Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Різьбові з'єднання з ковкого чавуну

Чимало трубних систем для водопостачання та опалення, що нині експлуатуються, виготовлені зі сталевих труб. Потреба у ремонті чи модернізації таких систем передбачає використання з’єднувачів (різьбових муфт). Їх якість і витривалість великою мірою залежить від властивостей застосованих матеріалів і технології нанесення антикорозійного покриття

Сталеві труби зазвичай з’єднуються між собою зварюванням або, традиційно, за допомогою різьбових муфт, виготовлених із кольорових металів або із чавуну. Зрозуміло, що з’єднувачі з кольорового металу (латуні чи бронзи) коштують дорого, мають гірші показники міцності, аніж чавунні, та все одно не вповні гарантують захист з’єднання від корозії. Для виготовлення різьбових фітингів (муфт, косинців, трійників, хрестовин тощо) широко використовується саме чавун, особливо сірий (або ливарний) чавун.

Зображення муфта різьбова з’єднувальна Сірий чавун має добрі ливарні властивості, тому технологія виготовлення таких фітингів передбачає литво (у різний спосіб) та подальше нарізання різьби на деталях. Захист від корозії забезпечується, головним чином, оксидуванням, фосфатуванням або нанесенням покриття з цинку.

Сірий чавун добре обробляється різанням. Проте сірий ливарний чавун дуже чутливий до вмісту хімічних включень, які в процесі литва можуть викликати підвищену ліквацію (локальну неоднорідність хімічного складу, що стає причиною місцевої неоднорідності хімічного складу та фізико-хімічних і механічних властивостей). Тому дуже поширеним явищем, яке відоме кожному водопровіднику та монтажнику систем опалювання, є крихкість виробів з ливарного сірого чавуну. Нерідко при затягуванні різьбових з’єднань одні з них тріскаються, а інші − ні, хоча вони начебто продуковані одним і тим самим виробником та навіть належать до однієї партії. Видимий дефект усунути легко, гірше, коли йдеться про появу внутрішніх мікротріщин або тих місць, де внутрішня напруга навколо зон ліквації призведе до появи тріщин при подальшій експлуатації.

Фітинги, що виготовляються з так званого ковкого чавуну, не мають таких недоліків, як деталі із звичайного ливарного сірого чавуну.

Ковкий чавун – це різновид чавуну, що подібно до сірого чавуну також має у своєму складі графіт у пластинчастому вигляді. Ковкий чавун отримують відпалюванням з так званого «білого» чавуну, що містить меншу кількість вуглецю, який до того ж представлений у сплаві заліза з вуглецем у вигляді карбіду заліза (цементиту). У процесі відпалювання карбід розпадається і його частина перетворюється на пластинчастий графіт, подібно до сірого чавуну, але частки графіту мають іншу форму, загальну кількість, розміри, розподіл та інакше впливають на фізичні властивості чавуну. Насправді, ковкий чавун не кують, але ця назва відображає підвищені пластичні властивості та нездатність ковкого чавуну до крихкого розтріскування та розлому. Ковкий чавун дорожчий за звичайний сірий чавун, але його використання у трубних різьбових фітингах того варте і виправдано.

Зображення муфти та фітинги для різьбового з’єднувальна Наприклад, різьбові металеві фітинги серії Gebo Fittings від відомої компанії Gebo, які нещодавно стали доступними на українському ринку, виготовлені саме з ковкого чавуну марок EN-GJMW-400-5 або EN-GJMB-350-10 за стандартом PN-EN 10242 з позначкою «А». Використання ковкого чавуну забезпечує з’єднувальним виробам Gebo:

  • підвищену механічну міцність;
  • високу пластичність;
  • більшу міцність різьби на розрив, зріз та при деформації під час механічного затягування з’єднань;
  • підвищену довговічність та високу стійкість до зносу;
  • мале теплове розширення, а отже герметичність з’єднань на гарячих трубах;
  • високий опір дії високого перемінного тиску;
  • добрі зварювальні властивості;
  • добрі якості при механічній обробці різанням та нарізанні різьби;
  • підвищену корозійну стійкість тощо.

Фітинги серії Gebo Fittings мають зовнішню та внутрішню конічну і циліндричну з’єднувальну G-різьбу, що відповідає ISO 7/1, а різьба для кріплення відповідає стандарту ISO 228/1. Якість фітингів Gebo сертифікована згідно з ISO 9001/2.

Технологічний процес передбачає індивідуальні випробування кожного фітингу тиском 5 бар, індивідуальну перевірку на деформації та вибіркову перевірку випадково обраних фітингів на міцність тиском 100 бар. Технічні характеристики фітингів забезпечують опір максимальному тиску 25 бар в діапазоні температур від 20 до 120°C, та 20-25 бар у діапазоні від 120 до 300°С.

Фітинги лінії Gebo Fittings з ковкого чавуну присутні на ринку у двох варіантах: чорні (Black Line) та з цинковим покриттям (Platinum Line) з мінімальною товщиною шару з цинку 70 мкм.

Особливістю оцинкованих фітингів Gebo серії Platinum Line, що вирізняє їх з-поміж інших подібних виробів, є технологія нанесення подвійного шару цинку. Різьбові з’єднувачі Gebo відповідно до стандарту PN-EN 10242 мають захисне покриття з цинку, виконане методом вогняного заглиблення. Завдяки цьому внутрішня поверхня виробів є гладкою, без пухирів, цинкових задирок та без усіх неметалевих залишків і забруднень. Проте оцинковані фітинги Gebo мають додаткове цинкове покриття. Додатково до процесу гарячого цинкування вся поверхня деталей разом із різьбою піддається цинкуванню методом електричної гальванізації, завдяки чому поверхня з’єднувачів разом із різьбою гарантовано покривається захисним шаром з цинку.

Додатково до отриманої таким чином блискучої поверхні вироби Gebo серії Platinum Line за технологією подвійного нанесення цинкового покриття забезпечують:

  • підвищений рівень корозійної стійкості;
  • відповідають найвищим гігієнічним стандартам;
  • не потребують застосування змащувальних матеріалів при монтажі.

Зображення технічні характеристики Це дозволяє використовувати фітинги Gebo для різьбових з’єднань у трубних системах для технологічної рідини, води, повітря, легкозаймистих газів, вуглеводнів та інших речовин в усьому діапазоні температури та тиску, в тому числі у медичних системах та в обладнанні для харчової промисловості.

Розміри фітингів (в залежності від типу) наявні з умовними діаметрами від 1/4” до 6”. Для поставки фітинги пакуються у марковану захисну тару, що зручно, а після розпакування з’єднувачі готові до складання без попереднього очищення чи додаткової підготовки.

Нові методи технологічної обробки та використання спеціально підібраних матеріалів забезпечують фітингам Gebo нову якість для звичних різьбових з’єднувачів.

Більше інформації можна знайти на сайті компанії: https://gebo-online.pl.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 993


2 коментаря

  • У компании GEBO в Украине два дистрибьютора и у них можно получить необходимую информацию по ценам, условиям поставок/продаж, это:

    Компания «Артис»
    http://artis.lviv.ua/

    И компания «Санвелл»
    https://www.sanwell.biz/

5
5
5
Залишити коментар

Telegram