Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Теплові насоси – джерело комфорту у вашому будинку

Останнім часом, у зв'язку з підвищенням цін на традиційні енергоресурси, зросла актуальність питання їх економії. Обладнання, що дозволяє кардинально змінити ситуацію – теплові насоси. Адже в них використовується безкоштовне тепло навколишнього середовища

5e620a20cd484c55f393125093e75d23 Як правило, більша частина енергії в побуті в наших кліматичних умовах витрачається на опалення та підігрів води. На українському теплотехнічному ринку є різноманітне устаткування для даних потреб. Це електричні, газові, твердопаливні котли. Вони відносно недорогі, але всі, в тій чи іншій мірі, потребують значної кількості палива та енергії, щоб обігріти помешкання. У свою чергу, енергоресурси стрибкоподібно, але з неухильною постійністю, дорожчають. І в такій ситуації експлуатаційні витрати в довгостроковій перспективі будуть набагато перевищувати капітальні вкладення в установку опалювального обладнання.

Виходом з цієї ситуації є максимально можливе використання безкоштовних – відновлюваних – природних ресурсів. Це дає не тільки економію, а й більшу свободу, відображену в незалежності від постачальників палива та цін на нього. Також немає необхідності в проведенні розподільних мереж, організації складів для зберігання, облаштування димарів і т. п. Одні з пристроїв, які дозволяють звільнитися від цього – теплові насоси.

Вони отримали особливо широке розповсюдження у північних країнах Європи, зокрема, в Скандинавії, і з кожним роком все більше застосування знаходять в Україні. Причина – високий коефіцієнт перетворення енергії (COP) – з 1 кВт витраченої на роботу теплового насоса електроенергії виходить до 6 кВт теплоти. Це при тому, що найбільш ефективні традиційні котли перетворюють енергію приблизно у співвідношенні 1:1. Секрет надефективності – у використанні енергії навколишнього середовища.

Принцип роботи теплового насоса можна порівняти з холодильником. Тільки виробляється не холод, а навпаки – тепло. Найпростіший тепловий насос, так званий повітряний, це, в принципі той же кондиціонер, працюючий на обігрів. Різниця в тому, що підігріває він не повітря, а воду для системи опалення.

Крім тепла зовнішнього повітря, теплові насоси можуть використовувати енергію землі, поверхневих або підземних вод. Виходячи з доступності даних природних ресурсів, і варто підбирати обладнання. У кожного типу теплових насосів є свої переваги і недоліки. Так, найбільш стабільний виробіток тепла протягом року дають ґрунтові теплонасоси. Ця обставина покриває дещо більші, у порівнянні з іншими типами обладнання, витрати на їх облаштування. Найбільшу ефективність всі теплові насоси демонструють в низькотемпературних системах опалення (до +55°С) – це так звана «тепла підлога».

Продуктивність теплових насосів залежить від температури джерела енергії – повітря, землі або води. Проте, не дивлячись на це, можна бути впевненим у безперебійності теплопостачання – в найморозніші дні зими автоматично увімкняться вбудовані ТЕНи, або додаткове джерело тепла. Крім того, можна додатково передбачити резервний газовий або твердопаливний котел. Як правило, системи із тепловими насосами розраховані на роботу в таких комбінованих схемах.R_3

Застосовувати теплонасоси можна як у побуті, так і для опалення комерційних і громадських об'єктів, на виробництві. Приміром, представлена міжнародною компанією Romstal в Україні лінійка грунтових теплових насосів Viessmann Vitocal 300-G включає обладнання потужністю від 5,9 до 85,6 кВт: модель BW 301.B13 на 10 кВт характеризується коефіцієнтом енергоефективності COP=5, що за європейськими нормами відповідає класу А++. Високою ефективністю характеризуються також повітряні теплові насоси Viessmann Vitocal 350-A (потужність 3 – 9 кВт) и R_2Vaillant aroTHERM (4 – 14 кВт), а модульні теплові насоси Vaillant flexoTHERM exclusive VWF розроблені таким чином, що можуть використовуватися з різними джерелами тепла (грунт, вода чи повітря).

Окрім обладнання вказаних провідних німецьких виробників, Romstal пропонує і більш бюджетні грунтові теплонасоси VDE (потужністю від 6,1 до 312 кВт). Їх компанія збирає в Україні, а отже є можливість виконання під індивідуальне замовлення, з максимально прилаштованими до потреб клієнта характеристиками.

Ще один варіант порівняно недорогих апаратів – китайські повітряні теплонасоси PHNIX. Вони представлені у моноблочному виконанні, потужністю 13, 17 або 34 кВт.

Таким чином, якщо ви хочете мати енергоефективну і максимально незалежну систему опалення – зверніть увагу на теплові насоси. Багаторічний досвід роботи з таким обладнанням у нашій країні має, зокрема, компанія «Ромстал Україна», підрозділ міжнародної групи Romstal.

Її контакти можна знайти на сайті:
Тел.: (050) 414-37-72, (044) 501-53-53, 0-800-501-182
http://romstal.ua/

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 654

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram