta. Система забезпечуватиме сонячне охолодження кліматичної системи будівлі. Завдяки установці THEAC у будівлі IKC Magenta, цю будівлю було номіновано на «Голландську премію сталого будівництва».

Джерело: AZoCleantech

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 1 988


Залишити коментар

Telegram