Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Роздуми про котел

Твердопаливний котел? Так, але який? Така дилема постала останнім часом перед власником індивідуального господарства. Ціна на природній газ зростає, підвищуючи витрати на обігрів помешкання. Скоріше за все, газ дорожчатиме і надалі. Час замислитися над доцільністю придбання твердопаливного котла? Гадаю, що так!

У Польщі, для прикладу, основним джерелом енергії, що використовується в системах опалення домогосподарств є вугілля. Досить згадати, що з понад шести мільйонів домогосподарств з підведеним природнім газом, лише близько 10% використовують його для опалення.

І це не дивно, оскільки 1 ГДж енергії з вугілля коштує в два рази менше, ніж природний газ. Подібна пропорція існує і в порівнянні деревини з блакитним паливом. Навіть висока ефективність і порівняно легше обслуговування газових котлів по відношенню до вугільних, не в змозі переконати мешканців Польщі використовувати природний газ.

В даний час серед найпопулярніших і найбільш затребуваних твердопаливних котлів слід виділити два типи: котли верхнього згоряння і котли нижнього згоряння.

Rako_Ris_1 Верхнє згоряння

Котел верхнього згоряння є найдавнішим і найбільш поширеним котлом на ринку. Він дозволяє спалювати практично будь-яке тверде паливо, що є його великою перевагою. Однак найбільша ефективність досягається при спалюванні вугілля або коксу.

Котел нижнього згоряння призначений, в основному, для спалювання вугілля та штибу. І хоча ККД цього типу котла і може бути дещо вищим (до 80%), ніж у котла з верхнім згорянням, частка їх на ринку не перевищує 10% загального обсягу продажів.

Нижнє згорянняRako_Ris_2

З практики ми знаємо, що вибір котла визначається кількома важливими умовами. Зазвичай, до них відносяться: тип палива, що спалюється в котлі, ціна продукту, гарантія на компоненти котла і блок управління, матеріал, з якого виготовлено котел, ємність камери згоряння.

Що стосується ціни котла, то, звичайно, найкраще, коли вона є найнижчою. У більшості випадків, однак, ціна йде рука об руку з якістю обладнання. Гарантійний термін котла також може вплинути на ціну.

Дуже важливим критерієм вибору є також матеріал, з якого виготовлений котел. Це може бути конструкційна сталь, котлова сталь або чавун.

Сильною рисою котлів верхнього згоряння на сьогоднішній день є універсальність палива. Такі котли вимагають меншої тяги димоходу. Котли верхнього згоряння з розпалом «зверху» значно продовжують тривалість горіння одного завантаження.

Наведені особливості мають найбільший вплив на вибір котла.

Звичайно, крім згаданих вище, останнім часом популярністю користуються ретортові котли з автоматичною подачею палива, особливо, якщо розглядати опалювання з боку ефективності й охорони навколишнього середовища. Котли з автоматичною подачею палива набагато дорожчі при купівлі, та чи може така інвестиція бути вигідною? Про це при найближчій нагоді.

Від себе хочемо порекомендувати наші твердопаливні котли RAKOCZY. Ці котли виключно найвищої якості, що підтверджується великою кількістю користувачів у країнах Європи (Німеччина, Англія, Ірландія, Литва та багато інших).

Котли RAKOCZY і всі комплектуючі до них виготовляються тільки в Польщі, і ви можете бути впевнені, що вoни відповідають всім європейським нормам, як по технічних вимогах, так і за безпекою використання.

Впевнені, що наша продукція задовольнить потреби найвимогливіших користувачів і в Україні. Шукайте дилерів у своєму регіоні.

Запрошуємо до співпраці!

RAKOCZY STAL Sp.z o.o.

ul. K. Mireckiego, 5
37-450 Stalowa Wola, Polska
тел.: +48 15 813-69-69
тел.: +48 66 965-93-94 (укр., рос.)
факс. +48 15 813-79-79
e-mail:ukraina@rakoczy.pl
www.rakoczy.pl

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 4 290

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram