Мерч AW-Therm інтернет магазин

Основне про систему KAN-therm ultraPRESS: переваги, особливості та застосування

Металополімерна труба існує на ринку з 1979 року і не має монтажника в якого не було б власної думки щодо неї. Причому думки у кожного можуть бути діаметрально протилежними від «яка приємна в роботі річ» до «навіть не кажіть, я таким працювати не буду». На підтримку кожної позиції у людини яка її дотримується знайдеться з десяток аргументів. Тому ми сьогодні будемо намагатися розібратися в такому неоднозначному сприйнятті цієї труби

Зображення kan-therm-grafika-ultrapress

Металополімерна труба є слідством розвитку поліетиленових труб, а всі знають про їх переваги – вони не кородують, швидко монтуються, мають низьку внутрішню шорсткість, що унеможливлює зменшення внутрішнього діаметру через заростання труби, мають малу вагу, в порівнянні з металевими трубами, а також не проводять токи, мають мікробіологічну та фізіологічну нейтральність в системах водопостачання і високу стійкість до агресивних середовищ. Весь цей комплекс властивостей звучить просто ідеально! Але були в цих трубах і деякі досить суттєві недоліки – це і великий коефіцієнт лінійного теплового подовження (в десятки разів більше за металеві труби) і відсутність (на той час) захисту від проникнення кисню. Тому і виникла ідея зробити металополімерну трубу, в якій будуть збережені всі переваги поліетиленових труб, а за рахунок додавання алюмінієвої стрічки, яка виступить в якості антидифузійного бар’єру і знизить коефіцієнт лінійного теплового подовження - в цій трубі просто не буде недоліків. Геніальна ідея!

Що ж могло піти не так, викликавши таке різнобічне ставлення до металополімерних труб у монтажників наприкінці 90-х і початку 2000-х років, відголоски якого зберігаються досі?

Всього дві речі: недосконалі технології і підробки труб, гарно зарекомендувавших себе брендів.

Металополімерна труба має багатошарову конструкцію. Ті, хто і досі не хочуть працювати з металопластиковою трубою, стикались з тим, що ці труби розшаровувались, що приносило не тільки поганий настрій замовнику/клієнту але і клопіт людині, яка цю систему монтувала. Розшаровування труби під дією високих температур та тиску теплоносія було зумовлено економією виробників на шарах клею з обох сторін алюмінієвої стрічки, який наносився не по всій поверхні, а точково, або використанню недостатньо якісного клею, що при підвищенні температури труби і різниці коефіцієнтів подовження поліетилену і алюмінію, призводило до таких сумних наслідків.

Ще причиною розшарування може бути використання дешевих технологій виробництва труб, коли алюмінієва стрічка кріпиться «внапусток», тобто кінець стрічки накладається на її початок і склеюється.

Зображення шари труб для опалення та водопостачання

Але така технологія не дозволяє контролювати якість з’єднання під час виробництва і, зазвичай, труба в цьому місці має потовщення, що призводить до нерівномірного перерізу труби.

Ще однією вадою таких трубопроводів, а точніше фітингів для труб, могло бути використання неякісних ущільнюючих прокладок, або таке їх розташування, яке призводило до їх пошкодження або навіть зміщення, при вставленні труби у фітинг, що ставало причиною протікання з’єднання. І тут вже випливає наступний нюанс при монтажі металополімерних трубопроводів, який не подобався інсталяторам, бо забирав купу часу і потребував від них уваги і вправності, а саме необхідність перед кожним з’єднанням розкалібровувати трубу.

В пропозиції KAN-therm металополімерні трубопроводи дуже давно і одразу створювалась з урахуванням наведених вище недоліків. З часом система, яка отримала назву KAN-therm ultraPRESS, удосконалювалась і набула функцій, що зробили її ще простішою в монтажі і надійнішою під час експлуатації.

До системи входять металополімерні труби PERTAL, які складаються з внутрішнього шару поліетилену з підвищеною термостійкістю PE-RT, середнього шару у вигляді алюмінієвої стрічки і зовнішнього шару, виконаного також із поліетилену PE-RT. Між алюмінієм та шарами поліетилену знаходиться адгезійний зв’язуючий шар, тобто шар якісного клею, нанесений по всій поверхні, який надійно з’єднує метал з поліетиленом.

Зображення металополімерні труби PERTAL

Шар алюмінію забезпечує стійкість до дифузії кисню, а також дає восьмиразове зменшення теплового подовження порівняно з поліетиленовими трубами. Завдяки лазерному зварюванню алюмінієвої стрічки встик, всі шари труби мають постійну визначену товщину та ідеально круглий поперечний переріз.

Зображення ідеально круглий поперечний переріз труби PERTAL

Фітинги системи KAN-therm ultraPRESS виконані із сучасного полімеру (поліфеніленсульфон) PPSU або з латуні високої якості. Тепер колір фітингів PPSU - білий, це дозволяє зменшити негативний вплив барвників на навколишнє середовище.

Фітинги системи KAN-therm ultraPRESS представлені в двох версіях:

Зображення фітинги системи KAN-therm ultraPRESS LBP

1. Фітинги ultraPRESS LBP Ø16, Ø20, Ø25, Ø26, Ø32, Ø40 оснащені кольоровими дистанційними кільцями – це дозволяє легко ідентифікувати діаметри фітингів

Зображення фітинги ultraPRESS

2. Фітинги ultraPRESS Ø50, Ø63 оснащені прозорими дистанційними кільцями

Функція LBP – Leak Before Press – витік у місцях неопресованих з’єднань. Неопресоване з’єднання, сигналізує витоком вже під час заповнення водою змонтованої системи, ще до випробувань тиском, це стає можливим за рахунок форми ущільнювальної прокладки типу O-Ring, яка утоплена в корпус фітингу. Неопресоване, або недоопресоване з’єднання (наприклад, через розряджений в момент опресування акумулятор прес-інструменту) - не вирок, бо фланець сталевого кільця позиціонує кліщі в єдиному правильному положенні і тому можливо повторно виконати опресування.

Зображення діаметру оснащений двома ущільнювальними прокладками типу O-Ring, що виконані із синтетичного каучуку EPDM

Штуцер фітингу будь-якого діаметру оснащений двома ущільнювальними прокладками типу O-Ring, що виконані із синтетичного каучуку EPDM, стійкого до високої температури та тиску. Це забезпечує герметичність з’єднань та безаварійну роботу системи.

Особливо слід відзначити, конусоподібну зовнішню форму штуцеру фітинга, яка дозволяє при використанні фітингів LBP діаметрами до 20 мм не калібрувати трубу і не знімати фаску з її внутрішнього шару, що суттєво прискорює монтаж.

Зображення внутрішня фаска фітингу системи KAN-therm ultraPRESS

Внутрішня фаска фітингу сприяє підтриманню ламінарності потоку рідини при перетіканні з труби у фітинг, тим самим зменшує місцеві опори системи.

Однією з основних переваг конструкції з’єднувачів є універсальність застосування прес-кліщів та їх точне позиціонування на фітингу. Фітинги спеціально розроблені під два найбільш поширені типи кліщів - «U» та «TH». Обтискання сталевого кільця відбувається за допомогою ручного або електричного преса. Такий спосіб з’єднання дозволяє прокладати трубопроводи приховано в будівельних конструкціях (у товщі підлоги та під штукатуркою).

Зображення Обтискання сталевого кільця типи кліщів - „U” та „TH”

Система KAN-therm ultraPRESS призначена для внутрішніх систем холодного та гарячого водопостачання, опалення (охолодження), технологічного тепла та промислових систем (наприклад, системи стисненого повітря).

Завдяки всім вище перерахованим перевагам, система KAN-therm ultraPRESS відповідає не тільки суворим європейським нормам, а і вимогам будь-якого вибагливого інсталятора.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 944


2 коментаря

  • Які є особливості монтажу системи в умовах низьких температур?

  • Стандартно монтаж полімерних систем KAN-therm повинен виконуватись за температури навколишнього середовища вище 0 °C.

    В окремих випадках допускається монтаж системи KAN-therm ultraPRESS при температурі навколишнього середовища до -10 °C.

    Звертаємо увагу на додаткові правила, які необхідно врахувати в процесі монтажу:

    — звертати особливу увагу на ріжучий інструмент для труб - використовувати лише справні ножиці або роликові труборізи для різання труб з чистими, гострими та невищербленими ріжучими краями, дотримуватись перпендикулярності розрізу,

    — застосовувати калібрування і зняття фаски з країв труб для всіх з'єднань (в тому числі при роботі з фітингами з кольоровими кільцями),

    — у зв'язку з підвищеною жорсткістю труб з шаром алюмінію може виникнути необхідність у відрізанні близько 5 см від кінця труби, відмотаної з бухти (це не стосується труб, що поставляються у відрізках),

    — записати температуру навколишнього середовища під час монтажу для правильного розрахунку теплового подовження і підбору компенсації теплового подовження (у разі необхідності),

    — проводити випробування під тиском з використанням незамерзаючої рідини - наприклад, схвалені технічним відділом KAN розчини на основі гліколю; у випадку можливого замерзання рідини, слід відразу по закінченні випробувань, спорожнити систему.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram