Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Радіатори з регульованим потоком Radik RC

Чеська компанія KORADO вивела на ринок нову лінійку інноваційних енергозбережних опалювальних пристроів – сталеві панельні радіатори Radik RC

Radik RC – перший опалювальний прилад з керованим потоком, який дозволяє повне закриття руху теплоносія через задню панель. Завдяки цьому протягом 87% опалювального сезону можна використовувати більше випромінюваного тепла від передньої панелі, досягати теплового комфорту при нижчій температурі повітря у приміщенні і, таким чином, економити до 15% річних витрат на опалення.

Функція контролю і перемикання потоку в радіаторах Radik RC покладена на роз-подільчий колектор з термостатичним клапаном, що з'єднує передню і задню панель. Таким чином, проводиться їх відокремлення (рис. 1)

R_1

Рис. 1. Принцип дії звичайного радіатора і радіатора з регульованим потоком

Принципи енергозбереження

Як показали дослідження, більшість опалювального сезону радіатор може працювати лише із залученням передній панелі – на 73% від потужності. Задня панель підключається автоматично, особливо в сильні морози, тобто не більше 3–5 тижнів на рік. В інший час використання тільки передньої панелі істотно знижує тепловтрати через зовнішню стіну, на якій, як правило, закріплюється опалювальний прилад.

Крім того, оскільки знижується кількість необхідного теплоносія, зменшується інерційність системи опалення. Тобто швидше відбувається прогрівання приміщення, більш ефективним є терморегулювання. Також меншим є гідравлічний опір, що, в свою чергу, зменшує споживання електроенергії під час роботи циркуляційних насосів. З метою визначення параметрів радіаторів Radik RC були проведені детальні вимірювання у випробувальній лабораторії. Для цього порівнювалися в ідентичних умовах традиційні радіатори з постійним послідовним потоком та інноваційні – з регульованим потоком через кожну з панелей.

У температурному режимі 75/65°С потік через радіатор Radik RC становив 145 кг/год. При цьому середня температура передньої панелі – 66,3°С. У традиційному радіаторі потік, через більший гідравлічний опір, становив 138,5 кг/год, а температура передньої панелі – 64°С. Більш детальні дані наведені в таблиці.

R_2Таблиця. Порівняння з радіатором послідовного потоку

Крім того, проведено комп'ютерне моделювання передачі і розподілу тепла в приміщенні в залежності від температури передньої панелі радіатора (рис. 2). Наочно видно, що використовуючи радіатор Radik RC можна досягти того ж теплового комфорту, завдяки збільшенню середньої температури випромінювання при меншій температурі повітря в приміщенні.

R_3Рис. 2. Комп'ютерна модель розподілу тепла в приміщенні при використанні традиційного радіатора a) та радіатора Radik RC б)

Технічні характеристики

Радіатори Radik RC призначені для систем центрального опалення з максимальним робочим тиском 10 бар, з використанням води як теплоносія. Максимальна робоча температура – 110°С. Радіатори розраховані на нижнє (право- або лівобічне) підключення з кроком 50 мм. У лінійці представлені моделі з різним дизайном і можливістю підключення Plan VKL, VKU, Line VK, Line VKL. Висота радіаторів дорівнює 300–900 мм; довжина – від 400 до 2000 мм (3000 мм – Radik RC VKU); глибина дорівнює 66 – 157 мм.

Представництво KORADO в Україні

02095, м. Київ, вул. А. Ахматової 35-А, оф. 1
Тел./факс: +380 44 498 07 97
Е-mail: korado.ua@gmail.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 865


Залишити коментар

Telegram