Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Проточний водонагрівач – гаряча вода, оперативно та безперебійно

Рано чи пізно всі стикаються з проблемою відсутності гарячого водопостачання – чи через аварійне відімкнення, чи з приводу щорічної профілактики. Одним із засобів забезпечення себе гарячою водою без перебоїв є постачання за допомогою проточного електричного водонагрівача (ПЕВН)

Основні переваги проточного водонагрівача відомі та беззаперечні:

  • ззовні ПЕВП виглядає компактно та естетично;
  • оперативність – гаряча вода є завжди і в бажаній кількості; вода надходить відразу після відкривання крана; нема потреби чекати, поки вода нагріється до необхідної температури;
  • просте монтування – в більшості випадків потрібно лише підключення холодної води (можна гнучкою трубою) і наявність поруч розетки 220 В;
  • мобільність – водонагрівач легко перевстановити на нове місце, він не займає багато місця при транспортуванні;
  • гігієнічність – всередині нагрівальної ємності не розвиваються хвороботворні бактерії;
  • економічність – вода нагрівається тільки тоді, коли є потреба у гарячій воді. Наявна система регулювання нагріву в залежності від витрати води.

Головний недолік проточного водонагрівача – потрібна достатньо потужна внутрішня електропроводка, яка може витримати істотні навантаження. Підвищена потужність потрібна, аби встигнути нагріти воду за час проходження води крізь нагрівальні елементи пристрою.

Для малопотужних нагрівачів виробник передбачає вже підключений кабель з вилкою, який можна без проблем підключити прямо до стандартної євророзетки. Для решти потрібно прокладати окремий кабель електроживлення, що безпосередньо підключається до розподільного електрощита.

Типи проточних електроводонагрівачів

Напірні електроводонагрівачі (системні) ПЕВН призначені для гарячого водопостачання усієї квартири. Включаються автоматично, одночасно з поворотом крана. В їх конструкції передбачені тільки вхід і вихід для води, без будь-яких насадок. Установлюються такі нагрівачі безпосередньо у стояк. Якщо до проточного (системного) нагрівача підключено кілька точок водозабору, то температура води буде залежати від того, скільки кранів одночасно буде працювати. Чим більше їх буде одночасно відкрито, тим нижчою буде температура на виході.

Безнапірні електроводонагрівачі – як правило, встановлюються безпосередньо на водорозбірні крани або мають свою лійку в комплекті. Такий нагрівач зможе забезпечити гарячою водою тільки одну локальну точку водозабору. Напір води регулюється краном холодної води. У більшості випадків заборонено ставити додаткову запірну арматуру на виході, крім тієї, що йде в комплекті. Ідеальний варіант для дачі. Властива риса проточних нагрівачів (рис. 1) малої потужності – вони придатні для підігріву води тільки в літній період, коли холодна вода має більш високу температуру, ніж взимку.

Зображення Безнапірний проточний водонагрівач Рис. 1. Безнапірний ПЕВН Thermex City

Після з'ясування потреб в обсягах води та для орієнтування у великому асортименті водонагрівачів, у першу чергу, звертаємо увагу на такий показник, як дельта нагріву води. Дельта нагріву Δt – це різниця між температурою води на вході та виході з водонагрівача.

Розглянемо на прикладі безнапірного проточного водонагрівача Thermex City.

Зображення проточні водонагрівачі Якщо вхідна температура води дорівнює 15°С, а Thermex City 5500 (5,5 кВт) при протоці 5 л/хв нагріє воду на 16°С, у результаті при протоці 5 л/хв на виході вода буде 31°С.

Якщо до проточного (системного) нагрівача підключено кілька точок водозабору, то температура води буде залежати від того, скільки кранів одночасно буде працювати. Чим більше їх відкрито, тим нижчою буде температура на виході.

На що потрібно звернути увагу для правильно вибору проточного водонагрівача:

  • максимальний рівень витрати води за хвилину;
  • наявність центрального водопроводу або автономної системи подачі води;
  • стан електричної мережі – можливість витримати великі навантаження;
  • проточний водонагрівач буде використовуватись як тимчасовий чи на постійній основі.

Безнапірні проточні водонагрівачі

Установлення проточного водонагрівача безнапірного зазвичай не викликає суттєвих труднощів. У більшості випадків такі пристрої вже готові для використання. Вони укомплектовані кабелем з вилкою і мають комплект з крана, шланга та душової лійки. Слід звернути увагу на маркування. Захист від вологих умов та пилу (IPх4) в першу чергу, маркується останньою цифрою: «4» – захист від бризок води, що потрапляють на оболонку з довільного напрямку; «5» – захист від струменя води, що викидається з довільного напрямку. Проте ПЕВН слід розміщувати там, де немає загрози суцільного заливання пристрою водою з душу. Розглянемо схему розміщення і монтажу на прикладі проточного водонагрівача Thermex City, див рис. 2, 3.

Зображення купити водонагрівач проточний Рис. 2. Схема встановлення проточного водонагрівача у ванній кімнаті

Зображення проточні водонагрівачі електричні Рис. 3. Схема монтажу проточного у ванній кімнаті

Схема монтажу проточного водонагрівача на рис. 3 містить: 1 – водонагрівач (ПЕВН); 2 – вхідний патрубок холодної води; 3 – вихідний патрубок гарячої води; 4 – вилив; 5 – перехідник; 6 – шланг; 7 – душову насадку; 8 – запірний вентиль; 9 – магістраль холодної води; 10 – тримач для душової насадки; 11 – регулятор протоку (в комплект не входить), 12 – ручку перемикання потужності.

Підключення проточного електроводонагрівача до системи водопостачання виконується тільки за допомогою мідних, металопластикових або пластикових труб, а також комплектів спеціального гнучкого сантехнічного підводу.

Підключення до електромережі здійснюється однофазним, трижильним кабелем 230 В з рекомендованим перерізом кабелю для моделі з потужністю 3,5 кВт – 1,5 мм2, 5-6 кВт – 4 мм2. Окрема лінія живлення потребує встановлення автоматичного захисту на 32 А. Також рекомендується встановлення диференційного реле пристрою захисного відключення (ПЗВ) для захисту від ураження електричним струмом.

Застереження!
Забороняється встановлювати будь-яку запірну арматуру на вихідний отвір ПЕВН, що перешкоджає вільному виходу води. Використання проточного електричного водонагрівача без заземлювального контуру категорично заборонено! Необхідно подавати холодну воду у водонагрівач, використовуючи фільтр попереднього очищення води зі ступенем очищення не менше ніж 200 мкм. Перед початком роботи водонагрівача заповніть його водою.

Монтаж системного напірного водонагрівача

Розглянемо особливості монтажу системного (напірного) проточного електричного водонагрічаса на прикладі Thermex серії Topflow/Topflow Pro. Перед початком монтажу потрібно обов'язково ознайомитися з інструкцією.

Підключення до водопровідної мережі здійснюється згідно зі схемою, наведеною нижче (див. рис. 4). Якщо тиск води у водопровідній мережі перевищує 1 МПа, то на вході перед ПЕВН необхідно встановити редукційний клапан для зниження тиску води до норми.

Підключення ПЕВН до системи водопостачання виконується тільки за допомогою мідних, металопластикових або пластикових труб, а не гнучких трубопроводів.

Зображення монтаж напірного електричного водонагрівача Системний проточний електричний водонагрівач має монтуватися стаціонарно. Для влаштування отворів для кріплення у стіні в наборі є шаблон для точного їх розташування. На рис. 4 показані: 1 – водонагрівач (ПЕВН); 2 – вихідний патрубок гарячої води; 3 – магістраль гарячої води; 4 – вхідний патрубок холодної води; 5 – магістраль холодної води; 6 – запірний вентиль (в комплект не входить); 7 – змішувач для ванної; 8 – панель керування (ПЕВН).

Підключення до електромережі

Зображення підлюченні проточного електричного водонагрівача до електромережі До електроживлення підключають однофазним кабелем 230 В для моделей Thermex Topflow 6000, 8000, 10000 та трифазним кабелем 380 В без вилки і довжиною не менше ніж 16 см для моделей Thermex Topflow 15000, Thermex Topflow Pro 21000, 24000, див. рис. 5. Підключення кабелю живлення до виробу здійснюється через внутрішні клемні колодки. Рекомендовані значення перерізу кабелю для підключення в залежності від потужності водонагрівача зазначені у таблиці.

Зображення характеристики проточних водонагрівачів

Обов’язково треба підключати ПЕВН до контуру заземлення. Ні в якому разі не можна робити під’єднання до електромережі за схемою занулення. Не можна використовувати як заземлювач труби водопроводу. Окрема лінія живлення в залежності від потужності пристрою потребує встановлення автоматичного захисту. Також рекомендується встановлювати диференційне реле ПЗВ для захисту від ураження струмом.

З питань монтажу та сервісного обслуговування, будь ласка, звертайтесь на гарячу лінію Thermex 0 800 500 610 або пишіть на поштову скриньку kiev-service@ua.thermex.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 956


Залишити коментар

Telegram