Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Сухий керамічний нагрівальний елемент

Вже з 1965 року у дражіцькі водонагрівачі встановлюються керамічні елементи, що нагрівають воду в багатьох будинках усього світу. Чому ж цей компонент водонагрівача за цілих п’ятдесят років не змінився?

Logo

Сухий керамічний нагрівальний елемент – електричний компонент водонагрівача, що забезпечує нагрівання води в бойлері. Він складається з керамічних валиків, керамічної головки, стрижня, двох болтів, декількох гайок і резистивного дроту. Валики і головка зібрані в єдине ціле. Цей комплект скріплений стрижнем, який утримує керамічні компоненти разом. Найважливішою частиною нагрівального елемента є резистивний дріт, який у вигляді дрібних спіралей уміщений між керамічними валиками. Цей дріт з'єднаний з болтами, які жорстко закріплені в керамічній головці. Болти Dra_1виконують також роль клем для підведення електрики за допомогою проводів. Після підключення нагрівального елемента до мережі при проходженні електричного струму через резистивний дріт електроенергія перетвориться в тепло.

Dra_2 Сухий елемент, тобто такий, що не контактує з водою, знаходиться в нижній частині водонагрівача, завдяки чому підігріта вода піднімається нагору і відбувається повне прогрівання всього вмісту резервуара. Нагрівальний елемент знаходиться в гільзі, яка є компонентом кришки фланця, разом із ще однією, меншою гільзою для датчика термостата і теплового запобіжника. Кришка фланця виготовлена з чистої сталі, як і весь резервуар водонагрівача. Обидві ці металеві частини з внутрішнього боку водонагрівача покриті емаллю, яка захищає сталь від дії води, а отже – подальшої корозії.

Таке вміщення в сталевій гільзі відрізняє сухий елемент від елемента заглибного (мокрого). Заглибний елемент здебільшого виготовлений із нержавкої сталі або міді, які хоча і не іржавіють, однак для використання у водонагрівачі не зовсім підходять. Щоб досягти довгострокової служби резервуарів, у водонагрівачі вміщують магнієвий анод. Цей спеціальний компонент функціонує при зміні в резервуарі електричного потенціалу, при якому вивільнюються мікроскопічні частки; вони заповнюють можливі дефекти емалі, що спричиняють електричний потенціал. Якщо у внутрішній частині резервуара більше одного металу, виникає проблема перехідних напруг між металами, і анод не може функціонувати належним чином.

Зображення електричного водонагрівача Dražice У водонагрівачах з «мокрим» елементом з іншого матеріалу проблема ділянки під напругою вирішується за допомогою електричного опору. Резистор – електричний компонент, який з'єднує різні метали і приводить до розрядження утвореної електричної ланки, що перешкоджає функціонуванню анода. Однак напруга між металами залежить і від віку матеріалу, його температури, а також якості води, яка контактує з ним. Тому значення електричного опору настроєне лише для ідеального стану. Тобто можлива ситуація, коли анод припиняє працювати належним чином. Таким чином, більшу перевагу мають водонагрівачі з сухим елементом, для яких не існує проблеми переходу між металами і подальшого виходу з ладу анода. Завдяки цій перевазі водонагрівачі з сухим елементом надійно захищені від корозії. У разі регулярного контролю анода емальовані посудини майже вічні.

Іншою перевагою керамічного елемента є вже згадане закріплення в гільзі фланця. Після зняття пластмасового кожуха електропроводки елемент є відразу доступний. Завдяки цьому його можна замінити без випуску води з водонагрівача протягом декількох хвилин.

У водонагрівачах, компонентом яких є «мокрий» елемент, майже завжди потрібно випускати весь вміст резервуара. Заміна елемента забирає в техніка не менше однієї години.

Маловідомою перевагою є матеріал елемента – кераміка, яка здатна довше акумулювати тепло. Разом з великою площею гільзи у водонагрівачі ця перевага забезпечує якісну й швидку передачу теплової енергії воді.

Ще однією перевагою є виконання. Керамічні деталі в побутових електроприладах зустрічаються не так часто. Хоча кераміка і являє собою елемент, «зліплений» із глини, або каоліну, але ж глини навколо достатньо, і навіщо ж в такому разі витрачати коштовні кольорові метали.

Сухий керамічний нагрівальний елемент залишиться і надалі великою й історично відомою перевагою електричних водонагрівачів DZD.

Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.
Dražice 69
294 71 Benátky nad Jizerou
Czech Republic
www.dzd.cz

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 609

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram