Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Сухе повітря у приіщенні? Рішення існує – система зволоження повітря

В. Борщ

Коли зимове повітря потрапляє до будинку, де його температура підвищується за допомогою нагрівання в системі вентиляції, або шляхом впливу інших систем опалення, внаслідок цього вологість повітря значно зменшується. Проте розв’язати цю проблему можна

Зображення сухе повітря у приміщенні: канальний зволожувач При низьких температурах взимку зовнішнє повітря містить дуже мало води, хоча його відносна вологість в 1 м3 припливного повітря є високою. Відносна вологість повітря вимірюється у відсотках. Відповідний рівень відносної вологості суттєво впливає на мікроклімат. Оптимальна відносна вологість для людини 40-60%. Це вміст води в грамах у 1 м3 повітря. Будь-яке нагрівання холодного повітря знижує його відносну вологість. Те саме відбувається й у системах вентиляції з рекуперацією. Коли, наприклад, рекуператор нагріває повітря через теплообмінник, його відносна та абсолютна вологість стає дуже низькою (див рис 1).

Занадто сухе повітря у приміщенні викликає помітний дискомфорт та часто є причиною втоми, недостатньої концентрації уваги або проблем зі сном, а також це може стати причиною подразнення слизових оболонок у носі та горлі, або викликати сухий кашель. Сухе повітря швидко висушує слиз на війках всередині носа, порушує дихання та руйнує природній механізм антибактеріального антивірусного захисту. Варто пам’ятати, що особливо схильні до недуг від недостатньо вологого повітря маленькі діти та люди похилого віку. Крім того, занадто сухе повітря сушить шкіру й прискорює процес її старіння.

Автоматична регуляція вологості повітря

Радикальне розв’язання цієї проблеми існує. Це пристрій WANAS UMECTO 600 UNI – канальний зволожувач повітря, єдиний на ринку. Встановивши WANAS UMECTO 600 UNI, не потрібно більше турбуватися про сухість повітря в опалювальний сезон вдома. Зволожувач встановлюється на припливному повітропроводі механічної вентиляційної системи та є самостійним пристроєм. Він регулюється контролером, встановленим у верхній частині, який є у стандартній комплектації кожного зволожувача WANAS UNI. Завдяки комбінації з компактним бездротовим пристроєм miniControl, що передає дані щодо температури та вмісту вологи, контроль вологості є простим й повністю автоматичним.

Завдяки новій конфігурації прилад можна підключити до будь-якої наявної вентиляційної установки та будь-якого рекуператора WANAS, на відміну від більшості системних моделей зволожувачів, а також мають ширший діапазон можливостей (див. рис. 2). Технічні характеристики двох моделей пристроїв типу WANAS UNI наведені в таблиці.

Зображення канальний зволожувач для приміщення Рис. 2. Канальний зволожувач WANAS UMECTO 600 UNI

Зволожувач для сухого повітря у приміщенні

У зволожувачі UMECTO використовується принцип випаровування, що є природною та найбільш здоровою формою зволоження. Зволожувач дозволяє під час опалювального сезону отримувати вологість в межах 40-45%. Це оптимальна вологість повітря в будівлі у зимовий період. Правильний рівень вологості позитивно впливає на шкіру, очі та верхні дихальні шляхи. Попереджає та захищає від пошкоджень й висихання дерев'яних меблів, підлоги та паркету. Крім того, дуже важливою функцією є вторинне очищення припливного повітря завдяки сильному зменшення запахів, що надходять ззовні будівлі.

Зображення технічні характеристики канального зволожувача Таблиця 1. Основні технічні дані канальних зволожувачів типу WANAS UNI

Застосування канальних зволожувачів це:

  • Здоров’я організму: підтримка достатньої вологості в приміщенні сприяє кращому функціонуванню імунної системи в боротьбі з бактеріями та вірусами.
  • Комфорт: пристрій оснащений бездротовим датчиком вологості miniControl, який регулярно вимірює параметри, завдяки чому система працює повністю автоматично.
  • Безпека: підключення до чистої проточної води, спеціальна система промивання випаровувального мату зволожувача від осідання пилу та мікрочастинок забруднень, до того ж пофарбована спеціальною фарбою внутрішня частина гарантує високу гігієнічність всього пристрою.

Завдяки можливості моніторингу поточного рівня вологості повітря в будинку буде оптимально комфортно знаходитись її мешканцям. Завдяки фільтрам в рекуператорі зволожувач завжди залишається чистим. Спеціальна система промивання вкладу видаляє бактерії та віруси з поверхні, а також запобігає їх потраплянню у приміщення.

Канальні зволожувачі разом із рекуператорами WANAS та розподільно-модульною системою NAVY FLEX пропонує львівська компанія «В-ТЕХ» (V-Tech) в Україні, що виконує весь комплекс робіт з розрахунків, підбору та монтажу високоефективних енергозберігаючих систем вентиляції та знається на тому, як створити комфортні умови та запропонувати найефективніше рішення для створення екоклімату в житловому, громадському будівництві саме для Вас.

Компанія «В-ТЕХ»

Україна, м. Львів, вул. Зелена 149,4 поверх, офіс 16
+38 050 67 41 999
+38 067 67 41 999
www.v-tech.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 158


Залишити коментар

Telegram