Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Приватне будівництво – як подолати труднощі вибору

І. Комаренко

Як зробити інженерні системи в будинку правильно і не за всі гроші світу? Це питання виникає у всіх, хто стикається з новим будівництвом. Брак досвіду, безліч інформації з недостовірних джерел, велика кількість фахівців низької кваліфікації призводить до того, що гроші, вкладені в системи опалення, охолодження та водопостачання можуть не окупитися ніколи. Прийшов час дізнатися детальніше про рішення для приватного будівництва і зрозуміти в якому напрямку рухатися у виборі, а що варто обходити стороною

Найголовніше – те, чого не побачиш очима Антуан де Сант-Екзюпері «Маленький принц»

Зображення опалення приватного будинку Найпростішим і ефективним рішенням для обігріву приватного будинку є радіаторне опалення. Проста система, що має в складі джерело тепла, утеплені трубопроводи та радіатори, при правильному підборі, дає надійний результат і точну роботу. Підбір опалення в приватному будинку базується на грамотному виборі розводки системи. Порівнюючи типи систем, перевагу віддають променевій схемі з автоматизацією обігріву приміщень і використанням доступних енергетичних ресурсів.

Плюси такого варіанту полягають в однаковому мінімальному діаметрі всіх труб, відсутності трійників в підлозі і збалансованості обігріву. Завдяки гідравлічній стабільності даний вид опалювальної системи є більш надійним і ремонтно придатним, навіть без зливу теплоносія. По суті, це різновид перевіреної двотрубної системи, з тією лише різницею, що до кожного приладу йде свій подаючий і зворотній трубопровід, а центром виступає розподільчий колектор.

Компанія KAN має в своєму асортименті наступні системи для радіаторного опалення: KAN-therm UltraLine і KAN-therm Push (поліетиленові труби під натяжне кільце), KAN-therm Press (металопластикові труби з фітингами під опресування) та KAN-therm PP (поліпропіленові труби і фітинги на зварюванні).

Зростання цін на енергоносії змушує користувачів застосовувати дешевші в експлуатації сучасні опалювальні системи і пристрої, які виробляються і функціонують відповідно до вимог охорони навколишнього середовища.

Низькотемпературні системи водяного панельно-променевого опалення та охолодження, що використовують поверхню підлоги або стін в якості джерела тепла (або холоду) в приміщеннях, набирають все більшої популярності. Головною причиною при виборі такого способу обігріву приміщень є, перш за все, висока економія енергії і комфорт. Завдяки гарному, оптимальному роз поділу температури в приміщенні, можна знизити температуру повітря при збереженні умов теплового комфорту, а це веде до зменшення обсягутеплової енергії, що поставляється.

Низька температура подачі теплоносія в систему також впливає на зниження енерговитрат. Уже через два роки експлуатації окупаються інвестиційні витрати! Таким чином, панельне опалення - це один з недорогих економічних способів опалення приміщень. Важливі й інші переваги. Естетичні властивості – таке опалення невидиме, що дозволяє повноцінно планувати внутрішній простір приміщень. Воно також характеризується як «чисте», за рахунок обмеження конвекційних потоків, циркуляції і осідання пилу. І нарешті, надійність і довговічність такого типу систем, яка обмежується тільки строком експлуатації джерел тепла. Слід також підкреслити екологічні особливості такого опалення, що працює з низькотемпературними конденсаційними газовими котлами або іншими альтернативними джерелами тепла (геотермальна енергія, сонячна енергія і т.п).

Зображення KAN-therm Steel із оцинкованої або KAN-therm INOX із нержавіючої сталі При використанні будь-якого джерела тепла буде необхідно виконати обв’язку котельні. Для цього ідеально підходять сталеві трубопроводи KAN-therm Steel із оцинкованої або KAN-therm INOX із нержавіючої сталі. З’єднання в цих системах виконується швидким і надійним опресовуванням без необхідності використання зварювальних робіт.

Система KAN-therm пропонує ряд сучасних технічних рішень для створення енергоефективних і надійних систем водяного панельного опалення та охолодження. Це дозволяє виконати практично будь-яку, навіть саму нетипову систему підлогового, стінового опалення або стельового охолодження, а також змонтувати підігрів зовнішніх поверхонь.

Система KAN-therm – це повністю укомплектована система, яка містить усі елементи (гріючі труби, ізоляцію, розподілювачі, монтажні шафки, автоматику), необхідні для монтажу ефективного і економічного опалення.

Відео. Шафа колекторна: огляд новинки

Система KAN-therm Wall для стінового опалення та охолодження комплектується полібутиленовим трубопроводом зі з’єднанням Click діаметром 8х1 мм, який гарантує відсутність повітряних корків за рахунок більш високої швидкості води в трубах. А для підлогового опалення найчастіше використовуються труби лінійного поліетилену PE-RT(I) BlueFloor, в основному діаметром 16х2 мм, але також можливе використання труб зі зшитого поліетилену або металопластикових.

В даний час управляюча автоматика, навіть найпростіша, є невід'ємним елементом систем опалення в котеджах, а також в будь-яких системах обігріву відкритих майданчиків.

Різноманітність технічних рішень в області опалювальної техніки, і перш за все дуже популярне використання змішувальних систем для панельного (підлогового, стінового і т. п.) опалення в поєднанні з традиційним радіаторним опаленням без застосування відповідних керуючих елементів може привести до великого дискомфорту. Він, зазвичай, пов'язаний з перегрівом, недогрівом або з нерівномірною температурою в окремих приміщеннях.

Відсутність оптимально підібраної автоматики, що керує окремими опалювальними системами, може призвести до значних втрат енергії (перегрів приміщень), і, тим самим, збільшити експлуатаційні витрати на опалення.

Зображення система автоматики для опалення будинку Асортимент автоматики Системи KAN-therm дозволяє оптимізувати систему опалення, виходячи з потреб конкретного об'єкту за рахунок застосування відповідного обладнання. Встановлення рішень Basic+ та Smart – дротового або бездротового варіанту, дає можливість економити до 30% енергоносія будь-якого типу, так як поєднання кімнатних термостатів з'єднаних клемними колодками в парі з сервоприводами мінімізує марну витрату підготовленого теплоносія. А інерційність гріючої плити теплої підлоги або стіни, передбачає періодичне відключення частини системи, що в свою чергу теж знижує енергопотребу.

Важливим аспектом при виборі системи водопостачання є конфігурація системи та її підбір. Найпростішим рішенням була б звичайна трійникова розводка, але це збільшує кількість з’єднань в товщині підлоги і діаметри трубопроводів. Щоб уникнути відключення системи в аварійній ситуації слід використовувати променеву розводку, яка істотно полегшить монтаж і подальшу експлуатацію.

Розвитком на користь поліпшення якості води буде організація рециркуляції. І якщо з гарячим водопостачанням все зрозуміло, і таке рішення використовується вже багато років, то про холодну воду задумалися відносно недавно. Причиною тому стала легіонелла – бактерія, яка з'являється в холодній і теплій воді.

Існує кілька методів профілактики і захисту систем водопостачання.

Один з перших – не допускати застою води в системі, використовуючи постійну зміну води у водопроводі. Це можливо тільки при постійному перебуванні людей в будинку, але не виключає застій води в тупикових гілках системи.

Наступний метод – періодичне підвищення температури в системі холодного і гарячого водопостачання вище 90 °C, так як при такій температурі моментальна загибель бактерій неминуча. А при 70 °C бактерії всього лише втрачають здатність до переміщення, але залишаються такими ж небезпечними. Таке можливо із застосуванням спеціальної додаткової техніки.

Найпростішим і дієвим методом можна назвати створення системи з циркуляцією води за допомогою насоса і з відсутністю глухих відрізків.

Компанія KAN дає можливість запроектувати систему водопостачання саме для такого випадку. Для водопостачання варто використовувати комплексні інсталяційні системи KAN-therm UltraLine і KAN-therm Push (поліетиленові труби під натяжне кільце), KAN-therm Press (металопластикові труби з фітингами під опресування) та KAN-therm PP (поліпропіленові труби і фітинги на зварюванні).

Система KAN-therm PRESS має в своєму асортименті трійник латунний фіксований (гніздо для крана) типу «U» з можливістю утеплити і шумоізолювати з’єднання, а також трійник прохідний з короткою полімерною заглушкою в кутовому і прохідному виконанні.

Всі елементи, наведені вище, зводять до мінімуму застій води в системі завдяки конструкції фітингів, які дозволяють уникнути тупикових відрізків, що призведе до надійної експлуатації системи і зведення до мінімуму можливості появи легіонелли у водопостачанні будівлі.

З огляду на багаторічний досвід боротьби з усього світу з хворобою легіонерів, практично у всіх європейських країнах на рівні уряду з урахуванням будівельних норм, закладено використання тільки таких систем. Водопостачання з циркуляцією – запорука впевненості в питній воді гідної якості!

Зображення автоматика для керування опаленням Питання чистої питної води стоїть на першому місці в світі. Тому зараз важко уявити сучасне помешкання без системи водопідготовки. Також підготовка води застосовується для систем опалення, а саме регламентується прозорість води, її жорсткість, вміст заліза і міді, кількість розчиненого кисню і багато інших параметрів за умови виконання яких система опалення буде працювати безвідмовно багато років. Для монтажу систем водопідготовки і питного водопроводу можна застосовувати трубопроводи системи KAN-therm Inox із нержавіючої сталі.

Компанія KAN надає можливість підібрати комплексне рішення на будь-який смак, будь-якої складності та цінової політики. Застосування оригінальних елементів Системи KAN-therm – це впевненість в правильності виконаних з’єднань, безпека та надійність, а також запорука багаторічної безаварійної експлуатації, що підтверджується 10-ти річною гарантією і страховою сумою в розмірі 7 млн. євро.

Представництво фірми KAN в Україні:

03062, м. Київ, пр. Перемоги, 67, корпус Г,
Тел .: +38 (044) 379-14-55 Моб.: +38 (050) 028-68-80
E-mail: kiev@kan-therm.com
www.ua.kan-therm.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 822


Залишити коментар

Telegram