Мерч AW-Therm інтернет магазин

Поради з утеплення для ОСББ

Компанія-виробник систем комплексного утеплення «Хенкель Баутехнік» (Україна) підготувала ряд базових рекомендацій – «прописних істин», які покликані допомогти співвласникам багатоквартирного будинку проконтролювати процес виконання робіт з утеплення фасаду

BauБудь-які будівельні роботи, і утеплення не є виключенням, мають починатися з проекту. В ньому варто детально прописати всі елементи фасаду. Інакше виконавець у ході робіт буде на свій розсуд вирішувати, як саме утеплювати різні частини зовнішніх конструкцій будівлі. Така свобода вибору на ділі може призвести до значно більших, ніж заплановано, витрат матеріалів, а отже і до суттєвого подорожчання робіт.

При виборі кольору фасаду варто звернути увагу на його насиченість – чим вона вища, тим швидше «вигорить» поверхня. Менш схильні до такого небажаного явища якісні фарби – в них застосовуються сучасні технології, що роблять колір більш довговічним.

Частиною оздоблення є штукатурка. Вона не лише надає будинку естетичного вигляду, а й створює захисний шар для всієї системи термоізоляції. Один із вирішальних чинників, що впливає на вибір штукатурки, – базові матеріали. Універсальною є мінеральна штукатурка – її можна наносити як на пінопласт, так і на базальтову вату. Штукатурка на акриловій основі використовується при утепленні пінопластом, але не рекомендується для застосування з базальтовою ватою. Для останньої призначені силікатна та силіконові штукатурки.

У разі використання нецільових штукатурок і шпаклівок з'являється ризик виникнення після фарбування «волосяних» тріщин у вигляді павутини. Ці вади будуть особливо помітні на поверхні фасаду типу «гладенька штукатурка». Не рекомендується також застосовувати матеріали від різних виробників. Їхня взаємодія вимагає додаткових випробувань і перевірок.

При виконання робіт рекомендується застосовувати завіси на лісах. Вони захистять свіжу штукатурку від розмивання несподіваним дощем або появи після нього білих сольових плям на поверхні від пилу та пересихання тонкошарового покриття у спеку.

Використовуючи просту лінійку, можна перевірити основні параметри системи утеплення. Так, допустиме відхилення товщини теплоізоляційного шару від проектного значення не повинно перевищувати ±5%, а ширина швів між плитами утеплювача – не бути завбільшки 2 мм.

Приймаючи роботу, варто звернути увагу на відсутність тріщин та рівність покриття: проміжок між контрольною 2-метровою рейкою і поверхнею конструкції не повинен перевищувати 5 мм.

В цілому, ефективність змонтованої системи утеплення, а відтак і якість робіт, визначаються відсутністю «містків холоду». Перевірити це можна в опалювальний сезон за допомогою тепловізора – приладу, який фіксує температуру поверхонь будівлі, виявляючи таким чином місця витоків тепла.

Звичайно, в короткій статті неможливо глибоко розкрити всі нюанси утеплення багатоквартирного будинку. Більш детальну консультацію про технологію утеплення, а також про системи утеплення марки Ceresit можна отримати за контактним телефоном. Дзвінок зі стаціонарних номерів – безкоштовний.

Гаряча лінія 0-800-308-405
http://teplodim.info/uk

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 360

Вас може зацікавити:



Залишити коментар

Telegram