Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Сонячна енергетика в Європі 2022-2025: перспективи

За даними консалтингово-аналітичної компанії SolarPower Europe, 2022 рік знову буде рекордним роком для сонячної енергетики в Європі зі 16% річними темпами зростання, і вперше буде досягнуто рівень 30 ГВт

Зображення сонячна енергетика в Європі 2022-2025: перспективи Оскільки в Німеччині затверджені нові масштабні плани щодо використання сонячної енергії в 2023 році, в тому числі з огляду на заміщення газового, нафтового та вугільного імпорту з РФ, та де вперше досягли річного обсягу ринку в 10 ГВт, загалом вже наступного року в ЄС очікується зростання на 28% до 38,5 ГВт.

Хоча темпи зростання в цілому стануть більш помірними в наступні два роки – 16% у 2024 році та 11% у 2025 році, як результат загальної турбулентності економіки в умовах війни в Україні – цього буде достатньо, щоб щорічні обсяги використання сонячної енергії перевищували рівень 40 ГВт – 44,6 ГВт у 2024 році та 49,7 ГВт у 2025, отже, потужність майже досягне рівня 50 ГВт.

Оцінки зростання від SolarPower Europe раніше також були набагато оптимістичнішими, аніж цілі, сформульовані державами-членами ЄС у своїх національних енергетичних та кліматичних планах (NECP); тепер різниця в пронозах вбачається ще більшою. Якщо припущення щодо зростання до 2025 року екстраполювати на найближчі п’ять років, загальна встановлена потужність сонячних установок в ЄС до кінця 2030 року буде приблизно вдвічі вищою порівняно з нинішнім рівнем. Дійсно, рушійні сили для сонячної енергії в Європі наразі стають лише сильнішими, створюючи основу для набагато швидшого зростання в найближчі роки, ніж очікується особами, які приймають рішення в ЄС на національному рівні.

Незважаючи на недавнє підвищення цін на компоненти сонячної енергетики, градієнт кривої зниження витрат на сонячну панель залишається незмінним – останні аналітичні оцінки показують зниження на 3% у порівнянні з минулим роком до середнього вартості 3,25 центів доларів США за ват потужності сонячної батареї для загального користування (домашні та комунальні установки), тобто нижче, ніж для будь-якого іншого джерела енергії.

На діаграмі наведені оцінки прогнозів за трьома сценаріями – помірного, найкращого та найгіршого.

Джерело: SolarPower Europe 2022

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 869 / 2022-04-25 10:54:48

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram