Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Обладнання для регулювання «теплої підлоги» Oventrop Unіbox

Водяна «тепла підлога» як різновид низькотемпературного опалення наразі є популярним із огляду на економічність та комфортність і все частіше зустрічається в наших домівках. Значна роль у тому, аби підлогове опалення відповідало цим якостям належить ефективному та точному регулюванні подачі теплоносія

У залежності від опалюваної площі та встановленого температурного режиму технічна реалізація системи підлогового опалення здійснюється у двох основних варіантах.

Перший – в разі, якщо треба опалювати окреме приміщення яке має досить велику площу (більше ніж 20 м2), або декількох невеликих опалюваних приміщень до однакової температури використовуються багатоконтурні системи підлогового опалення із вбудованими термостатичними вентилями для кожного контуру або для спільного регулювання. Умовне обмеження опалюваної площі для одного контуру (20 м2) пов’язане із значною довжиною трубопроводу з теплоносієм та відповідним великим гідравлічним опором – зазвичай на 1 м2 водяної «теплої підлоги» вкладають 6-7 м труби із внутрішнім діаметром 10-12 мм.

Другий варіант передбачає, що в одному або в декількох невеликих приміщеннях треба встановити різні температурні режими опалення. У такому разі, як правило, система опалення є комбінованою, тобто для опалення використовуються також і традиційні радіаторні пристрої. Типовий приклад – підлогове опалення у ванній або на кухні. Саме такий варіант водяної «теплої підлоги» наразі є найбільш популярним та вживаним, але саме він має найбільше проблем із реалізацією. Найчастіша помилка – приєднання підлогового контуру до ліній циркуляції гарячого водопостачання (ГВП) та/або паралельне підключення до лінії подачі теплоносія для радіаторного опалення. Окрім того, що це розбалансовує систему опалення або ГВП, відбувається перегрів водяної «теплої підлоги», температура поверхні якої не повинна перевищувати 28-30°С.

Для нормальної роботи водяної «теплої підлоги» потрібно, щоби температура подачі теплоносія у теплий контур не перевищувала 55°С, а за досягнення потрібної температури у приміщенні подача теплоносія у контур має обмежуватись або припинятись автоматично.

Відео.Оновлений OVENTROP Unіbox: правильне підключення, помилки монтажа

Компанія OVENTROP пропонує цілу серію монтажних наборів Unіbox разом із розробленими спеціалістами фірми схемами для різноманітних випадків і варіантів підключення контурів, що дозволяє уникнути помилки при реалізації систем водяної «теплої підлоги», а регулювання контурів стає надійним та маловитратним.

Пропонується три варіанти наборів OVENTROP Unіbox

OVENTROP Unіbox T/Unіbox E T призначений для монтажу підлогового опалення з термостатичним клапаном в окремому приміщенні (регулювання температури у приміщенні).

OVENTROP Unіbox RTL (рис. 1)/Unіbox E RTL використовується для монтажу підлогового опалення в окремому з обмеженням (регулюванням) температури зворотного потоку теплоносія.

Зображення unibox oventrop для теплої підлоги Рис. 1

OVENTROP Unіbox plus/Unіbox E plus розроблений для монтажу підлогового опалення в окремому приміщенні шляхом використанням термостатичного клапана та шляхом обмеження (регулювання) температури зворотного потоку теплоносія. Варіанти із обмеженням температури зворотного потоку теплоносія (рис. 2) рекомендовані для монтажу підлогового опалення у ванних кімнатах в комбінації з радіаторами та рушникосушильниками. Усі компоненти монтуються приховано. Назовні виступає лише регулювальна головка термостата, а у варіанті OVENTROP Unіbox E RTL вона прикрита декоративною кришкою.

Зображення unibox rtl oventrop схема підключення Рис. 2

Завдяки невеликій монтажній глибині (57 мм) обладнання для OVENTROP Unіbox/Unіbox E можна встановити навіть у тонких міжкімнатних перегородках (наприклад, у перегородках із гіпсокартону).

Комплект, що постачається, має:

 • монтажний набір, до складу якого входить монтажна коробка з вентилем (приєднання G 3/4 ЗР «євро-конус»), кришки, термостата з нульовою позначкою для регулювання температури приміщення та/або обмеження температури зворотного потоку теплоносія (в межах 20-40 С);
 • захисний короб;
 • приєднувальні елементи для труб із різних матеріалів.

Набори вирізняються:

 • простотою монтажу;
 • сучасним дизайном;
 • оптимальною зручною для обслуговування висотою, на яку монтуються пристрої;
 • легким встановленням у корпус кришок білого кольору RAL 9010 або хромованих, які не потребують прикручування;
 • можливістю з’єднання з трубами із різних матеріалів;
 • немає необхідності у додатковому живленні (наприклад, електроенергією);
 • передбачено вмонтований повітровідвідник із можливістю промивання.

Для встановлення у стіну передбачено захисний короб з відповідною монтажною глибиною Unіbox/Unіbox E, що значно спрощує монтаж. Для приєднання трубопроводу до вентиля використовуються спеціальні набори OVENTROP з кільцем, що стягується. Регулювання відбувається за допомогою зручно розташованого термостата.

Набір OVENTROP Unіbox Т/Unіbox E Т для монтажу підлогового опалення з термостатом в окремому приміщенні (регулювання температури приміщення) складається із:

 • монтажної коробки з термостатичним клапаном, повітровідвідником, кришкою;
 • термостата Unі LH с нульовою позначкою, різьба вентиля G 3/4 для з’єднувальних наборів з кільцями, що стягуються.

Діапазон налаштувань:

 • 7-28°С (температура приміщення);
 • 0 – позначка позиції закритого вентиля;
 • * – близько 7°С, позначка позиції захисту від замерзання;
 • 1 – близько 12°С;
 • 2 – близько 16°С;
 • 3 – близько 20°С;
 • 4 – близько 24°С;
 • 5 – близько 28°С.

Проміжкові риски поміж цифрами 2-4 відповідають зміні температури приблизно на 1°С.

Набір OVENTROP Unіbox RТL/Unіbox E RТL для монтажу підлогового опалення в окремому приміщенні термостатичним вентилем RTLH (обмеження температури зворотного потоку) складається із:

 • монтажної коробки з термостатичним вентилем RTLH, клапана випуску повітря, кришки;
 • термостата Unі RTLH із нульовою позначкою, різьба вентилю G 3/4 для з’єднувальних наборів із кільцями, що стягуються.

Діапазон налаштувань:

 • 20-50°С (температура зворотного потоку теплоносія), налаштування на заводі – 40°С;
 • 1 – близько 20°С;
 • 2 – близько 30°С;
 • 3 – близько 40°С;
 • 4 – близько 50°С;

Проміжні позначки поміж цифрами відповідають зміні температури приблизно на 5°С.

Набір OVENTROP Unіbox plus (рис. 3)/Unіbox E plus для монтажу підлогового опалення в окремому приміщенні термостатом і термостатичним вентилем RTLH (регулювання температури в приміщенні та обмеженням температури зворотного потоку) містить:

 • монтажну коробку з термостатичним вентилем та вентилем RTLH, клапан випуску повітря, кришку;
 • термостати Unі LH і Unі RTLH із нульовими позначками, різьба вентиля G 3/4 для з’єднувальних наборів із кільцями, що стягуються.

Зображення oventrop unibox e Рис. 3

Діапазон налаштувань:

 • 7-28°С (температура приміщення);
 • 20-50°С (температура зворотного потоку теплоносія), налаштування на заводі – 40°С.

Монтажні набори OVENTROP Unіbox широко застосовуються у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 7 220

Вас може зацікавити:1 коментар

5
5
5
Залишити коментар

Telegram