Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Правдива історія створення промислових повітряних завіс REMAK

С. Ласкаржевський

На шляху становлення кожного виробника промислового устаткування часто відбувалися випадкові події, які призводили до розробки нових технічних рішень, або навіть до появи цілої лінійки обладнання, яке надалі набувало величезної популярності та перетворювалося в приклад для наслідування опонентів на ринку

Така «випадковість» відбулася в історії компанії REMAK, яка призвела до створення лінійки промислових повітряних завіс серії «P». У далекому 1997 році в тематичному журналі компанії REMAK була опублікована стаття, адресована інженерним компаніям та їх клієнтам. В ній була наведена докладна інструкція про те як, використовуючи компоненти вентиляційних систем лінійки VENTO (яка вже вироблялась на той час REMAK) й простих вентиляційних компонентів, побудувати повітряні завіси для великих дверних та комірних отворів, як альтернативу спеціалізованим завісам, виробленим за іншою на той час класичною концепцією. Після публікації від партнерів масово почали надходити запити на вже готові завіси «конструкції REMAK» з індивідуальними параметрами. У терміновому порядку було розроблено модельний ряд, а також проста та зрозуміла діаграма для підбору лінійки промислових повітряних завіс серії «P» (рис. 1).

Промислова повітряна завіса Рис. 1. Повітряна завіса REMAK серії «Р»

З того часу минуло майже чверть століття, технічний прогрес вніс свої корективи в устаткування на ринку вентиляції та кондиціонування, але простота та надійність технічного рішення, реалізованого в завісах серії «P», залишаються актуальними й до сьогодні. Вентилятор для повітроводів прямокутного перерізу нагнітає в повітропровід потік повітря під тиском. На повітропроводі є вихідна інжекційна щілина вздовж однієї з його площин.

Конфігурація інжекційної щілини дозволяє перетворити потенційну енергію тиску повітря в кінетичну, створюючи поздовж площини перерізу воріт (на яких змонтована завіса) потужний потік повітря із початковою швидкістю до 20 м/с. Така повітряна завіса дозволяє ефективно запобігати інфільтрації між зовнішнім повітрям й об'ємом повітря всередині приміщення.

Зображення особливості промислових повітряних завіс Рис. 2. Особливості повітряних завіс REMAK серії «Р»

Сфера застосування завіс серії «P» дуже широка: в’їзні ворота підземних паркінгів, вагоноремонтні майстерні, авіаційні ангари, виробничі приміщення, логістичні центри тощо.

Для комфортного перебування людей біля завіси, яка працює рекомендується застосовувати завіси з водяними та електричними нагрівачами.

Компанія REMAK в особі свого представника в Україні, компанії «САН-АЙС», пропонує чотири типорозміри завіс серії «P» з електричним (E) чи водяним (W) нагрівачем, а також без нагрівача (N).

Автоматика типу VCP для завіс серії «P» крім захисту двигуна від перевантажень забезпечує автоматичне включення завіс при відкритті воріт. При певних сценаріях використання приміщень, які обслуговуються в опалювальний період завіси з нагрівачами можуть бути застосовані в якості допоміжних опалювальних агрегатів для швидкої компенсації втрат тепла при ввезенні в приміщення охолоджених назовні товарів й устаткування.

Зображення монтаж повітряних завіс Рис. 3. Варіанти монтажу повітряних завіс REMAK серії «Р»

Застосування завіс дозволяє уникнути величезних витрат на обігрів приміщень в опалювальний період та дозволяє створити комфортні умови для роботи персоналу незалежно від пори року й температури зовнішнього середовища.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 723


Залишити коментар

Telegram