Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Тепла підлога разом з BAXI

З кожним роком системи панельно-променевого опалення отримують все більше поширення. Для цього є ряд причин. Поява сучасних склопакетів з високим опором теплопередачі дозволило в ряді випадків прибрати опалювальні прилади з-під віконних прорізів. Зросли вимоги до якості мікроклімату приміщення, а також і до енергозбереження

Kotel_Baxi Існують різні типи систем панельно-промене вого опалення. Це можуть бути стельові, настінні або підлогові панелі. Для житлових приміщень найбільш поширеними та ефективними є саме підлогові системи опалення або системи «тепла підлога». На відміну від радіаторів «тепла підлога» не створює конвекції. Вона прогріває повітря у приміщенні всією поверхнею підлоги. В районі підлоги повітря тепліше, ніж під стелею. Це ідеальний з точки зору комфорту і самопочуття розподіл температури повітря всередині приміщення.

Системи водяної «теплої підлоги» мають багато незаперечних переваг перед іншими видами опалення, головними з яких є:

Підвищений комфорт, обумовлений передачею теплової енергії за рахунок випромінювання, а не конвекції. Приміщення прогрівається рівномірно, без «гарячих» радіаторів і холодних кутів.

Гігієнічність внаслідок відсутності циркуляції пилу. Підлога постійно залишається сухою і на ній не утворюється цвіль; знищується живильне середовище для бактерій і пилових кліщів.

Ефект саморегуляції. Кількість тепла, яке віддається, визначається різницею температури поверхні підлоги і температури повітря у приміщенні. Якщо температура в приміщенні наблизиться до температури підлоги, наприклад, за рахунок інсоляції, то тепловіддача зменшується, не дозволяючи кімнаті перегрітися. І навпаки – якщо температура в приміщенні впаде, наприклад, після провітрювання, то тепловіддача підлоги збільшується.

Зручність. Можливе безперешкодне планування приміщень завдяки відсутності опалювальних приладів, які заважають.

Економічність. Досягається економія енергії до 20% (у порівнянні з радіаторним опаленням) у житлових будинках. При використанні із сучасною низькотемпературною опалювальною технікою, наприклад, з конденсаційними котлами або тепловими насосами, економія може перевищувати 35% палива за опалювальний сезон.

Добре відомо, що температура поверхонь, які оточують людину, дуже сильно впливає на суб'єктивне сприйняття температури середовища, а, отже, і на відчуття комфорту. Комфортна для людини температура складається з температури навколишнього повітря і середньої температури навколишніх поверхонь. Підвищуючи взимку температуру поверхонь у приміщенні, стає можливим підтримувати температуру внутрішнього повітря взимку нижче, ніж при використанні традиційних систем.

Ще один позитивний ефект опалення системою «тепла підлога» – це зниження рухливості повітря у приміщенні. Традиційні опалювальні системи являють собою поверхню обмеженої площі, яка створює потоки гарячого повітря. Вони піднімаються до стелі, там охолоджуються, а потім опускаються вниз. У свою чергу, вони створюють протяги, що викликають простудні захворювання. При використанні ж підлогового опалення рухливість повітря у приміщенні не перевищує 0,1 м/с, що також позитивно позначається на здоров'ї людей, особливо тих, які страждають на алергію на пил.

Температура води, що нагрівається для системи «тепла підлога», знаходиться в межах 30-45°С. Обмеження температури подачі обумовлено санітарними вимогами до максимальної температури поверхні підлоги. Підлогове опалення є низькотемпературним і при використанні конденсаційного котла економія палива може перевищувати 35%. До того ж тепло у приміщенні з підлоговим опаленням поширюється оптимальним чином, і при його використанні стає можливим без зниження рівня комфорту підтримувати температуру повітря в середині приміщення на 2-3°С нижче. Зменшуючи температурний перепад між внутрішнім і зовнішнім повітрям, ми знижуємо тепловтрати, в результаті чого знижується навантаження на опалення, що веде до загального зниження енергоспоживання.

У кліматичній зоні України дуже поширена спільна робота «теплої підлоги» з традиційною системою опалення. У деяких випадках потрібно встановлення опалювального приладу під вікном для створення «теплової завіси». Річ у тому, що холодні вікна, особливо в приміщеннях невеликої глибини від зовнішньої стіни (до 6 м), створюють спадний холодний потік повітря, який повинен бути компенсований. У таких випадках необхідно визначити, яка система буде основною. Для керування опалювальною «теплою підлогою» застосовуються різні системи: від простих термостатичних, до більш складних електронних блоків з погодозалежним підтриманням температури і датчиками кімнатної температури. У цьому випадку для компенсації тепловтрат приміщення температура теплоносія «теплої підлоги» повинна змінюватися в залежності від змін температури на вулиці з обмеженням по температурі в приміщенні, яке обігрівається «теплою підлогою».

Kotel_Baxi_2 Найпростішим технічним рішенням з котлами BAXI є переведення котла в низькотемпературний режим. Будь-яку модель котла BAXI можна перевести в такий режим, при якому він буде давати на подачі в систему «теплої підлоги» температуру теплоносія не більше ніж +45°С. При цьому котел може бути двоконтурним, і робота в режимі ГВП буде відбуватись у високотемпературному режимі. Систему автоматичного регулювання опалення можна зробити погодозалежною і з відключенням кімнатного термостата. Основний мінус такого рішення – це неможливість використання котла одночасно для низькотемпературного контуру системи «теплої підлоги» та високотемпературного радіаторного контуру.

Kotel_Baxi_3 В разі необхідності організувати традиційне радіаторне опалення і контур «теплої підлоги» від одного котла BAXI, можна використовувати спеціальний пристрій з-поміж аксесуарів BAXI для низькотемпературного контуру. У комплект входять: 2 насоси, гідравлічний колектор, змішувальний триходовий клапан і блок керування. Цей пристрій керує одним високотемпературним радіаторним контуром опалення та одним контуром «теплої підлоги».

У конденсаційних котлах BAXI вже закладена можливість керування системою «тепла підлога», досить купити і встановити інтерфейсну плату, а також накладний датчик температури, який встановлюється після змішувального триходового клапана. Після встановлення інтерфейсної плати всі налаштування режимів роботи контуру опалення підлоги відбуваються безпосередньо на панелі керування котла. Котельне обладнання BAXI зігріє ваш дім і зробить його комфортним і сучасним.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні
01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 121, оф. 4
Тел./факс: +38 044 235-96-59
Е-mail: BAXI@email.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 766


2 коментаря

  • Какого наиболее надежного дилера Бакси, с запчастями и грамотными сервисантами вы можете порекомендовать в нашем городе? Можно в Чернигове, Конотопе.

  • Чернігів - "Тепло Сила", тел. 067 891 58-59
    Конотоп - "Будівельна справа", тел. 097 298 31-00
    Більш докладну інформацію можна отримати у офіційного імпортера BAXI, компанії "Хот-Велл", тел. 0 800 500 885

4
5
4
Залишити коментар

Telegram