Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Реалізація опалення з каскадами конденсаційних котлів

Опалювальні системи на базі каскадів конденсаційних котлів останнім часом отримали неабияке поширення та мають чимало прикладів їх реалізації в Україні

Кінцевими замовниками ставляться високі вимоги до сучасних систем опалення у сегменті середньої потужності. Серед них такі як: енергозбереження та можливість заощаджувати, компактність котельної установки, її тиха робота, «розумне» керування з можливістю віддаленого моніторингу та управління, простота в експлуатації, гнучкість застосування, зручність обслуговування та ремонту без відімкнення всієї системи та, звичайно, дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Усім цим характеристикам відповідають системі опалення на базі каскадів конденсаційних котлів.

Однією з можливостей реалізації каскадів є використання настінних газових конденсаційних котлів Buderus Logamax plus GB162, що пропонуються з потужностями 70, 85 та 100 кВт з можливістю монтування їх у каскадну систему до 16 котлів у одній системі. Варто зазначити, що каскадна опалювальна установка потужністю, наприклад, 800 кВт, може бути розміщена на площі всього 2,5 м2.

Ключові переваги Logamax plus GB162:

  • діапазон плавної зміни потужності від 18 до 100%;
  • стандартизований коефіцієнт використання палива до 110%;
  • технологія ALU plus для теплообмінника: завдяки новій внутрішній конфігурації трубок дозволяє забезпечити максимальну теплопередачу при компактному розмірі теплообмінника; дана конструкція також дозволяє зменшити витрати на технічне обслуговування і забезпечити більш тривалий термін служби теплообмінника;
  • система ETA plus для оптимального використання енергії і мінімізації загальних експлуатаційних витрат;
  • система FLOW plus для максимального використання теплоти конденсації димових газів і роботи з низьким рівнем шуму;
  • насосна група з повною теплоізоляцією та енергозберігаючим насосом класу А++;
  • можливість роботи з системами димовидалення для роботи під надлишковим тиском або під розрідженням;
  • сумісність з системами керування Logamatic EMS Plus, EMS/2, Logamatic серій 4000 та 5000 з можливістю віддаленого моніторингу;
  • просте технічне обслуговування і сервіс завдяки компактній і зручній конструкції.

Сучасні системи опалення часто мають кілька генераторів тепла або об‘єднують декілька джерел енергії: газ, відновлювальні джерела енергії (енергія повітря, сонячна енергія, геотермальна енергія), тверде або рідке паливо. Це дає, насамперед, економічну перевагу та ефективність роботи за будь-яких умов. Для ефективної взаємодії компонентів вони повинні регулюватися центральною системою керування, що забезпечує зручність використання, управління, модульність та масштабування системи опалення. З системою керування Logamatic 5000 або Logamatic EMS plus можна ефективно і розумно контролювати всі компоненти опалювальної системи. Таким чином котел Logamax plus GB162 надає великі можливості для нового будівництва або/та реконструкції існуючих систем опалення.

Системи опалення на базі каскадів конденсаційних котлів Buderus використовуються на об’єктах у всіх регіонах України. Серед них: дахові або окремо побудовані котельні житлових комплексів, бізнес-центрів та інших об’єктів комерційного призначення.

Система опалення на базі конденсаційних котлів: реалізація у готелі «Гранд Готель»

Зображення настінні конденсаційні котли у готелі Для прикладу, у 2016 році введено в експлуатацію котельню у готелі «Гранд Готель» (м. Львів). Для забезпечення автономного теплопостачання на останньому поверсі готелю було облаштовано котельню з 16 конденсаційних котлів Logamax plus GB162 загальною потужністю 1600 кВт. Котли змонтовані на фірмові каскадні рами у 2 ряди по 8 котлів «спина до спини». Відведення продуктів згоряння від котлів було виконано з застосуванням фірмових каскадних систем димовидалення Buderus. Одна така система з’єднує 4 котла. Завдяки режиму роботи «під розрідженням» при частковому навантаженні унеможливлюється зворотній потік димових газів через котли. Низький рівень викидів не впливає на навколишнє середовище і не порушує комфорт гостей готелю. Для скорочення витрат газу на приготування гарячої води та підігріву води в басейні та SPA-зоні на покрівлі готелю було встановлено геліополе з 12 сонячних колекторів Buderus Logasol SKT 1.0.

Система опалення на базі конденсаційних котлів: реалізація у Unit City

Зображення опалення приміщення У 2018 р. було введено в експлуатацію котельню інноваційного парку Unit City (м. Київ). Будівлі UNIT City побудовано за останніми тенденціями сучасної архітектури та енергозберігаючих технологій. Тому проектом дахової котельної було передбачено та встановлено 16 конденсаційних котлів Buderus Logamax plus GB162 із загальною потужністю 1600 кВт. Котельня відповідає всім вимогам по забезпеченню споживачів опаленням та гарячим водопостачанням. Застосування заводських комплектів каскадних установок, що включають: насосні групи, монтажні рами, колектори прямої та зворотної лінії з «гідрострілкою» і газопроводом, дозволило компактно встановити 2 каскадних блока котлів «спина до спини» та скоротити площу в котельній. Для кожного котла передбачено індивідуальну систему відведення продуктів згоряння та подачі повітря в котел через коаксіальний монтажний комплект Buderus DO.

Не менш важливим фактором вибору котельного обладнання стало те, що котли Buderus Logamax plus GB162, мають дуже низький рівень шуму (не більше 52,1 дБ) та високий коефіцієнт використання палива (до 110%), а також низький рівень викидів шкідливих речовин з продуктами згорання.

Інтелектуальні системи керування Buderus Logamatic забезпечують роботу котельної повністю в автоматичному режимі, з можливістю дистанційного контролю та налаштування необхідних параметрів котельної.

Система опалення на базі конденсаційних котлів: реалізація у комплексі «Райдужний»

Зображення конденсаційний котел опалення Масштабним прикладом використання котельних на базі каскадів конденсаційних котлів є житловий комплекс «Райдужний» у місті Одеса. Особливістю проекту теплопостачання ЖК «Райдужний» є створення 29 індивідуальних котельних для кожного з під`їздів будинків комплексу. Каскадні установки з котлів Buderus Logamax plus GB162 (загальна потужність 500 кВт кожної) змонтовані в приміщеннях котельних (площа близько 40 м2), розташованих на покрівлі будівель. Для комфортного та безперебійного забезпечення мешканців гарячою водою в котельних встановлено бак-водонагрівач Buderus Logalux SF із зовнішнім пластинчатим теплообмінником. Керування кожною котельною відбувається в автоматичному режимі.

Висновки

Економічність та комфорт системи опалення в квартирах та комерційних приміщеннях комплексу досягається за рахунок встановлених програм теплопостачання в залежності від зовнішньої температури. Для додаткової економії природного газу на покрівлі кожного будинку встановлено систему з 20 сонячних колекторів Buderus Logasol SKS 4.0 загальною кількістю 620 шт. Системи керування автоматично визначають температуру в баках приготування гарячої води, яка підігрівається за допомогою сонячних колекторів, що в залежності від температури вмикають або не вмикають котли для ГВП.

Більше інформації про реалізовані проекти Buderus та Bosch за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 293


Залишити коментар

Telegram