Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Боротьба з недогрівом сталевих радіаторів опалення: готове рішення

Енергозберігаючі тенденції в останні роки привели до широкого використання низькотемпературного обігріву. В таких умовах променева складова передачі тепла опалювальних приладів має більш суттєвий вплив на комфорт та енергозбереження. Однак стандартні радіатори опалення мають невелику долю променевої теплопередачі. Один з виходів – застосування сталевих радіаторів панельного типа з інноваційною технологією Therm-X2 виробництва компанії Kermi

Найважливішим критерієм теплового комфорту є «оперативна» або «сприйнята» температура у приміщенні. Вона складається з температури випромінювання огороджувальних поверхонь, в тому числі й опалювальних, а також температури повітря.

Низькотемпературний графік опалення, використання «погодозалежної» автоматики та особливості розрахунків, призводить до роботи опалювальної системи, зокрема і радіаторів, в режимі неповної потужності майже у весь опалювальний період.

Згідно з нормами проектування сучасних систем теплопостачання опалювальний прилад має забезпечити приміщення теплом при найнижчих температурах повітря. Наприклад, для міста Києва розрахункова пікова температура становить мінус 22°С. Однак на практиці, в умовах клімату України, такі температурні показники зустрічаються не часто і не тривало. Згідно зі статистикою за опалювальний період 2016-2017 рр., час із температурою повітря менше ніж мінус 10°С не перевищив 7% від загального часу опалювального сезону. А середня температура повітря становила +1,1°С. Таким чином, як мінімум 93% часу сталеві радіатори опалення працюють в режимі неповного навантаження (рис. 1).

Зображення тепловіддача приладів опалення в залежності від температури теплоносія та зовнішнього повітря Рис. 1. Характеристики тепловіддачі приладів опалення в залежності від температури теплоносія та зовнішнього повітря

Здавалося б, це і є енергозбереження? Однак у такому режимі ефективність роботи радіатора падає, оскілки для максимальної продуктивності приладу повинна бути висока різниця температури між теплоносієм і приміщенням.

Фахівці Kermi звернули увагу, що у стандартній конструкції сталевого радіатора опалення теплоносій протікає через усі панелі радіатора паралельно. Це призводить до того, що при середньому навантаженні прогрівається тільки верхня частина сталевого радіатора панельного типа. При цьому поверхня передньої панелі прогрівається ледь вище за температуру тіла людини і стає майже невідчутною при дотику.

Тому було запропоновано просте, але ефективне рішення розподілити потік теплоносія послідовно по панелях радіатора. Теплоносій спочатку протікає через передню панель (рис. 2), а вже потім – через задню.

Зображення технології Therm-X2 у сталевому радіаторі Лукьш Рис. 2. Рух потоку теплоносія при технології Therm-X2

Цей захід поліпшує динамічні характеристики сталевого радіатора, завдяки чому тривалість фази розігріву скорочується на 25%. Передня панель рівномірно випромінює більшість тепла, а задня – виконує роль екрана. Така технологія, що отримала назву Therm-X2, застосовується в усіх сталевих панельних радіаторах Kermi.

Відео. Як працюють сталеві панельні радіатори Kermi з технологією Therm-X2

У результаті, в порівнянні з традиційними радіаторами, інтенсивність випромінювання збільшується: у приладах 12 і 22 типів – в 1,5 рази; 33 типу – в 2 рази. Це дозволяє зекономити до 6% енергоресурсів разом з підвищенням комфорту. Що, в свою чергу, скорочує кількість рекламацій і нарікань на роботу системи теплопостачання від клієнтів.

На додаток до цього варто зауважити, що виробництво стальних радіаторів Kermi знаходиться в Німеччині, в м. Платлінг, регіон – Нижня Баварія. Високі стандарти німецького виробництва по відношенню до якості матеріалів, зварюванню та обробці поверхні, а також унікальна технологія therm-x2, роблять радіатори Kermi еталоном опалювального обладнання майбутнього.

Kermi GmbH
www.kermi.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 398


Залишити коментар

Telegram