Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Ключові висновки SEF-2018

10-й Форум сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF-2018 (10th International Sustainable Energy Forum & Trade Show), присвячений відновлюваним джерелам енергії, енергоефективності та новим енергетичним технологіям – це головний діловий захід і платформа для ведення бізнесу з розвинутими ринками Європи щодо розвитку сталої енергетики в Україні та в усьому регіоні

Зображення Форуму сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF-2018 У Києві 16-19 жовтня 2018 р. відбулась головна подія року галузі сталої енергетики – SEF-2018, за результатами якої можна зробити висновок: стала енергетика стрімко розвивається в Україні та у світі, є значний приріст нових проектів і потужностей, зростає попит на знання та практичні навички в галузі.

Форум SEF-2018 KYIV цього року зібрав 500 делегатів з понад 85 компаній-учасників з 30 країн світу; залучив понад 50 авторитетних спікерів і компетентних експертів; по 150 учасників конференції для домовласників і практичного тренінгу для PV-інсталяторів. Заходи у рамках виставки стали подією для понад 3000 відвідувачів.

Учасники та відвідувачі форуму обговорили найактуальніші теми галузі, дізнались про тенденції, інновації та тренди в галузі, встановили нові партнерські зв’язки, знайшли нових клієнтів і нові можливості, долучились до тих, хто сприяє розвитку проектів і галузі сталої енергетики та творять нову енергетичну історію країни.

Міжнародні компанії-виробники та постачальники презентували на виставці сучасне обладнання і новітні технології.
На форумі висвітлювались проблеми розвитку сталої енергетики у Східній Європі:

  • Вплив глобальних трансформацій енергетичної системи: розподілена генерація, енергозбереження, штучний інтелект і технології блокчейн  як нові складові енергоринку.
  • Реальні та хибні фінансові та інфраструктурні перешкоди для розвитку сонячної енергетики в Україні.
  • Механізм державної підтримки енергоефективності на підприємства.
  • Переваги та ризики інвестицій у проекти сонячної енергетики, технології та інновації. Розрахунок прибутковості приватної СЕС.
  • Енергоефективність як інструмент економії на комунальних рахунках. Економічні та законодавчі стимули формування ринку рішень і сервісів у сфері енергоефективності в Україні, приклади успішних проектів та бізнес-моделей у сфері енергоефективності.
  • Правова сторона девелопменту, фінансування та страхування проектів сталої енергетики.
  • Системи Vehicle-to-grid (V2G) обмін енергією між будинком та електромобілем.
  • Нові реалії сонячної енергетики та вплив акумуляторів на побутових споживачів.

Цьогорічний акцент форуму – на практичній реалізації заходів. Розглядалось, яким чином кожен може зробити свій будинок енергоефективним та з чого починати і як розвивати свій ВДЕ-бізнес, як правильно обрати і встановити сучасне обладнання; як розрахувати пасивний дохід та врахувати «зелений» кредит домовласникам і приватним підприємцям. На конференції «Відновлювана енергетика для домогосподарств» експерти галузі поділились важливою інформацією та дієвим досвідом з цих питань.

Деякі дані з форуму

Зображення стенд Атмосфера на вистаці SEF-2018 Головні фактори, що впливають на індустріальний потенціал України, енергонезалежність та зміну застарілої моделі енергетики країни, як вважають у комітеті Верховної Ради України з промислової політики та підприємництва: необхідність подальшого розвитку «зеленої» енергетики всіх рівнів; масштабна енергомодернізація та розвиток власного видобутку вуглеводневих енергоносіїв і власної нафтопереробки; «енергетичний безвіз» – тобто можливість національним мережам вільно сполучатися з енергосистемою Європи.

Цілі, встановлені Енергетичною стратегією України до 2030 р. – досягнути продукування 25% енергії з ВДЕ у загальному енергобалансі – означають, що має продовжуватись активний розвиток українського ринку сонячної енергетики. У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України зауважують, що в Україні є всі можливості, аби досягти запланованих показників «зеленої» генерації; у 2030-2035 рр. атомна енергетика перестане бути дешевою як сьогодні, отже, стала енергетика є справжнім драйвером розвитку економіки України.

Стала енергетика поступово та невідворотно займає важливе місце в структурі енергопостачання – за даними ДП «Енергоринок», кількість договорів електропостачання з ВДЕ за 2017-2018 роки зросла на 115%: з 556 договорів купівлі-продажу електричної енергії 278 – це договори з ВДЕ.

Зростає потужність об’єктів сонячної галузі – декілька років тому в Україні будувалися сонячні станції з максимальною потужністю до 10 МВт, а тепер одна сонячна станція може мати сотні МВт. У жовтні введено в експлуатацію за «зеленим» тарифом PV-електростанцію «Солар Чорнобиль», з продуктивністю 1024 МВт•год/рік, чиї 3762 модулі загальною встановленою потужністю 1 МВт(пік) розташовані всього у 100 м від саркофагу ЧАЕС.
Україна все чіткіше вимальовується на глобальній мапі ринку сонячної енергетики: у 2018 р. в країні планується підключити більше 500 МВт сонячних електростанцій різної потужності.

За даними АБ «Укргазбанк», за два роки ним були профінансовані 132 проекти за «зеленим» тарифом на 352 МВт. Як повідомили у Держенергоефективності України, вже запрацював ринок ЕСКО – на сьогодні укладено 200 контрактів на 200 млн. євро.

В оприлюдненому звіті Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) містяться дані, що з січня по липень 2018 р. на ВДЕ-потужностях в Україні вироблено 1,5 ТВт•год електроенергії – порівняно з 2017 р. це на 30% більше. За поділом на різні види джерел енергії приріст відбувся по 40% за рахунок сонячної та вітрової енергетики, ще по 10% додали малі ГЕС та біомаса.

Цікаві цифри спостерігаються у фінансовому аспекті: на сьогодні лише сонячна PV-генерація зменшила свою собівартість. Станом на 2013 р. вартість електроенергії з сонячного випромінювання становила 0,4739 €/КВт•год, а в січні 2018 р. вже мали ціну в два рази меншу – 0,2266 €/КВт•год. Найменша ціна за електроенергію з вітру була у 2014 р. та становила 0,1035 €/КВт•год, а найбільшу спостерігали у червні 2018 р. – 0,1186 €/КВт•год. Схожі цифри спостерігаються й на ринку біомаси: 0,1166 €/КВт•год у 2014 р. та найбільша вартість була у травні 2018 р. – 0,1306 €/КВт•год. Сонячна енергетика в Україні має найбільший потенціал зростання у найближчі роки.

Зображення стенд RECOM на вистаці SEF-2018 Зберігання електроенергії в акумуляторних системах – це нині в світі є ключовою технологією переходу до сталої енергетичної моделі. У звіті від Міжнародної асоціації ВДЕ International Renewable Energy Agency (IRENA), про що йшлося на форумі, містяться прогнози та аналіз ринку зберігання електроенергії в різних накопичувачах. Очікується, що зберігання енергії в стаціонарних акумуляторних ESS зросте в 2030 р. від існуючих 2 ГВт до 235 ГВт. За прогнозами фахівців, до 2030 р. в кожній області України будуть створені локальні децентралізовані енергетичні системи, стабільність яких забезпечуватимуть високопотужні накопичувачі енергії ESS та віртуальні регулятори на основі технології блокчейн.

Мультимедійне видання AW-Therm забезпечило інформаційну підтримку форуму, учасники та відвідувачі якого отримали друковані журнали Air Water Therm.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 814

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram