Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Система спринклерного пожежогасіння KAN-therm Sprinkler

І. Комаренко

Фірма KAN, що розпочала свою діяльність у 1990 році, широко відома в Європі комплексно впровадженими передовими технологіями в галузі інженерного обладнання водопостачання та опалення. Окрім сучасних інсталяційних систем KAN-therm для монтажу внутрішнього обладнання для холодного та гарячого водопостачання, центрального та панельного опалення та технологічного устаткування, фірма відома також обладнанням для пожежогасіння, зокрема своїми спринклерними системами

Універсальна система KAN-therm – це оптимально скомплектована інсталяційна мультисистема, яка поєднує найсучасніші технічні рішення для комплексного інженерного обладнання будинків, технологічного обладнання, а також системи пожежогасіння.

Для пожежогасіння всередині будівель та промислових об’єктів головним чином використовуються дренчерні та спринклерні системи. Вони мають певні відмінності поміж собою, але головна з них, що при виникненні пожежі у дренчерній системі розпорошення вогнегасного розчину відбувається на всю контрольовану площу (охоплену трубопроводами), тоді як спринклерні системи розпилюють засіб для гасіння лише над локальним об'єктом, де виникло загоряння, чим попереджують зайву втрату чи пошкодження майна при пожежогасінні.

Особливості KAN-therm Sprinkler

Система KAN-therm Sprinkler – комплексна універсальна система для установок пожежогасіння. До її складу входять труби та з'єднувачі з вуглецевої оцинкованої сталі (Steel Sprinkler), а також із нержавіючої сталі (Inox Sprinkler) з діаметрами 22-108 мм (DN20 – DN100).

З'єднання елементів системи здійснюється завдяки сучасній, професійній та, насамперед, швидкій та надійній техніці «Press» тобто, запресовування (обтискання) фітингів на трубі за допомогою спеціальних інструментів. Система KAN‑therm Sprinkler призначена для монтажу внутрішніх спринклерних установок пожежогасіння.

Обидва види матеріалів перевірені та сертифіковані для застосування у трубопроводах стаціонарних спринклерних водонаповнених установок пожежогасіння із контрольно-сигнальним клапаном у приміщеннях з малим та середнім класом пожежної небезпеки (LH, OH1, OH2, OH3 до OH4 – що окрім приміщень житлового, медичного, комерційного та виробничого призначення стосується також виставкових залів, кінотеатрів, театрів та концертних залів). Система KAN‑therm Inox Sprinkler призначена для монтажу трубопроводів спринклерних установок пожежогасіння як водозаповненого, так і повітряного (сухотрубного) типу. Обидві системи KAN‑therm Sprinkler відмінно придатні як для створення нових, так і заміни старих традиційних спринклерних систем пожежогасіння.

Серед безумовних переваг системи KAN‑therm Sprinkler можна підкреслити наступні аспекти:

Швидкий та легкий монтаж

Завдяки надійній та швидкій техніці «Press» час монтажу труб та фітингів у порівнянні з традиційними сталевими системами скоротився як мінімум у два рази.

Безпека

Монтаж системи здійснюється без застосування відкритого вогню, завдяки чому виключається можливість виникнення пожежі на етапі будівництва. Фітинги системи оснащені функцією LBP (Leak Before Press) – сигналізацією незапресованих з'єднань, що уможливлює виявлення помилок при монтажі.

• Ідеальна альтернатива старим системам

Враховуючи широкий діапазон діаметрів – від 22 мм до 108 мм, повну асортиментну лінійку, високу якість, привабливу ціну та технічні та експлуатаційні переваги, система ідеально підходить для модернізації та заміни старих систем пожежогасіння.

• Висока естетичність та стійкість до корозії

Установки пожежогасіння, виконані із застосуванням системи KAN-therm Sprinkler, характеризуються естетичним виглядом, тому їх можна використовувати без додаткового фарбування. Система, що складається зі стандартних елементів, чудово пасує до інтер’єру будь-якого приміщення, див. рис. 1.

Зображення KAN-therm Sprinkler Рис. 1. Зовнішній вигляд фрагменту системи спринклерного пожежогасіння KAN-therm Sprinkler

• Висока механічна міцність

Система є стійкою до механічних пошкоджень, тому рекомендується для монтажу в об'єктах громадського призначення, таких як торгові центри, кінотеатри, виставкові зали тощо.

• Стійкість до високого тиску

Завдяки спеціальній техніці монтажу «Press», застосуванню професійних прес-інструментів та високій якості ущільнювачів з EPDM LBP (DN20 – DN50) чи EPDM (DN65 – DN100) система може працювати при тиску до 16 бар. Максимальний робочий тиск для труб та фітингів системи KAN-therm Sprinkler:

  • DN20 до DN50 – 16 бар;
  • DN65 – 12,5 бар;
  • DN80 до DN100 – 10 бар.

Правила проектування та гідравлічного розрахунку спринклерних установок визначає норма «PN-EN 12845+A2:2010. Стаціонарні протипожежні установки. Автоматичні спринклерні установки. Проектування, монтаж та обслуговування».

Для розрахунку витрат тиску води чи розчину в системі пожежогасіння використовується формула Хазена-Вільямса (Hazen-Williams):

Δp= [(6,05×105)×Q1,85×L]/C1,85×d4,87; де

Δp – втрата тиску, бар; Q – витрата розчину, л/хв; L – еквівалентна довжина труби, м; С – еквівалентний коефіцієнт, для труб системи KAN-therm Steel Sprinkler та Inox Sprinkler C=140; d – еквівалентний внутрішній діаметр, м.

Формула враховує як лінійні втрати по довжині ділянки трубопроводу, так і місцеві втрати у вигляді еквівалентних (рівнозважених) довжин для фітингів та арматури (див. відповідні табличні значення еквівалентних довжин для фітингів).

Рекомендації щодо монтажу системи KAN-therm Sprinkler

В цілому монтаж системи KAN-therm Sprinkler простий і зручний, не потребує наявності спеціальних навичок у робітників, здійснюється без використання відкритого вогню (на відміну від зварювання чи паяння) або застосування інших важких інструментів та потенційно небезпечних методів.

Завдяки цим перевагам, система KAN-therm Sprinkler є ідеальним інженерним рішенням при модернізації або ремонті об'єктів. Крім того, невелика вага фітингів та труб системи KAN-therm Sprinkler, а також особлива точність виготовлення всіх елементів системи сприяють покращенню умов та підвищенню рівня комфорту монтажних робіт.

Швидкий монтаж системи KAN-therm Sprinkler порівняно з традиційними інсталяційними системами, є дуже важливим фактором, що впливає на зниження витрат, пов'язаних із реалізацією інвестицій у девелоперських проектах нового будівництва.

Монтаж спринклерних установок пожежогасіння на базі системи KAN-therm Sprinkler слід виконувати згідно відповідних приписів (наприклад, VdS-CEA 4001 або PN-EN 12845+A2:2010). Системи KAN-therm Steel Sprinkler і Inox Sprinkler та їх елементи були випробувані та сертифіковані відповідно до вимог VdS для застосування у стаціонарних спринклерних установках водяного пожежогасіння із сигнальним клапаном.

Прес-з'єднувачі системи KAN-therm Sprinkler стандартно укомплектовані ущільнюючими прокладками типу «O-Ring» з каучуку EPDM і EPDM LBP, стійкими до до високих температур, що мають робочий діапазон температур -35 °С до +135 °С та короткостроково витримують підвищення температури до +150 °С без втрати герметичності.

Техніка з'єднань «Press» базується на запресуванні (обтисканні) з’єднувачів на трубі за допомогою спеціальних електричних інструментів. Герметичність з'єднань досягається за рахунок ущільнювача, контакту «метал-метал», а також системи обтиску типу «М» (трьохточковий профіль обтискання кільця ущільнювача типу O-Ring), що гарантує подальшу багаторічну і безаварійну експлуатацію, див. рис. 2.

Зображення обтискання ущільнювача з різних напрямків Рис. 2. Метод «М» для «об’ємного» обтискання ущільнювача з різних напрямків

Завдяки спеціальним жолобкам на кільці ущільнювача та функції контролю Leak Before Press (LBP) забезпечується оптимальний контроль всієї системи в ході випробувань під тиском. Неправильно або неякісно запресовані з’єднання будуть лишатися негерметичними, але їх можна легко виявити завдяки спеціально спрофільованим ущільнювачам, див рис. 3. У процесі «об’ємного» обтиску з трьох напрямків (метод «М») кільце ущільнювача деформується, точно прилягає до поверхні труби і обтискної стулки, гарантуючи міцне та водонепроникне з’єднання.

Зображення Протікання неякісних з’єднаннях можна легко виявити Рис. 3. Протікання на неякісних з’єднаннях можна легко виявити заздалегідь

У системі KAN-therm Steel Sprinkler використовуються прецизійні холоднокатані шовні труби, виготовлені з вуглецевої сталі RSt 34-2 та оцинковані з двох сторін шаром мінімум 20 мкм. З метою забезпечення точності монтажу та міцності в процесі подальшої обробки з труб видаляється потовщення в зоні шва, яке покривається додатковим шаром цинку.

У системі KAN-therm Inox Sprinkler використовуються прецизійні холоднокатані шовні труби, виготовлені з легованої сталі X5CrNiMo17-12-2 №1.4401 (AISI 316).

Залежно від матеріалу, що застосовується (оцинкована сталь або нержавіюча сталь) система KAN-therm Sprinkler може використовуватися в «мокрих» (водозаповнених) або «сухих» (сухотрубних) стаціонарних спринклерних установках водяного пожежогасіння, див. рис. 4.

Зображення стаціонарні спринклерні установки Рис. 4. «Мокрі» та «сухі» стаціонарні спринклерні установки

Система KAN‑therm Sprinkler – це широкий асортимент спеціальних з'єднувачів, призначених для монтажу спринклерних установок, що включає:

  • перехідні фітинги типу «groove»;
  • кутові фітинги;
  • хрестовини та подовжені з'єднувачі з внутрішньою різьбою та інше.

Фітинги системи KAN-therm Steel Sprinkler виготовляються з вуглецевої сталі RSt 34-2, оцинкованої із двох сторін шаром завтовшки 8-15 мкм. Фітинги системи KAN-therm Inox Sprinkler виготовляються з легованої сталі X2CrNiMo17-12-2 №1.4404 (AISI 316L).

Всі системні фітинги оснащені функцією сигналізації незапресованих з'єднань LBP (Leak Before Press), яка ґрунтується на спеціальній конструкції ущільнюючого кільця O-ring (діаметри 22-54 мм) та конструкції форми фітинга (діаметри 76,1-108 мм).

Система KAN-therm Sprinkler включає також елементи з внутрішньою та зовнішньою різьбою для з'єднання з іншими позасистемними різьбовими елементами (що не входять до складу власне системи KAN-therm Sprinkler), наприклад, зі спринклерами, клапанами та іншою арматурою. Внутрішня та зовнішня різьба відповідає DIN 2999/ISO 7/1 (конічний профіль).

Система KAN-therm Sprinkler має також гнучкі підводки, які повністю виготовлені з нержавіючої сталі, сертифіковані згідно з VdS для стаціонарних спринклерних установок водяного пожежогасіння. Система пропонує дві версії підводок з кінцевим штуцером – оснащених прямим наконечником або наконечником, вигнутим під кутом 90°.

Труби та фітинги мають Технічний Дозвіл Науково-дослідного центру протипожежної охорони (CNBOP) AT-1106-0249/2009, а також сертифікати VdS та FM.
Окрім труб та фітингів система KAN‑therm Sprinkler також має повну гамму сучасних та професійних інструментів для виконання з'єднань:

  • електричний (живлення від мережі) та акумуляторний прес-інструмент відомого європейського бренду Novopress;
  • комплекти прес-кліщів;
  • ручні та механічні труборізи;
  • інструменти для зняття фаски (грата) тощо.

Системи KAN-therm Sprinkler оснащені електронними датчиками, які контролюють виконання пресового з'єднання.

Застосування системи KAN-therm Sprinkler


Стаціонарні спринклерні установки є вбудованою частиною системи протипожежної охорони та пожежогасіння, які незалежно виявляють загоряння та сповіщають про пожежу, а також автоматично розпочинають процес гасіння вогню.

Система KAN-therm Steel Sprinkler з оцинкованої вуглецевої сталі призначена для застосування виключно в «мокрих» стаціонарних спринклерних установках, а система KAN-therm Inox Sprinkler з нержавіючої сталі може використовуватися як в «мокрих», так і в «сухих» стаціонарних спринклерних установках (рис. 4).

Питання пожежної безпеки на нових та реконструйованих об'єктах завжди актуальне. Успішно і швидко вирішити його можна завдяки сучасним інсталяційним системам KAN‑therm Sprinkler, що вирізняються якістю, надійністю, мінімальними витратами часу монтажу і мають широкий асортимент типорозмірів компонентів, спеціальний інструмент і допоміжні елементи, які охоплюють всі випадки застосування.

Представництво фірми KAN в Україні:

03062, м. Київ, пр. Перемоги, 67, корпус Г
Тел .: +38 (044) 379-14-55
Моб.: +38 (050) 028-68-80
E-mail: kiev@kan-therm.com
www.ua.kan-therm.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 188


Залишити коментар

Telegram