Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Тепла підлога Gray Hot – скористайтесь нагодою

К. Амбарцумянц

Пройшло більше ніж півроку, з того часу, як ПАТ «Одескабель» запропонувало українському ринку новий нагрівальний кабель GrayHot. Теперможна впевнено сказати: це було правильне рішення

У теплій підлозі Woks реалізовані найкращі сучасні рішення та використані матеріали, що забезпечують максимальну безпеку та надійність. При виборі матеріалів виробник не зважав на ціну.

Нагрівальний кабель Gray Hot за технічними властивостями та конструкцією ближче до інших нагрівальних кабелів, які мають одношарову ізоляцію нагрівальної жили. Але в нього, як і у Woks, дві нагрівальні жили, що забезпечує значно менше термічне навантаження на ізоляцію.

Істотна різниця між Gray Hot та всіма іншими марками нагрівальних кабелів – дві алюмінієвих жили заземлення, замість однієї мідної. Таке рішення є нетиповим для кабелів, тому що зазвичай в одному виробі не використовуються провідники струму з різних матеріалів. Усі розуміють, що нагрівальні жили не є чисто мідними.Odeskabel1

Рис.1. Нагрiвальний кабель Gray Hot

Зазвичай це сплав, на основі міді чи іншого матеріалу, а мідна жила заземлення є такою лише за звичкою (традиційно), оскільки вона повинна заземлювати екран електромагнітного поля або відвести струм у випадку пошкодження оболонки та ізоляції кабелю. Така заміна зменшила на 15% собівартість кабелю Gray Hot, не погіршила безпеку чи надійність роботи, а навпаки – алюмінієва жила дозволила збільшити об’єм кабелю та збільшити відстань між ізотермами у ньому.

Сьогодні всі виробники зменшують собівартість нагрівального кабелю чи виробів з нього трохи іншими засобами, а саме – за рахунок стандартної комплектації.Odeskabel2

Рис. 2. Конструкція нагрівального кабелю Gray Hot, де:
1. Нагрівальна жила; 2. Жила заземлення; 3. Шар ізоляції; 4. Суцільний алюмінієвий екран; 5. Термостійка оболонка

Усе частіше металева монтажна стрічка не входить до стандартного комплекту поставки, так само, як і гофротрубка з ковпачком. Липка сітка нагрівального мату теж йде в минуле – таку продукцію випускають лічені виробники.Odeskabel3

Рис. 3. Нагрівальний мат Gray Hot 150 без липкої сітки

Нагрівальний кабель Gray Hot не має у стандартному виконанні ні гофротрубки, ні липкої сітки на матах, ані монтажної стрічки.

Тому ми говоримо – цей нагрівальний кабель створений для фахівців, які хочуть мати можливість класти нагрівальний мат кабелем донизу, використовувати свою монтажну стрічку чи гофротрубку, яка в них і так є.

Різниця у кінцевій ціні продажу Woks и Gray Hot обумовлена не стільки різницею в якості, скільки в застосованих рішеннях, матеріалах та різній комплектації (відсутності такої у Gray Hot).

Якщо Ви власноруч, чи хтось встановлює Вам теплу підлогу, укладаючи кабель на металеву монтажну сітку поверх теплоізоляції, потрібен лише кабель, пластикові хомути та гофротрубка. Вам не потрібна монтажна стрічка чи двосторонній скотч.

Woks – це продукт для того, хто купує нагрівальний кабель у магазині. Це нагрівальний кабель, який дуже важко пошкодити, який має великий запас надійності при перегрівані. Помилки в укладанні майже не впливають на якість його роботи. Woks має все необхідне для монтажу, який здійснюється вперше в житті. Якщо ж Ви маєте досвід, впевненні у своїх силах та укладаєте теплу підлогу не вперше – Gray Hot саме для Вас.Odeskabel4

Рис. 4. Нагрівальний мат WoksMat160 з липкою сіткою

Ціна готової теплої підлоги буде поза конкуренцією не за рахунок якості, а тільки за рахунок технічних, конструктивних і маркетингових рішень.

Кілька слів про здатність матеріалів, що ізолюють нагрівальні жили кабелів Woks та Gray Hot. В експлуатацію можна вводити обладнання та прилади опалення, в яких опір ізоляції не менше ніж 1 МОм при 500 вольтах випробувальної напруги. Матеріали, які використовує ПАТ «Одескабель» для виробництва нагрівальних кабелів, забезпечують опір ізоляції 10000 МОм та більше.

Ми провели ряд натурних випробувань, щоб з’ясувати реальне розподілення температур, коли встановлена температурна рівновага в теплій підлозі.

Нагрівальний кабель Woks 17 був закріплений на металевій сітці для армування кроком 10 см, що покладена на 3 см пінополістиролу та залита стяжкою товщиною 7 см. Відстань від кабелю до поверхні становила 5 см. Підлога була розташована у великому приміщенні, з температурою повітря 20°С. Розподілення температури стало таким:

  1. Температура повітря – 20°С;
  2. Температура на поверхні підлоги – 29…30°С;
  3. Температура датчика терморегулятора, розташованого всередині, між нитками нагрівального кабелю – 35°С;
  4. Температура на поверхні (оболонці) нагрівального кабелю – 40°С;
  5. Температура ізоляції біля нагрівальної жили – 80°С.Odeskabel5

Рис. 5. Нагрівальний кабель Woks 17 (Iзоляція нагрівальної жили – двошарова, площа поверхні збільшена на 25%)

Розподілення температури у теплій підлозі Gray Hot – аналогічне, але ії значення були трохи меншими за рахунок на 10% меншої лінійної питомої потужності кабелю – 15 Вт/м.

Нагрівальні кабелі Woks та Gray Hot мають великий запас стійкості за температурними показниками: Woks – до 85%, Gray Hot – 50%. ПАТ «Одескабель» свідомо відмовляється використовувати XLPE (зшитий поліетилен) для ізоляції нагрівальних жил, тому що в такому випадку запас стійкості за температурними показниками буде значно менший – лише 12,5%.

Теплі підлоги Woks та Gray Hot навіть у випадку підвищення напруги до 250 вольт, не вийдуть за межі нормального температурного режиму.

ПАТ «Одескабель»


Тел. 048 716-17-81

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 181


Залишити коментар

Telegram