Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Розподільники HERZ для систем опалення та охолодження

к.т.н., доц., Віктор Петренко, Керівник «Технічного відділу» ДП «ГЕРЦ Україна»

Нове будівництво житлових та громадських будівель потребує не лише забезпечення підвищеного комфорту у приміщеннях, але й втілення нових енергоефективних технологій.

Найбільш розповсюдженими з них в Україні стали системи панельно-променевого опалення та охолодження.

На сьогоднішній день офісні приміщення без таких систем важко вважати сучасними, а котеджне будівництво без застосування систем підлогового опалення навіть складно уявити.

У цій статті ви дізнаєтеся про різноманітні розподільники, монтажні шафи та модулі регулювання, що пропонуються компанією HERZ

Розподільники HERZ із нержавіючої сталі – ключові елементи систем підлогового, настінного та стельового опалення та охолодження, а також вони підходять для систем радіаторного опалення. Інженери-конструктори компанії HERZ створили кілька конструкцій розподільників із нержавіючої сталі, враховуючи ринковий попит, побажання споживачів та необхідні функції.

Матеріалом для нових розподільників обрана нержавіюча сталь X5CrNi18-10, що характеризується підвищеною корозійною стійкістю, легко оброблюється і після шліфування поверхня виглядає чудово. Усі моделі розподільників виготовляють з приєднувальною різзю G 1" та кількістю відводів від 3 до 12 шт., із зовнішньою різзю G ¾" для підключення опалювальних контурів.

Залежно від типу системи, потреби у гідравлічній ув'язці та рівня автоматизації, використовуються розподільники з різними функціями. Розподільники HERZ мають витратоміри для налаштування витрати кожного контуру, термостатичні букси для встановлення термоелектричних приводів що дають змогу автоматизувати систему та запірні букси для індивідуального відключення контурів. Також для зручності монтажу та експлуатації розподільники оснащенні кранами для спуску повітря, кранами для наповнення / зливу води.

Зображення колектор із нержавіючої сталі ГЕРЦ

Зображення колектор ГЕРЦ

Зображення колектор з нержавіючої сталі

Зображення колектор з нержавіючої сталі ГЕРЦ з витратомірами

Зображення гербінка з нержавіючої сталі

Рис. 1. Розподільники HERZ із нержавіючої сталі

  • моделі арт.: 1863413 - 1863422: подавальний та зворотний колектори оснащені заглушками (частіше застосовують в системах радіаторного опалення);
  • моделі арт.: 1863403 - 1863412: подавальний та зворотний колектори оснащені запірними клапанами;
  • моделі арт.: 18631XX: подавальний колектор оснащений запірними клапанами, а зворотний - термостатичними буксами з приєднувальною різзю М28 х 1,5 для встановлення термоелектричних приводів;
  • моделі арт.: 18632XX: подавальний колектор оснащений витратомірами 0 – 3 л/хв, а зворотний - термостатичними буксами з приєднувальною різзю М28 х 1,5 для встановлення термоелектричних приводів (частіше застосовують в системах підлогового опалення невеликої або середньої потужності);
  • моделі арт.: 18633XX: подавальний колектор оснащений витратомірами 0 – 6 л/хв, а зворотний - термостатичними буксами з приєднувальною різзю М28 х 1,5 для встановлення термоелектричних приводів (частіше застосовують в системах підлогового опалення великої потужності).

Усі комплекти оснащені 2-ма розподільниками та кріпленням.

Переваги розподільників HERZ із нержавіючої сталі:

  • Міцність і тривалий термін експлуатації: Нержавіюча сталь дуже міцна і стійка до корозії, що гарантує довговічність розподільника.
  • Естетичний вигляд: Нержавіюча сталь має привабливий зовнішній вигляд і не втрачає своїх якісних характеристик з часом.
  • Прості у монтажі і використанні: не вимагає складних процедур чи особливого догляду, що спрощує обслуговування системи.
  • Адаптовані до застосування з іншими виробами компанії (змішувальними вузлами, комплектами динамічного регулювання, кульовими кранами та інше).

Монтаж розподільників HERZ із нержавіючої сталі слід проводити у розподільчих шафах. Використання розподільчих шаф дозволяє закрити розподільники та арматуру, що на них встановлена, від стороннього доступу. Інше призначення розподільчих шаф – гармонійно вписатися в дизайн приміщення. Розподільчі шафи є окремою продукцією компанії HERZ. Розміри шафи обирають в залежності від довжини розподільника, що встановлюється в ньому, та наявності змішувального вузла, балансувальної арматури, автоматики тощо.

Зображення комплектація розподільника з нержавіючої сталі

Рис. 2 Комплектація розподільника HERZ

Шафа виконана з оцинкованої сталі. Передня панель і рама покриті емаллю білого кольору (RAL 9010). Ширина шафи, в залежності від моделі, має розміри від 300 до 1500 мм. Монтажну глибину можна регулювати від 80 до 110 мм, а висоту - від 705 до 775 мм (регулюють зміною висоти опор).

Передню панель висотою 546 мм можна зняти. За запитом вона може бути обладнана вбудованим циліндричним замком.

Шини для кріплення розподільників також регулюються. Також їх можна зняти для спрощення монтажу пластикових труб і труб з міді.

Компанія HERZ пропонує своїм клієнтам зібрані заводські модулі для спрощення та пришвидщення монтажу. Ці модулі можуть включати розподільник, змішувальний вузол, автоматику, електричне обладнання та розподільчу шафу.

Почнемо з розгляду модуля регулювання для системи підлогового опалення COMPACTFLOOR Light, до складу якого входить змішувальний вузол та розподільник із нержавіючої сталі.

Зображення шафа розподільча для підключення системи опалення

Рис. 3. Розподільча шафа з оцинкованої сталі (артикул 18569XX)

Шафа виконана з оцинкованої сталі. Передня панель і рама покриті емаллю білого кольору (RAL 9010). Ширина шафи, в залежності від моделі, має розміри від 300 до 1500 мм. Монтажну глибину можна регулювати від 80 до 110 мм, а висоту - від 705 до 775 мм (регулюють зміною висоти опор).

Передню панель висотою 546 мм можна зняти. За запитом вона може бути обладнана вбудованим циліндричним замком.

Шини для кріплення розподільників також регулюються. Також їх можна зняти для спрощення монтажу пластикових труб і труб з міді.

Компанія HERZ пропонує своїм клієнтам зібрані заводські модулі для спрощення та пришвидщення монтажу. Ці модулі можуть включати розподільник, змішувальний вузол, автоматику, електричне обладнання та розподільчу шафу.

Почнемо з розгляду модуля регулювання для системи підлогового опалення COMPACTFLOOR Light, до складу якого входить змішувальний вузол та розподільник із нержавіючої сталі.

Зображення колектор з нержавіючої сталі COMPACTFLOOR Light

Рис. 4. Модуль регулювання для системи підлогового опалення HERZ COMPACTFLOOR Light

Розподільник із нержавіючої сталі, яким комплектують модулі COMPACTFLOOR Light, оснащений повітровідвідниками та дренажними кранами. На подавальному колекторі цього розподільника встановлені витратоміри, а на зворотному - регулюючі клапани для встановлення термоелектричних приводів.

До складу змішувального вузла входять насос з частотним регулюванням, клапан терморегулятора TS-90, термостатична головка з накладним датчиком та запірний клапан RL-5 з можливістю гідравлічного налаштування.

Для зручності приєднання труб, що виходять з підлоги, у точках підключення модуля передбачені відводи під 90°.

Зображення комплектація COMPACTFLOOR Light

Рис. 5. Комплектація модуля HERZ COMPACTFLOOR Light

Відео. Розподільники з нержавіючої сталі: огляд

Новинка від компанії HERZ це змішувальний вузол HERZ SIMPLE THERMO для системи підлогового опалення. Насосна група HERZ SIMPLE THERMO легко підключається до основної високотемпературної системи опалення, змішувальний клапан регулює температуру теплоносія відповідно до заданого значення, який подається в низькотемпературну систему опалення Насосна група HERZ SIMPLE THERMO може використовуватись як для лівостороннього, так і для правостороннього монтажу безпосередньо до розподільника HERZ.

Зображення монтаж змішувального вузла до розподільника HERZ

Рис. 6. Монтаж змішувального вузла до розподільника HERZ

Зображення Комплектація вузла HERZ SIMPLE THERMO

Рис. 7. Комплектація вузла HERZ SIMPLE THERMO

Готові до підключення шафи керування для підлогового та радіаторного опалення є ще одним виробом HERZ, який спрощує монтаж вузла змішування та розподілення теплоносія по контурам.

Зображення Готові до підключення шафи керування

Зображення готова шафа з колекторами з нержавіючої сталі

Рис. 8. Готові до підключення шафи керування HERZ для:
а) підлогового та радіаторного або тільки б) підлогового опалення

Перевагами застосування готових до підключення шаф керування є заводська збірка обладнання, можна замовити моделі шаф керування, в яких встановлена та підключена вся необхідна автоматика та електричне обладнання (комутаційний модуль, термоелектричні приводи, циркуляційний насос та інше).

Шафи керування можуть бути у виконанні з ніжками та без них.

Розподільники HERZ — еталон надійності та функціональності. Обирайте їх для забезпечення ефективності та довговічності ваших інженерних систем. На усі розподільники HERZ поширюється 5 річна гарантія.

Untitled-2 Untitled-3

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 337


Залишити коментар

Telegram