Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Теплові насоси WaterFurnace: альтернативна енергетика в русі

Компанія «Стала енергія» є ексклюзивним офіційним представником в Україні теплових помп WaterFurnace (США). За багато років із застосуванням цього обладнання реалізовано низку вдалих енергозбережних проектів, котрі, поряд з економічною вигодою, мають також екологічне і соціальне значення. Розповімо про два таких проекти, втілених нещодавно у лікувальному санаторії та шкільному басейні

Зображення Теплові насоси WaterFurnace Теплові насоси WaterFurnace, що характеризуються потужністю від 6 до 150 кВт, займає лідируючі позиції на американському ринку. Завод із їх явиготовлення знаходиться у США, і саме звідти компанія «Стала енергія» імпортує теплові насоси в Україну. Їх застосування дозволяє значно скоротити або, навіть, повністю відмовитись від використання природного газу.

У геотермальних теплових насосах WaterFurnace найновішої, сьомої серії, коефіцієнт перетворення енергії в режимі обігріву (COP) сягає 5,3. Це означає, що на 1 кВт витраченої на роботу обладнання електричної енергії споживач отримує 5,3 кВт теплової. Теплові насоси потребують мінімального обслуговування та не вимагають постійного втручання у свою роботу, тобто працюють повністю в автоматичному режимі. Як джерело тепла вони можуть використовувати не лише теплову енергію ґрунту, а й води, в тому числі стічної.

Зображення колектив компанії Стала Енергія Один із нещодавно реалізованих компанією «Стала енергія» знакових проектів – впровадження системи утилізації тепла стічних вод лікувальних ванн у санаторії «Карпати» (м. Трускавець). Схема складається з каскаду теплообмінників, які працюють разом з тепловим насосом. Стічні води з температурою 35°С потрапляють в ємність-акумулятор. Тут, у процесі відбору тепла, стоки охолоджуються до температури 5°С і, після цього, зливаються в каналізацію. Отже, система дозволяє зняти різницю в 30°С. Таким чином з 1 м3 стоків отримується 32 кВт·год теплової енергії. Вона скеровується на нагрів води для потреб гарячого водопостачання та басейну санаторію. В цьому випадку коефіцієнт перетворення енергії сягає надзвичайно високих показників – 7–8.

Для догрівання гарячої води застосовується класичний тепловий насос, що відбирає тепло з геотермального поля. Він втричі економніший за газову котельню.

Таким чином у санаторії «Карпати» реалізовано комбіновану схема. Частину доби працює система утилізації тепла стоків, доки вони є, а потім схема перемикається на геотермальне поле. Процесом керує досить складна автоматизована система керування.

У цілому обладнання дозволяє економити до 80% енергії, яка раніше просто зливалася разом із теплою водою у каналізаційні стоки. «Завдяки цьому нам вдається пропонувати нашим клієнтам путівки за помірними цінами, забезпечуючи при цьому незмінно високий сервіс і бездоганну якість послуг», – зазначає генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак.

Термін окупності проекту – в межах трьох років.

Зображення теплові насоси для басейну Ще один цікавий проект, реалізовала компанія «Стала енергія», – басейн дитячо-юнацької спортивної школи у Дрогобичі, де застосовано тепловий насос WaterFurnace типу «грунт – вода» потужністю 150 кВт і вертикальний колектор для відбору тепла. Геотермальне поле включає 40 свердловин.

Теплова помпа розрахована на цілорічну роботу з підігріву води басейну та гарячого водопостачання. Також система передбачає кондиціювання приміщень школи влітку, при цьому подача холоду є супутнім продуктом нагріву води і тому практично нічого не коштує.

В результаті роботи теплової помпи вдається зекономити 130 тис. м3 газу на рік. Чиста економія коштів становить близько 0,8 млн. грн, а термін окупності – 6,5 років. Крім того, місто отримало можливість суттєво здешевити вартість користування басейном для понад 3 тис. осіб, а це – важливий соціальний аспект.

Дізнатися більше про теплові насоси WaterFurnace та проекти «Сталої енергії» можна за наступними контактами.

81110, Львівська область,
Пустомитівський р-н,
с. Зимна вода,
вул. Дорошенка,3
тел.: +38 (096) 777-56-77,
+38 (032) 290-25-46.
Е-mail: sale.se@ukr.net
http://stala-energia.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 594

Вас може зацікавити:



1 коментар

5
5
5
Залишити коментар

Telegram