Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Відновлення енергопотенціалу України

Що входить до європейського плану REPowerEU і як він допоможе Україні?

Зображення REPowerEU Європейська Комісія прийняла довгостроковий план REPowerEU, про це зазначила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. План REPowerEU допоможе заощадити більше енергії, прискорити поетапну відмову від викопного палива та розпочати інвестиції в новому масштабі

За даними опитування "Flash Eurobarometer 506: EU’s response to the war in Ukraine":

  • 85% опитаних вважають, що ЄС має якомога швидше зменшити залежність від російського газу та нафти.
  • 84% згодні з тим, що агресія Росії проти України робить більш терміновими для країн-членів ЄС інвестувати у відновлювані джерела енергії.

Невиправдана військова агресія Росії проти України серйозно підірвала світову енергетичну систему. Тому в березні 2022 року лідери ЄС домовилися якнайшвидше відмовитися від залежності Європи від російського імпорту енергоносіїв.

План REPowerEU спрямований на швидке зниження залежності ЄС від російського викопного палива шляхом швидкого чистого переходу та об’єднання зусиль для досягнення стійкішої енергетичної системи та справжнього Енергетичного союзу. План базується на основних чотирьох сферах: енергоефективність та економії енергії; диверсифікація енергопостачання; прискорений перехід на «зелені» джерела енергії; ефективні інвестиції та реформи і спирається на 55 пропозицій, поданих минулого року, і закликає до їх якнайшвидшого прийняття. Він не змінює головну амбіцію щодо досягнення принаймні -55% чистих викидів парникових газів до 2030 року і кліматичної нейтральності до 2050 року, але пропонує правову поправку для підвищення цілей щодо енергоефективності та відновлюваної енергії до 13% і 45% відповідно.

Як REPowerEU підтримуватиме розвиток ВДЕ?

Прискорення розвитку сектору відновлюваних джерел енергії є одним із пріоритетних напрямів REPowerEU. План включає пропозицію підвищити ціль до 2030 року щодо частки відновлюваних джерел у кінцевому споживанні енергії з 40% до 45% у вигляді поправки до Директиви про відновлювані джерела енергії.

Пакет надання дозволів на проекти з відновлюваної енергетики складається з цілеспрямованої поправки Директиви щодо відновлюваної енергії, щоб прискорити процедури отримання дозволів, мінімізуючи потенційні ризики для довкілля шляхом визначення територій, які особливо підходять для використання відновлюваних джерел енергії.

Стратегія ЄС щодо сонячної енергетики надає вичерпний огляд можливостей і проблем для різкого прискорення розвитку сонячної генерації в ЄС: наприклад, це побудова до 2025 року понад 320 ГВт нових сонячних фотоелектричних потужностей, що вдвічі більше, ніж сьогодні, і майже 600 ГВт до 2030 року.

Для досягнення цього Стратегія представляє три конкретні ініціативи:

  • Європейська ініціатива щодо сонячних дахів, заснована на юридично обов’язковому зобов’язанні ЄС щодо забезпечення прискореного встановлення сонячних панелей на будівлях;
  • великомасштабне партнерство ЄС у сфері навичок для створення необхідної кваліфікованої робочої сили для виробництва, встановлення та обслуговування цих панелей;
  • альянс сонячної промисловості ЄС для підтримки промисловості ЄС у розширенні внутрішнього виробництва фотоелектричних панелей.

Ці ініціативи можуть заохочувати громадян брати участь у енергетичному переході, як окремих споживачів, або через енергетичні спільноти, щоб самостійно виробляти, споживати та продавати або ділитися відновлюваною енергією.

Як REPowerEU підтримуватиме енергоефективність?

Енергозбереження — це найдешевший, безпечний та найчистіший спосіб зменшити нашу залежність від імпорту викопного палива та скоротити високі рахунки домогосподарств і компаній у короткостроковій та довгостроковій перспективі за рахунок зниження споживання енергії. Тому разом із планом REPowerEU Комісія представляє програму EU Save Energy Communication, щоб сприяти негайному заощадженню енергії громадянами та підприємствами за допомогою поведінкового вибору та за допомогою посилення середньо- та довгострокових заходів щодо енергоефективності.

Реалізація пакета 55 пропозицій знизить загальне споживання газу в Європі на 30% (еквівалентно 100 млрд кубометрів) до 2030 року. Більше третини цієї суми буде забезпечено досягненням цілі ЄС щодо енергоефективності, викладеної в пропозиції щодо переробки Директиви з енергоефективності (EED). Щоб повністю досягти цілей REPowerEU, Комісія пропонує збільшити з 9% до 13% обов’язкову ціль у Директиві.

Як REPowerEU підтримуватиме розвиток виробництва та використання водню?

План REPowerEU готує основу для досягнення підвищеної цілі — 10 мільйонів тонн внутрішнього виробництва відновлюваного водню, так і нову ціль — 10 мільйонів тонн імпорту відновлюваного водню до 2030 року.

Щоб підвищити попит на водень, Комісія закликає співзаконодавців збільшити виробництво водню відповідно до Директиви про відновлювану енергетику та запровадити вуглецеві контракти за різницю в рамках Інноваційного фонду.

Як REPowerEU допоможе Україні?

Короткий термін:

Пошкоджене війною енергетичне обладнання та інфраструктура в Україні потребує ремонту. ЄС з початку війни направляє спеціалізоване енергетичне обладнання з держав-членів в Україну через Механізм цивільного захисту ЄС. Предмети, які країни-члени не можуть надати, будуть закуповуватись через Фонд енергетичної підтримки України, створений Енергетичним Співтовариством на запит Комісії.

З метою забезпечення необхідного та надійного процесу постачання газу в найближчі роки, ЄС має збільшити імпорт газу з неросійських джерел.

ЄС працює над партнерством з Україною щодо відновлюваних газів, зокрема водню та біометану, відповіду Угоду прагнуть підписати у 2022 році.

З метою забезпечення ядерної безпеки ЄС мобілізує Європейський інструмент міжнародного співробітництва з ядерної безпеки для підтримки України у відновленні її потенціалу ядерної безпеки відповідно до міжнародно-правової бази.

Довгостроковий термін:

У висновках від березня 2022 року Європейська Рада погодилася створити Український фонд солідарності, запросивши до участі міжнародних партнерів. Європейська Рада закликала Комісію продовжувати розвивати технічну допомогу, щоб допомогти Україні здійснити необхідні реформи.

Україна тісно пов’язана з Європейським Союзом через Угоду про асоціацію та свою поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі. 28 лютого 2022 року Україна подала заявку на членство в ЄС і висловила тверде бажання пов’язати реконструкцію з реформами, у тому числі щодо переходу на чисту енергетику, на своєму європейському шляху.

Успішна синхронізація електромереж ЄС з Україною та Молдовою 16 березня є важливим кроком до забезпечення безпеки постачання. Наступним політичним пріоритетом є можливість торгівлі електроенергією з континентальною Європою на основі поступового збільшення транскордонної потужності. Це важливий крок до повної інтеграції енергетичного ринку України з ЄС, для якого ЄС надає технічну підтримку для забезпечення реалізації ринкових реформ.

Для майбутнього та всебічного енергетичного співробітництва ЄС також працюватиме з Україною над підготовкою ініціативи REPowerUkraine. За допомогою такого плану ЄС має на меті підтримати Україну у відновленні її енергетичної системи з метою декарбонізації енергетичного сектору України.

Це дозволить не лише зміцнити та забезпечити енергетичну незалежність України, а й спрямувати інвестиції, щоб Україна стала потужним експортером відновлюваної енергії. Основна увага має бути зосереджена на енергоефективності, відновлюваних джерелах енергії, відновлюваному водні, біометані та перспективній інфраструктурі. ЄС підтримуватиме цей процес як фінансово, так і технічно.

Джерело: ЄУЕА

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 366

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram