Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Тепла підлога водяна – це просто!

Системи водяної «теплої підлоги» набувають все більшого розповсюдження та популярності завдяки великій кількості переваг. Такі системи застосовуються у новому будівництві та у ремонті і реконструкції старого житла. Комплектні рішення для облаштування систем «теплої підлоги» посилюють їх переваги

«Тепла підлога» водяна суттєво економічніша за радіаторні системи опалення. Рівномірне нагрівання поверхні підлоги створює більш комфортні умови обігріву приміщення без протягів і застійних зон. Трубна система забезпечує рівномірний температурній градієнт і розподіл тепла по приміщенню без зон локального перегрівання та неопалюваних ділянок. Система в автоматичному режимі ефективно контролює задану температуру та сприяє економії коштів в опалювальний сезон. Більш того – водяна «тепла підлога» може безпосередньо використовуватись для охолодження приміщень у літню спеку, що є більш економічним способом, аніж застосування традиційного кондиціонування повітря.

Відео. Виробництво труб для системи водяної «теплої підлоги»

Проте існують стереотипи, що системи водяної «теплої підлоги» –складне, великовартісне і трудомістке рішення, що потребує значних витрат. Наразі ситуація змінилася завдяки появі на ринку спеціальних комплектів для облаштування водяної «теплої підлоги». Розглянемо ряд пропозицій від знаної італійської компанії Giacomini, що пропонуються на українському ринку компанією «А-Кваттро».

«Бюджетна» водяна «тепла підлога»

Комплект R508K (рис. 1) дозволяє керувати одним трубним контуром «теплої підлоги», що приєднаний до вже існуючої системи опалення будинку. Цей пристрій дозволяє регулювати контур за температурою повітря та максимально прилаштований для невеликого приміщення. До комплекту за доступною ціною входять комбінований термостатичний клапан R414D, термостатична головка, автоматичний повітровідвідник, комплект фітингів для підключення до труби «теплої підлоги» та короб з кришкою для настінного монтажу пристрою.

Зображення комплекта для підключення теплі підлоги Рис. 1. Комплект для «теплої підлоги» R508K

Комплекти колекторів для «теплої підлоги»

Основна частина водяної «теплої підлоги» – розподільчий та регулювальний модуль, виконаний з колекторних «гребінок» з регулювальними клапанами. Це зручно та економічно, якщо вся керуюча та розподільча арматура постачається в оптимізованому комплекті з відомими характеристиками. Комплекти колекторів для «теплої підлоги» R553DK і R553FK (рис. 2) включають в себе:

  • колектор подачі з балансувальними відсічними клапанами, з витратомірами (0,5-5 л/хв) або без них;
  • зворотний колектор із вбудованими термостатичними мікрометричними клапанами та можливістю монтажу електротермічних головок;
  • універсальний кронштейн для монтажу;
  • дві універсальні групи арматури з кульовими кранами, термометрами, автоматичними пристроями видалення повітря та кранами для
  • наповнення/зливу системи;
  • колекторні заглушки.

Зображення коллектор опалення теплої підлоги водяної приватного будинку Рис. 2. Комплект колектора R553FK

Змішувальні вузли «тепла підлога» водяної

Компактні насосно-змішувальні вузли (рис. 3) серії R557R-1 застосовуються для приготування теплоносія з низькою температурою прямо на місці розташування розподільчого колектора. Вони мають широкий діапазон регулювання, можливість приєднання циркуляційних насосів різного типу та з різною монтажною висотою, та пристосовані для сумісного використання разом з колекторами серії R553 у складі вбудованих або накладних монтажних шаф. До складу вузла входять триходовий розподільчий клапан з термостатичною головкою та виносним датчиком, два байпаси регулювання первинного та вторинного контурів системи, термометрів на зворотній та
прямій лінії.

Зображення коллекторного вузла для теплої підлоги Рис. 3. Колекторний вузол R557R-1

Попередньо зібрані вузли R557 і R557F для змішування теплоносія з низькою температурою складаються з регульованого колектора прямої подачі, зворотного колектора з ручним або автоматичним регулюванням контурів (завдяки встановленим серводвигунам), арматури автоматичного видалення повітря, гідравлічного захисту насосів та змішувального вузла з арматурою циркуляційного насоса, див. рис. 4. Застосовується для ручного або автоматичного керування контурами підлогового опалення (від 2 до 12 контурів), безпосередньо приєднаного до високотемпературної системи опалення (до котла).

Зображення коллектора узла теплої підлоги Рис. 4. Колекторний вузол R557F

Комплекти для комбінованої системи опалення

Модулі R557R-2 з насосно-змішувальним вузлом з термостатичним регулюванням контурів «теплої підлоги» мають можливість приєднання колекторів з гарячим теплоносієм для радіаторів, рис. 5.

Зображення коллектор теплої підлоги з розходомірами Рис. 5. Колекторний вузол R557R-2

У випадку, коли реалізується система опалення, інтегрована в схему керування «розумний дім», для підключення радіаторів рекомендується «просунута» система змішування за допомогою колекторного вузла R559N. До складу цього комплекту, рис. 6, входить триходовий змішувальний клапан, з можливістю встановлення на ньому серводвигуна, що підключається до мікропроцесорного блока керування. Колекторні пристрої низької температури («тепла підлога») та високої температури (радіатори, рушникосушильники тощо) укомплектовані запобіжною арматурою, відповідними змішувачами та можливістю підключення циркуляційного насоса та електронного блока керування. Таке рішення дає можливість реалізувати віддалене погодозалежне автоматичне керування від сенсорних термостатів, у тому числі з дистанційним керуванням через мобільний зв'язок та/або мережу Інтернет.

Зображення коллектора змішувального для теплої підлоги водяної Рис. 6. Колекторний вузол R559N

Реалізація контурів «теплої підлоги»

Власне, є три основних випадки щодо реалізації опалювальних контурів та несучої структури опалювальної поверхні водяної «теплої підлоги» у приміщенні: нове будівництво, глибока модернізація (ремонт) житла та облаштування «теплої підлоги» на перекриттях з обмеженою несучою здатністю.

Відео. Комплектний колектор для опалення та«теплої підлоги»: огляд новинки

Для випадків, коли «тепла підлога» облаштовується разом з новим будівництвом і там, де немає обмежень ваги на міжповерхових перекриттях або товщини обігрівального настилу, виробник пропонує систему KLIMA NEW BUILDING. Ця система збирається на базі формованих панелей R979 і R979N, що дозволяють швидко та безпечно монтувати труби без використання затискачів, див. рис. 7. Ця система забезпечує відмінні теплові, вологоізоляційні та акустичні характеристики готової «теплої підлоги». Коли існують обмеження щодо ваги або товщини шару «теплої підлоги», пропонується система KLIMA RENEW. Найчастіше такі обмеження виникають, коли здійснюється реновація будівлі. Система використовує запатентовані тривимірні полімерні панелі Spider з конічними фіксаторами, у які вкладаються труби Ø16-18 мм. Також пропонується можливість використання полібутиленових труб Ø12 мм. Зафіксовані труби заливаються самовирівнювальною сумішшю, рис. 8. Така конструкція гарантує товщину шару лише 25 мм (без, власне, покриття підлоги) та мінімальну теплову інерцію.

Для облаштування водяної «теплої підлоги» у будівлях з обмеженою несучою здатністю міжповерхових перекриттів та/або у дерев’яному домобудівництві (як для новобудов, так і при роботах з реконструкції існуючого житла) компанія пропонує систему «сухої» водяної «теплої підлоги» KLIMA DRY.

Ця система використовує формовані профільні панелі R883 з пінополістиролу з алюмінієвим рефлекторним покриттям, що підсилює теплову передачу між трубами та відбиття тепла нагору, див. рис. 9. В такому разі рекомендується використовувати металопластикові труби, наприклад, R999, що мають значну тепловитривалість і стабільність.

Зображення монтажу теплої водяної підлоги

За умов використання оптимізованих комплектів для водяної «теплої підлоги» загальні витрати коштів, зусиль та часу значно скорочуються. До того ж, комплектні системи значно простіші в обслуговуванні, ремонті та експлуатації, а це також фактор економії грошей та часу.

Офіційний представник Giacomini S.p.A. в Україні ТОВ «А-Кваттро»

м. Ужгород вул. Швабська 64А
Тел.:+38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
http://giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 713


2 коментаря

  • Чи потрібно зливати воду по закінченні опалювального сезону?

  • Ні, зливати воду з теплої підлоги не потрібно. Наприклад, у літку систему теплої підлоги можливо використовувати для охолодження приміщення, подаючи у систему рідину потрібної температури.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram