Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячні панелі захищають водяні канали

Зображення сонячні панелі та зрошувальний канал

Дослідження переваг від покриття сонячними панелями зрошувальних каналів у Каліфорнії показують, що таке рішення може призвести до значної економії води, енергії та загальних витрат на утримання іригаційної системи.

У звіті Нового університету Каліфорнії, опублікованому в журналі Nature (https://science.sciencemag.org/content/368/6488/314), повідомляється, що покриття маже 6500 км відкритих каналів Каліфорнії сонячними панелями може зменшити випаровування та заощадити 0,24 млрд. м3 води щороку. При цьому буде видобуто приблизно 13 ГВт відновлюваної енергії. Економію води завдяки захисту від випаровування можна порівняти з кількістю, необхідною для зрошення приблизно 20 тис. га сільськогосподарських угідь або для задоволення потреб у воді для понад 2 мільйонів людей.

«Ми були здивовані значною економією випаровування, яка, за нашими прогнозами, сягає 82%», - сказала доктор Бренді МакКуін, головний автор звіту про дослідження, що було проведене за участю NRG Energy та підтримки розвитку від агентства Bay Area, Citizen Group. «Ця кількість води може суттєво змінити життя в регіонах, де бракує води».

Затінення може також зменшити ріст водних бур'янів і зменшити витрати на технічне обслуговування каналів, тоді як випаровування, яке відбувається, насправді охолоджує панелі, збільшуючи тим самим ефективність перетворення ними сонячного світла на електричну енергію.

За підрахунками дослідження, завдяки переводу на сонячну енергію та від ефекту затінення щорічна економія витрат на технічне обслуговування для Каліфорнії може становити до 40000 доларів за милю каналу. Додаткова економія - від використання електрики з ВДЕ для насосів замість дизельних генераторів, як це відбувається зараз.

Розміщення сонячних панелей над зрошувальними каналами має й ще одну перевагу - нові сонячні потужності будуть використовувати площу, що вже фактично виведена із продуктивного сільськогосподарського обігу, тобто на це не буде потребуватися нової землі.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 081 / 2021-06-02 19:58:15

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram