Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Радіаторні клапани від Valogin

Кульові крани не призначені для зміни потоку обсягу теплоносія. Тому регулювання температури радіатора під час опалення з їх допомогою неможлива. Для цього необхідно використовувати іншу модель крана – радіаторний вентиль. У ньому за допомогою штока змінюється прохідний діаметр на ділянці магістралі

Конструкція кульових кранів дозволяє їм виконувати лише функцію відчинено/зачинено. В проміжкових положеннях кран швидко виходить з ладу та втрачає герметичність завдяки швидкому абразивному та кавітаційному зносу поверхонь корпусу, запірного елементу («кулі») та ущільнювача через появу дуже турбулізованих потоків, які виникають при проходженні теплоносія (води) через такий кран, якщо він використовується у якості регулятора. Для виходу з ладу кульового крана, який може служити для перекриття потоку десятки років, у проміжкових позиціях достатньо лише декількох годин. Щоб уникнути такої ситуації та надійно перекривати чи регулювати потік теплоносія в системах опалення існують спеціальні радіаторні крани, які встановлюють на вході та/або на виході із радіатора. Розглянемо ці пристрої на прикладі радіаторних клапанів від Valogin.

Яка головна особливість регулювального вентиля для радіатора? Він надійний, йому не страшні засмічення та дрібні абразивні частки, які знаходяться в теплоносії. Це стосується якісних виробів, конус клапана яких виготовлений з належного металу й ретельно оброблений. Ціни на них не дуже великі, що важливо при великій системі опалення.

Радіаторні клапани призначені для ручного регулювання теплоносія в опалювальному приладі. Вони застосовуються для налаштування витрати рідини в опалювальних приладах за допомогою ручного регулювання. Радіаторні клапани можуть встановлюватися як в однотрубних, так у двотрубних системах опалення, а також для перекриття теплоносія. При спільному використанні з налаштувальними (балансувальними) вентилями, радіаторні клапани застосовуються для гідравлічного балансування радіатора регулюванням витрати зворотного потоку теплоносія. Дана продукція від ZHEJIANG VALOGIN TECHNOLOGY CO., LTD (Чжецзян Валоджин Технолоджи Ко., ЛТД) сертифікована відповідно до стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO IEC17025:2005; OHSAS 18001:2007.

Зображення Радіаторний клапан прямий та кутовий Радіаторні регулювальні та налаштувальні клапани мають пряме чи кутове конструктивне виконання (див. рис. 1 та 2).

Зображення Технічні характеристики регулювальних радіаторних клапанів Valogin та іх налаштування У табл. 1 та 2 наведені основні технічні характеристики регулювальних та налаштувальних клапанів відповідно. У табл. 3 наведені дані щодо потоку, який можна відрегулювати поворотом вентильної головки.

Зображення Регулювання потоку регулювальними та налаштувальними радіаторними клапанами Valogin Таблиця 3. Регулювання потоку регулювальними та налаштувальними радіаторними клапанами Valogin

Клапани радіаторні від Valogin вироблені з виключно якісних матеріалів (див. рис. 3), що забезпечують гарантію на продукцію відповідно до статті 5 Директиви 1999/44/ЄС.

Зображення Конструкція та застосовані матеріали в радіаторних клапанах від Valogin Рис. 3. Конструкція та застосовані матеріали врадіаторних клапанах від Valogin

Застосована латунь марки CW617N відповідає вимогам стандарту EN12165. Кільця ущільнювачів в роз'ємних фітингах виконані з каучуку етилен-пропілендієнового (EPDM) відповідно до ISO 4097. Ручка (декоративний ковпачок) виготовляється з пластику AБС (акрилонітрил-бутадієн-стирол) за нормами ISO 4097.

Монтаж та експлуатація радіаторних клапанів

Клапан може встановлюватися як горизонтально, так і вертикально. Напрямок потоку має відповідати напрямку стрілки на корпусі.

Герметизація різьбових з’єднань виконується із використанням стандартних ущільнювальних матеріалів.

При монтажі спочатку необхідно встановити патрубок спеціальним монтажним ключем (арт. VG-901000) (див. рис. 4). Перед установкою клапан необхідно налаштувати цим же монтажним ключем (арт. VG-901000).

Зображення встановлення радіаторних клапанів Рис. 4. Монтаж радіаторних клапанів

При відсутності даного монтажного ключа можна скористатися ключем для внутрішнього шестикутника розміром S6, також допускається регулювання шліїцьовою викруткою. При виконанні монтажних робіт необхідно проконтролювати, що контактні поверхні патрубка та корпуса вентиля не мають пошкоджень, а також прослідкувати за тим, щоб на поверхнях були відсутні сторонні предмети. Для уникнення пошкодження ручки вентиля під час проведення чорнових чи оздоблювальних робіт, коли опалювальні прилади вже змонтовані, рекомендується зняти пластикову ручку вентиля (арт. 601101, 601102, 601201, 601202), потягнувши її вгору. Після закінчення робіт необхідно встановити ручку назад на клапан, натиснувши на неї до клацання. Використання радіаторних регулювальних та налаштувальних клапанів для підключення радіаторних приладів до системи опалення є базовим рішенням, яке дозволяє уникнути небажаних наслідків при застосуванні для часткового перекриття потоку теплоносія кульових кранів, що мають інше призначення.

ZHEJIANG VALOGIN TECHNOLOGY CO., LTD

Qinggang, Yuhuan, Taizhou, Zhejiang province, China
service@valogin.technology
www.valogin.technology

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 553


Залишити коментар

Telegram