Застосування сучасних енергоефективних технологій не є поодинокими випадками в Україні. У статті розглянемо системні рішення для високого рівня енергонезалежності та ефективності: застосування теплового насоса з фотоелектричним модулем та геліосистемою
Теплові насоси використовують електричну енергію, щоб зробити тепло, накопичене в землі, воді або повітрі, доступним. Поєднуючи його з фотоелектричною системою або сонячними колекторами, значну частину необхідної електроенергії можна генерувати з сонячної енергії. Це означає більшу незалежність від енергопостачальних компаній та нижчі витрати на електроенергію. Але не тільки тепловий насос може працювати на сонячній енергії. Самостійне споживання також можливе за допомогою побутових приладів, побутової електроніки та електромобілів. Однак для забезпечення ефективної роботи всі компоненти повинні бути оптимально підібрані. Крім того, для забезпечення оптимального енергопостачання потрібен накопичувач енергії. Viessmann пропонує відповідні системні рішення, які поєднують теплові насоси з фотоелектричними установками та забезпечують інноваційне управління енергоспоживанням.
Відео. Застосування теплового насоса в котеджі: опалення та охолодження
Системні рішення Viessmann для високого рівня енегонезалежності та ефективності
Використання відновлюваних джерел енергії заощаджує ресурси та зменшує викиди в атмосферу. Однак це має сенс не лише з точки зору захисту клімату. Ступінь енергетичної незалежності можна підвищити, використовуючи енергію довкілля та сонячну енергію.
Поєднання теплового насосу Viessmann та фотоелектричної системи створює для цього оптимальну основу. Теплові насоси Vitocal «видобувають» теплову енергію з повітря або землі. Завдяки різним конструкціям вони можуть використовуватися різними способами - як у новобудовах, так і в існуючих будівлях (при модернізації системи опалення). Фотоелектричні установки можуть бути дообладнані до теплового насоса Viessmann або спроектовані окремо. Це особливо зручно з комплексною системою Vitovolt. Крім модулів, до складу фотоелектричних комплектів входять також монтажна система та інвертори. Останній перетворює постійний струм, вироблений фотоелектричною системою, в змінний і таким чином робить його придатним для використання в домашньому господарстві. Додаткові компоненти, такі як накопичувачі енергії, підвищують ефективність всієї системи.
Теплові насоси та фотоелектричні системи: інноваційне керування енергією
Наскільки високим є вихід електроенергії від фотоелектричних систем, споживання теплового насоса, рівень самозабезпечення та незалежності? Для всебічного огляду та виявлення потенціалу оптимізації компанія Viessmann пропонує інноваційні рішення для управління енергоспоживанням.
Контролюйте та реєструйте баланс енергії за допомогою єдиної платформи
Система, що складається з теплового насосу з фотоелектричними модулями та накопичувача енергії, досягає максимальної ефективності за допомогою платформи Viessmann One Base. Нова платформа об'єднує системи Viessmann з існуючими додатками для розумного дому, створюючи єдине кліматичне та енергетичне рішення, яке можна легко розширити, наприклад, за допомогою настінного блоку для зарядки електромобіля. Всі цифрові сервіси Viessmann також можуть бути інтегровані в One Base.
Тепловий насос з фотоелектричним модулем: експлуатація
Якщо ви хочете експлуатувати тепловий насос з фотоелектричними модулями, обидва компоненти повинні бути узгоджені між собою і з індивідуальними умовами. Конструкція фотоелектричної системи відіграє в цьому ключову роль. Вона визначає продуктивність і, таким чином, впливає на те, наскільки добре тепловий насос забезпечується сонячною енергією - навіть взимку.
Також підвищити ефективність та зменшити витрати на опалення можна, поєднавши тепловий насос та сонячний колектор від Viessmann. Тоді ви зможете використовувати безкоштовне сонячне тепло для опалення та ГВП завжди, коли світить сонце. Якщо ж сонячного випромінювання недостатньо, в справу вступає система екологічного опалення, яка використовує для опалення безкоштовну енергію землі, повітря або ґрунтових вод.
Гібридна система опалення зменшує споживання електроенергії
У той час як теплові насоси використовують енергію навколишнього середовища за допомогою електроенергії для опалення, сонячні системи працюють майже без витрат на споживання. При відповідному проектуванні тепловий насос Viessmann з геліоконтуром може бути майже повністю позбавлений від навантаження влітку. У решту часу року сонячне тепло забезпечує більшу ефективність. Плоскі пластинчасті колектори Vitosol 200-FM або вакуумні трубчасті колектори Vitosol 300-TM перетворюють значну частину сонячного випромінювання в корисну теплову енергію.
Тепловий насос і геліосистеми: поєднання
Існує декілька варіантів поєднання теплового насосу з геліосистемою. Сонячне тепло широко використовується для опалення або гарячого водопостачання. Крім того, існує також можливість нагрівати природне джерело енергії.
В рамках інтеграції сонячне тепло передається на бойлер для ГВП або буферному накопичувачу. Реалізація порівняно проста і може бути досягнута за допомогою інших теплогенераторів, таких як газові або пелетні системи опалення. Можливі наступні варіанти встановлення:
- Приготування ГВ для побутових потреб: Тепло від колекторів нагріває гарячу воду для побутових потреб у бойлері. Це зменшує потребу в тепловій енергії приблизно на п'ять відсотків. Таким чином можна покрити до 60 відсотків річної потреби в ГВП.
- Резервування центрального опалення: сонячна енергія нагріває воду для опалення в буферному накопичувачі, приносячи користь системі центрального опалення.
При використанні великих колекторів споживання теплової енергії зменшується приблизно на 20 відсотків. Для ефективної роботи особливо важливим є зв'язок між тепловим насосом і геліосистемою через загальну систему керування. З тепловим насосом Viessmann та геліоколектором це гарантовано.
Джерело енергії з навколишнього середовища за допомогою сонячної енергії
Сонячне тепло також можна використовувати для підвищення температури навколишнього джерела енергії. Особливо ефективною є комбінація теплових насосів розсіл-вода, таких як Vitocal 300-G або Vitocal 200-G, з сонячною енергією в льодосховищі (Читайте статтю«Льодяні накопичувачі тепла: широке застосування».)
Льодосховище містить воду, яка замерзає і вивільняє енергію кристалізації, коли тепло витягується тепловим насосом типу розсіл-вода. Для порівняння, при переході від рідини до твердого стану вивільняється така ж кількість енергії, яка необхідна для нагрівання літра води від нуля до 80 градусів за Цельсієм. Таким чином передається сонячне тепло в систему опалення на додаток до енергії з повітря. Якщо в цьому немає потреби, він прискорює процес регенерації накопичувача. При цьому лід розріджується перед тим, як цикл почнеться знову.
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 4 045